Metallica`s bassists

ποιος πιστευετε οτι ειναι πιο τεχνικος πιο γαματος πιο true ?
εν τελει ποιον προτιματε?

Όλοι θα πούμε Burton εκτός από τον freedom.

Κι εμενα.Οχι οτι ο Cliff δεν ηταν παιχτης,απλα ο Nwsted για μενα ηταν τεραστια μορφη και στις συναυλιες τα εδινε ολα.Μακαρι να επιστρεψει καποτε(ο Trujillo καλος ειναι δε λεω αλλα μονο για τιποτα Suicidal).

+1 Για Newsted…αν και παιχταρας ο κλιφ,ο newkid ηταν μορφαρα και τον πηγαινα τρελα με αυτη τη πορωση που εβγαζε…περαν του οτι τον κατασυμπαθω γτ τραβηξε τα πανδεινα,οπως εχω ακουσει και τον ειχαν ολοι στη μπουκα μια ζωη…για καθαρα μη μουσικους λογους,γουσταρω Ιασωνα…

κι εγω κλιφ.
παντως του ειχαν κανει τη ζωη κολαση οταν πρωτοπηγε του newsted.κι ομως αντεξε τοσα χρονια στα λαιβ γ@μ…σε και αν επρεπε να διαλεξω αναμεσα σε newsted kai rob σιγουρα θα ηθελα να γυρναγε ο newsted

Και οι 3 είναι φοβερές μορφές αλλά με σειρά προτίμησης
1.Cliff-πολύ απλά γιατί είναι ο Cliff
2.Rob-για την νέα πνοή που έδωσε στη μπάντα και γιατί είναι παιχταράς
3.Jason-για την σκηνική του παρουσία

Ε, Cliff. Περεταιρω λογος δεν χρειαζεται, απλα να ακουσεις το Master Of Puppets :wink:

:lol:

Είμαστε κι άλλοι όπως βλέπεις!

Newsted επομένως γιατί μπορεί τεχνικά να ήταν ο πιο άμπαλος απ’ όλους, αλλά είχε ενθουσιασμό, πώρωση, κολασμένα φωνητικά, εγωιμό, στυλάκι και γενικώς στα λάιβ ήταν μια βόμβα έτοιμη να σκάσει.

Cliff…για τρεις λογους

  1. Kill 'Em All
  2. Ride the Lightning
  3. Master of Puppets 8):wink:

Cliff με διαφορά. καταρτχας ηταν ο μονος που εγραφε στο ιδιο επιπεδο τραγουδια με τους υπολοιπους και σε πολλα σημεια τα τραγουδια χαρακτιρζονται περισσοτερο χαρη σ’αυτον.
δειτε το σολο που κανει στο for whom the bell tolls ακομα και στα live, οι αλλοι δυο υστερουν χαρακτηστικοτατα.
2ος ο Jason γιατι εδινε τρομερη ενεργεια στα live…

Cliff βέβαια… και μόνο επειδή είναι στα τρία καλύτερα άλμπουμ…


Listening to: Iced Earth - Violate
via FoxyTunes

cliff αν κ δεν ειμαι κ πολυ φαν τους…:?

Clifford Lee Burton.


Now playing: Hibria - Living Under Ice
via FoxyTunes

Αυτό ακριβώς.

πως και ο ρομπ δεν εχει ψηφους?

Και οι τρεις μετράνε για τα δικά τους προτερήματα ο καθένας. Ο Cliff όμως είναι θρύλος:!:

εεεεε…εγω jason θα πω :-s, αν και δεν προσφερε οσο ο κλιφφ σε συνθεση τραγουδιων, απλα εκανε κολασμενες live εμφανισεις και νταξει αδυναμιες ειν αυτες :D:D

Δεν ξέρω αν ήταν ο καλύτερος παικτης, ή στο γράψιμο τραγουδιών, ξέρω όμως ότι αυτή τη στιγμή βρίσκεται ανάμεσα στις 10 μεγαλύτερες μορφές της μουσικής αυτής. Μεγάλη, θρυλική μορφή ο κύριος Μπάρτον δεν θα έχει ποτέ ανταγωνισμό στους Metallica…

O Mπάρτον ήταν η ψυχή των Metallica στα '80s. Όσο και αν πηγαίνω τον Jason, αν δεν ήταν ο Κλιφ οι Metallica δεν θα ήταν το τεράστιο γκρουπ που είναι σήμερα…

και γω newsted ψηφισα