Misfits (TV)

Λοιπον εχω να σας προτινω μια απιστευτη σειρα, που εχει ηδη γινει αρκατα γνωστη εξω… Αγγλια τωρα ειναι πολυ της μοδας.
Ειναι η αγγλικη σειρα Misfits, ενα comedy-drama, που ασχολειται με ενα γρουπ νεων που αποκτουν υπερφυσικες δυναμεις ενω δουλευουν για το πολιτεια (community service ).

Εχει ηδη 2 σεζονς και ειναι κολημα! Καμια σχεση με Heroes, και ειναι παρα πολυ μοντερνα γυρισμενο, εχει κ το αγγλικο καλτ στοιχειο!

Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=ODl-kAhVsXY

ειχα ρωτησει γι’αυτην στο θρεντ για τις βρετανικες κωμωδιες και κανεις δεν μου απαντησε
θα την κατεβασω σιγουρα,

Έχω δει όσα επεισόδια έχουν βγει και είμαι τρελά πωρωμένος!
Nathan ρεεεε8)8)8)

Μιας και δυστυχως πλησιαζω στο τελος ολοκληρης της εκπομπης Top Gear (15 σεζον + τα σπεσιαλς) σκεφτομαι να το ξεκινησω.

Επειδη διαβασα τη πλοκη οτι προκειται για νεαρους, προς τα κει προοριζεται κυριως;

Δε θα το λεγα οτι προοριζεται για καποια συγκεκριμενη ηλικια.Το πολυ καλο με αυτη τη σειρα ειναι οτι εχει αφθονο γελιο αλλα και ωραια πλοκη και δραση.

Ειναι μια πολυ ωραια αλλαγη απο τις χαζο αμερικανιες
Τα παιδια ειναι νεα, αλλα το target group δε μενει εκει. Ουσιαστικα τα παιδια απεκτησαν ικανοτητες και σιγα σιγα ανακαλυπτουν τι παιχτηκε αλλα και αλλους villains. Εχει μεγαλη δοση humour , μοντερνο γυρισμα/μουσικη/στοιχεια αλλα και γενικα ειναι πιο πολυ “αντιηρωες” .

πσ: εμενα μαρεσει πολυ κ η βαρεια slang προφορα :smiley:

τον ειδα τον πρωτο κυκλο και στο τριτο επισοδειο

[SPOILER]εκει που ο nathan πεταξε τον τσιμεντολιθο στο αμαξι της σαλι ,μου εφυγε φαγητο απο το στομα[/SPOILER]

Και το τελευταιο επισοδειο ειχε τρελο γελιο, με την δυναμη του Ναθαν! Γενικα εχει πολυ εξυπνους διαλογους! Και ο 2ος ειναι πολυ καλος

μπράβο eviL νέε μου (ή νέα μου ξέρω γω)

η σειρα ειναι θεικη και φαινεται οτι και η τριτη σεζον θα ειναι ετσι

δειτε και αυτα

ειναι πολυ καλη η σειρα! εχει παρει κ αρκετα βραβεια

εχω πορωσει αρκετο κοσμο, και χαιρομαι που σας αρεσει!

Μολις τελειωσα την 1η σεζον!
Απιστευτο!!!
Ετοιμαζομαι για την 2η!!!

Ξερει κανεις ποτε θα αρχισει η 3η σεζον???

λογικα νοεμβριο - δεκεμβριο

αυτη ειναι η βλακεια με τις βρετανικες σειρες

:(:frowning: Με πορωσε η σειρα και τα ειδα ολα τα επεισοδια πολυ γρηγορα.Τι να κανουμε θα περιμενουμε…

Απιστευτη σειρα, πολυ γελιο και πολυ ωραιοι χαρακτηρες (ειδικα νειθαν λατρεια). Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο απ οσα εχουν βγει… Ποιος περιμενει μεχρι Σεπτεμβριο γαμω να βγει τριτη σεζον?? τι θα κανω χωρις μισφιτς =(

[SPOILER]σαημον στη δευτερη σεζον, ΑΜΑΓΚΑΝΤ, ερωτευτηκα[/SPOILER]

η τριτη σεζον θα εχει 8 επισοδεια
αλλα δεν θα παιζει ο nathan , θα υπαρχει νεο προσωπο που θα λεγεται rudy

Πού το είδες; Πώς γίνεται να μην παίζει ο πιο γαμάτος χαρακτήρας της σειράς;

ψαξε misfits season 3 nathan παντου το γραφει

Αρκετα καλη η σειρα,αλλα χωρις το Νεηθαν θα ηταν λιγο πανω του μετριου.

Αντι να βγαλουν τον τραγικο και αχρηστο,τον Κερτις,βγαζουν τον θεουλη πρηξαρχιδη,ποσο μαλακες.