Mo better club

λοιπον επειδη ανελαβα διαφημιση…
Oι Psychograndmama’s είναι μια ομάδα τριών ανθρώπων που απλά βιώνουν αυτό που ονομάζεται rock μέσα απο μια “σκληρή” θεώρηση εδώ και τέσσερα χρόνια. Είναι αυτοί που επιμελούνται τη μουσική κάθε Πέμπτη στο Club Mo’Better, παίζοντας ανάμεσα στους σκληρούς ήχους των Kyuss, Monster Magnet, Machinehead, αλλά και των Soundgarden, Alice in Chains, Deftones, Papa Roach, Korn, Tool και οποιοδήποτε group ταιριάζει στο ύφος και την άποψή τους, προσπαθώντας να αποδείξουν οτι το rock είναι κάτι ζωντανό. οποτε πεμπτες ολοι mo better:D

Τις Παρασκευές & τα Σάββατα τη μουσική επιμέλεια του club αναλαμβάνει ο Ντακουβάνος Δημήτρης παίζοντας όλες τις τελευταίες επιτυχίες απο το χώρο του alternative rock, hip hop & electronica, καθώς επίσης & αγαπημένα κομμάτια παλαιότερων ετών.

τεταρτες ebm,new wave,dark οσοι γουσταρουν…

εχω πολυ καιρο να κατεβω Πεμπτη…:-k
(με λιγα λογια εχω καιρο να ακουσω “damn,damn…what the muthafuck you’re doing?”:stuck_out_tongue: )

ανανεωνεται το προγραμμα?
εγιεν τιποτε σημαντικο και κανεις “ρεκλαμα”?:stuck_out_tongue:

νομιζω οτι το προγραμμα τις πεμπτες ειναι πολυ Β για μενα και θα εξηγησω τι εννοω

εχω να παω πολυ καιρο γιατι αυτα που παιζουν τα παιδια με απωθουν/βαριεμαι…ισως αυτα θελει ο κοσμος αλλα παιζουν σαν να ναι πιτσιρικαδες ερασιτεχνες που απλα βαρανε για τον θορυβο ενω και ξερουν και αγαπουν το συγκεκριμενο ειδος μουσικης

ειδικα ο πανος ειναι κ γαμω τα παιδια αλλα πλεον αν πηγαινα θα πηγαινα μονο για να χαζεψω το κοσμο που μαζευει

ισως εγω εχω μεγαλωσει (33) αλλα χιλιες φορες να παω να ακουσω τα σαββατα τον dj στο αλλευ κατ που θα βαλει tool/qotsa/fnm/kyuss/pj και αλλες κομματαρες παρα να ακουω ολο αυτο το numetal συρφετο που ειναι απλα μουσικη για να κοπανιεσαι σαν επιληπτικος

βασικα για μενα το μο αξιζει τρελα σαν after

να πας σαββατο στις 5-6 οταν ολα εχουν κλεισει και να χαζευεις αυτο το ροκ μωσαικο ατομων που μαζευει

χρονια τωρα παω κανα σαββατο τετοιες ωρες και ειναι νομιζω η εικονα που μου εχει μεινει

α και πες του αφεντικου σου , αφου εβαλε επιτελους καλυτερα ηχεια και τα αυτια μας δεν βουιζουν πια,να κανει κ κατι για τον εξαερισμο του…πεθαναμε στη καπνα το σαββατο αμα φτιαξει κ τον εξαερισμο θαναι ο πρωτος

Mην είσαι μίζερος, το Μο μαζεύει τα καλύτερα μωρά της ροκ Αθήνας, οπότε αγαπάμε και στηρίζουμε! 8)

Τζέστερχεντ ποιές μέρες είσαι συ εκεί?

ΠΕΣΙΜΟ αλέρτ στον από πάνω:roll:

Ε στα ΠΕΣΙΜΑΤΑ είμαι ο πρώτος, τα’χουμε πει αυτά. :stuck_out_tongue:

ε βασικα οπως τα ξερεισ ειναι.απλα παρασκευες δεν παιζει ο ντακουβανος παιζει ενα αλλο παιδι οποτε ειναι διαφορετικα απο σαββατο.θα ακουσεις και νταουν ξερω γω.:slight_smile:

Έτσι μπράβο…πες τα:p

Τελικά έχεις γούστο στις γυναίκες :roll:με τους άντρες τα χαλάς λίγο:lol:

Eννοείται πως έχω γούστο. 8)
Εδώ το “πιο όμορφη” το’χω κάνει τσιφλίκι μου.

Βάζει ελάχιστο numetal συρφετό, εκτός αν ως τέτοιο θεωρείς Slipknot, Machine Head και Sepultura.

Και βάζει στάνταρ και Kyuss/QOTSA/FNM/Magnet/Tool.

Anyway, για μένα η Πέμπτη στο Mo Better δεν συγκρίνεται με τίποτα, το πρόγραμμα δεν είναι κασέτα, και το κέφι είναι ασταμάτητο.

Για τα ποτά έχω μια ψιλοεπιφύλαξη, αλλά ας έχει. Επίσης λίγο άθλιο το “7 ευρώ είσοδος” καθώς και ο “πορτιέρης” που κοιτάει με βλοσυρό ύφος τον κόσμο “μη και ξεφύγει κανείς”.

