Michael Schenker Vs. Slash

Ο Μιχαλάκης σπέρνει:rockon::!:

ΕΡΧΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

:ban::ban::ban:νταξ,φανμποης αλλα κοψε και κατι…μελωδιες,σολα,συνεργασια με μουσικαρες(απο που να αρχισω δλδ…),τι να πεις για τον Σενκερ γενικα…πολλοι κιθαριστες που σημερα θεωρουντε μαζι με τις μπαντες τους τοπ,απο αυτον μαθαν κιθαρα(χετφιλντ ξερω γω,καπου το ειχα δει)…τα κομματια με τους UFO ειναι μνημεια…ο Σλας,καλος κιθαριστας,αμα ημουν 16 χρονων ακομα ισως να ψαρωνα κιολας,αλλα οκ,τπτ παραπανω,ωραιο ποζερι με ωραιο στυλακι οταν παιζει…ο αλλος ειναι απο αλλη διασταση…ακου το πρωτο πχ UFO και ακου τα σολα του,rock bottom,κτλ…αλλη φαση ολοτελα…ο Σενκερ ειναι σε κατηγορια Ροθ,Μαυροπερισοτερου,Πεητζ,Τζεφ Μπεκ,βαν αλλεν κτλ κτλ…οι υπολοιποι ακολουθουν…(ιεροσυλια που το πολλ δεν εχει χαοτικη διαφορα μεταξυ τους…)…

Γιατι ωρε κοπελι τα λες αυτα? δεν ξερεις να διαβαζεις? εγραψα μονο στην Αμερικη για τους Velvet Revolver!!!
Να εισαι σιγουρος οτι εχω τουλαχιστον ακουσει ολη τη δισκογραφια του Michael Schenker σε ολα τα συγκροτηματα και σολο δουλειες του:wink: Δεν θα μιλουσα αν δεν ειχα ακουσει για κατι ωστε να μπορω να κρινω σωστα.
Και φυσικα οσον αφορα εμπορικα αντικειμενικα δεν συγκρινονται οι Scorpions και UFO με τους Guns N’ Roses, ΜΟΝΟ στην Αμερικη οι Scorpions εχουν πουλησει 10.5 εκ. και οι Guns N’ Roses 43.5 εκ.!!! (με 8 δισκους συνολικα):!:

Εννοειται οτι ο SLASH υποστηριζει τους UFO αφου το Strangers In The Night ειναι το πιο αγαπημενο του live αλμπουμ!!!:slight_smile:

Στην Αμερική μόνο οι σαβούρες πιάνουν τόπο [για VR αυτό].

Καλα δεν εχεις αδικο…απλα το πρωτο VR σε σχεση με κατι Κολντπλει, Νικελμπακ κ.α της τρεχουσας δεκαετιας ειναι Appetite for Destruction μπροστα τους!!! Προς Θεου δεν συγκρινω VR με Michael Schenker, τον εκτιμω σαν κιθαριστα οπως και πολλους αλλους.8)

Παω να το ποσταρω στο Maiden vs. Metallica. 8)

Ontopic, αν και μ’ αρεσει παραπανω ο Σενκερ, ο αλλος ειναι η αληθεια ειχε πολυ παραπανω επιτυχια.

Προτιμω Γερμαναρα παντως.

ROCK BOTTOM

Αν και μου κάνει ψιλοάκυρο το poll (σάματις είναι το πρώτο ή το τελευταίο), θα τη ρίξω στο Γερμανό…

και παλι δεν το σωζεις!!:stuck_out_tongue:
Τι σχεση εχει το θεμα πωλησης με τους κιθαριστες?:-k
[ul]
[li]Συγκρινεις στην αγορα της αμερικης μια αμερικανικη ΜΠΑΝΤΑ με μια ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΜΠΑΝΤΑ![/li][li]Συγκρινεις ΑΝΟΜΟΙΑ ειδη ως προς την εποχη και τον φανποϊσμο που επικρατουσε![/li][li]Μιλας για πωλησεις, ενω ξερεις οτι το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτες ΔΕΝ κανουν τον κιθαριστα![/li][li]Αν ηταν ετσι, τοτε ΟΛΟΙ οι γαματοι κιθαριστες θα ηταν ακυροι γιατι δεν πουλησαν “Χ” στην Αμερικα![/li][li]Δεν ειπα οτι δεν το εχεις ακουσει το Μιχαλακη…Σιγουρα δεν μπορει να γραφει καποιος οταν δεν εχει 100% αποψη.Απλα το θετεις ψιλοπεριεργα το θεμα![/li][li]Εννοειται οτι ο Slash εχει ΠΟΛΛΑ καλα για να ερθει 2ος σε μια τετοια συγκριση και ΣΙΓΟΥΡΑ εχει μεγαλυτερο αντικτυπο (αναλογα βεβαια) στους σημερινους κιθαριστες…Ειναι θεμα “αυγο-κοτα” το poll[/li][/ul]

Εγω για παρδειγμα προτιμω τους Slash’s Snakepit απο VR…το τι εχει πουλησει ο καθενας δεν μπορει να υποδειξει τι μπορει να ειναι καλυτερο!:stuck_out_tongue:

εδω διαφωνω.δε νομιζω ο slash να εχει επηρεασει περισσοτερους κιθαριστες απο τον μιχαλακη.
ο schenker περα απο rock κιθαριστες εχει επηρεασει και metal(βλ. michael amott).

Μιλαω για τις τελευταιες φουρνιες “επιδοξων”!:stuck_out_tongue:
με την προβολη απο τα φορα,τις φυλλαδες,τα βιβλια,τα βιντεοπαιχνιδα,ολες αυτες τις μπαντες που τελευταια εχουν βαλθει να αναστησουν την Sunset strip…
ε, σιγουρα ο Μιχαλαρος δεν μπορει να “ακολουθησει” τη διαδοση αυτη…
(εκτος αν μιλησουμε για την προβολη του μεσω αλκοολισμου και καμωματων!):lol:

Θα μπορουσαν να τον κανουν πρωταγωνιστη διαφημιστικης καμπανιας καποιου ουισκιου. “Πριν να αρχισω την συνθεση ενος κομματιου επινα ενα μπουκαλι Glenfidich, γι’αυτο εχω μεγαλουργησει!” :p#-o:lol:

Παντως σαν δημιουργος του θρεντ ομολογω οτι ειχα προβοκατορικες βλεψεις. :stuck_out_tongue:

Σιγουρα ειναι λιγο ακυρο το poll αλλα πιστευω πως αυτο το υψηλο status ως κιθαριστας που εχει ο SLASH το οφειλει στο μυθο των Guns N’ Roses , γιατι αν ηταν για παραδειγμα στους Canned Heat δεν νομιζω να ειχε τετοια απηχηση στη σημερινη εποχη.
Και μενα μου αρεσουν οι Slash’s Snakepit, αλλωστε στους VR μου τη σπαει πολυ ο Scott Weiland σαν προσωπικοτητα ασχετα αν εχει πολυ καλη φωνη (παρουσια σιγουρα οχι- κακεκτυπο του AXL ειναι περισσοτερο).

Μπορει να μου δωσει καποιος ενα link με τα αυθεντικα tabs απο το solo του Νιghtmare??? To ψαχνω εδω και χρονια αλλα τιποτα…