Τα Σάββατα η μουσική είναι οτινάναι (Motorhead και μετά Jump Around? είστε με τα καλά σας???!?!) και αυτό εμένα με ξενερώνει.

Όσο για γκόμενες, όντως μαζεύει καλό κόσμο το μαγαζί απλά γελάω με κάποιες που το έχουν δει ντίβες. Losers…

Και εγώ έχω καιρό να πάω Πέμπτη ρε γαμώτο!

Έτσι μου 'ρχεται, τώρα που κάθομαι, να σηκωθώ και να πάω μόνος μου κάποια Πέμπτη!
Άτιμη δουλειά! Δεν αφήνεις τα παιδιά να διασκεδάσουν!

Ώστε δεν παίζει κασέτα ε; Χμ… :-k ενδιαφέρον…

Ντίβες δεν την έχουν δει μόνο οι γυναίκες εκεί μέσα!
Κάτι υφάκια χιλίων καρδιναλίων είναι πολύ κλασικά!

Και το alley cat βαράει ωραία που είπε ο awake!

Όταν λέω ότι δεν παίζει κασέτα δεν εννοώ ότι παίζει κάθε φορά 50 διαφορετικά κομμάτια. Σίγουρα κάποια παίζουν εδώ και 6 χρόνια που πηγαίνω εγώ. Για μένα το πολύ σωστό που κάνουν είναι να βάζουν κάθε φορά πολλά κλασικά και αγαπημένα κομμάτια που γουστάρουν όλοι και να πετάει και κάποια που λες “μπραβό ρε, πού το θυμήθηκε!”.

ειναι αλήθεια οτι άλλαξε τα ηχεια? ηταν ο λογος που εχω να παω μηνες - ηταν εγκληματικά σκατα ο ηχος

η μουσικη τις πεμπτες ειναι ωραια, αλλα κασετοποιειουνται επικινδυνα ορισμενα γκρουπ

ο κόσμος τις πεμπτες στο μο μπετερ (γυναικες και αντρες) είναι αρκετα δηθεν. κατα πλειοψηφια λεω - οχι και τα πιο ωραια ροκ μωρα στο μο μπετερ ελεος

καλα οι ροκ γκομενες ειναι λιγο μουφα ετσι ? μη τα παραλεμε ροκ γκομενα ΚΑΙ ωραιο μωρο ειναι σπανιοτατη εξισωση

απλα επειδη ειμαστε ροκ παιδια θελουμε οι κοπελλες μας να ακουνε πανω κατω αυτα που ακουμε εμεις και λογικο ειναι

i mean , βλεπεις πολυ πιο ωραιες γυναικες σε αλλα μαγαζια απλα ειναι πιο πιθανο να σου προκυψουν ζωα

κρις , περνα κανα σαββατο απο αλλευ στανταρ θα γουσταρεις αυτα που παιζει ο dj εκει

για μενα παιζει πιο κοντα απο πουθενα στα ακουσματα μου

kyuss one inch man καπακια qotsa regular john καπακια tool 46+2

δεν ακους συχνα

και δε παιζει numetal παπαριες βασικο

και μετα ρομεο για κλεισιμο με γαρυφαλλα και καραοκι πλουταρχο :stuck_out_tongue:

Έχω περάσει πολλές φορές Σάββατα (και άλλες μέρες) από Alley και εννοείται ότι το εκτιμώ πάρα πολύ!

βασικα ολοι εσεις που θελετε ΚΑΙ ροκ ΚΑΙ ωραιο γκομενακι, ειστε ωραια γκομενακια??

Ρε παιδια σορρυ που χωνομαι στην κουβεντα, αλλα αμαν με αυτες τις κατηγοριοποιησεις!

Δηλαδη γιατι να ισχυει “ροκ” γκομενα=οχι ωραια, αλλα ψαγμενη
“τρεντογκομενα”=ωραια, αλλα χαζη
Μια κοπελα αν ειναι ωραια, ειναι ωραια οτι μουσικη και να ακουει…απλα αρκετα κοριτσια που ακουν αυτη τη μουσικη επιλεγουν κατι extreme εμφανισεις που και εμενα δεν μ αρεσουν…

και απ την αλλη γιατι να κατηγορουμε οτι κοπελα πηγαινει στα clubs και στα μπουζουκια ως ξεκωλο και χαζογκομενα κτλπα?μια χαρα κοπελες ειναι υπαρχουν βεβαια και οι περιπτωσεις των ψωνισμενων αλλα νταξει οχι πολλες…

εν τω μεταξυ no offence απλα πηρα αφορμη απ το ποστ να πω δυο πραγματα που εχω σκεφτει

spam mode off:)

ο Παραπανως
Post of the month. Ανετα

εγω ειμαι κουκλος! φτου μου, αλλα δεν θελω ροκ γκομενακι :lol::lol::stuck_out_tongue:

Για πολυ καιρο καθε Πεμπτη ειμουν θαμωνας . Τωρα το εχουμε χαλαρωσει λιγο αλλα παλι, ειναι η καλυτερη επιλογη Πεμπτη βραδυ :wink: