Moby

εκα;να σερτς και δεν το βγαλε

πειτε την γνωμη σας δωρεαν ειναι

lift me up πολυ ωραιο τραγουδι αλλα μονο αυτο…:stuck_out_tongue:

Animal rights,play και 18 είναι album που πιστευω οτι δεν πρεπει να λειπουν απο καμια σοβαρή δισκοθηκη…Μιλαμε για εναν καλλιτεχνη που στο λεξιλογιο του δεν υπαρχει η λέξη στασιμότητα και καθε album του να εχει την ικανότητα να είναι τελείως διαφορετικο απο το προηγούμενο…Στα συν του οι πολυ καλες διασκευες που κανει με αποκορύφωμα το Νew dawn fades των Joy division

Απο play, 18 κλπ ξερω μονο μεμονωμενα κομματια, αλλα το Hotel το χω αυθεντικο. Ειναι πολυ συμπαθητικο αλμπουμ, και πολλα τραγουδια του σου δημιουργουν “ομορφα” συναισθηματα. Συν το οτι εχει συναισθηματικη αξια λογω της μερας που το χα παρει.

To Ηotel ειναι πολυ ανισο album πιστευω…Αλλα το ιntro του δισκου ειναι πραγματικά κορυφαίο…

Ναι, δεν το θεωρω δισκαρα…Απλα ειναι συμπαθητικο σε πολλα σημεια.

κορυφαιος καλλιτεχνης
ιδιοφυια
παρολο το μινιμαλισμο του βγαζει πολυ πλουσια μουσικη
τα τελευταια του αλμπουμ ειναι ολα φοβερα
στα πρωτα δυστυχως παιζει ενα στυλ που δεν μ’αγγιζει
φοβερο συναισθημα
τελεια βιντεοκλιπς

και
ενας τελειος στιχος
απο το τελειο where you end

“I was running kisses
Down every inch of the spine”

καθε φορα που ακουω το τραγουδι σε αυτο το σημειο ανατριχιαζω

Γιατι, στην δικη σου σπονδυλικη στηλη το κανει?

Γενικα εχει ωραια μουσικη, not my cup of tea though.

με κάλυψε. Από τους σημαντικότερους καλλιτέχνες. χάραξε όσο λίγοι τα 90’ς.

Απιστευτος ο moby…To 18 μου αρεσε πολυ ,το play δε με ενθουσιασε αλλα οταν μιλαμε για moby στο μυαλό μου ερχεται παντα το εξαιρετικό αυτό…

                                              http://www.goear.com/listen.php?v=df52655

Aπλα υπέροχο…

πωπωπω!

Με πορώσατε πάλι! Μπράβο στον Thats why (σε 20 μέρες θα είναι ξανά μαζί μας) για το τόπικ του. Μιλάμε το 18 και το play έχουν λιώσει στο CD player μου. Θυμάμαι το 2000 που στο χιονοδρομικό Καλαβρύτων έβαζαν το “play” στο repeat και έκανες όλες τις διαδρομές με τα κομμάτια του!

Αχχχ, αναμνήσεις… Πάω να μου βάλω moby!

ναι
αλλα οχι αυτος! :stuck_out_tongue:

Αδιάφορος μουσικά.

Πολύ καλός σε ότι κι αν έχεικάνει,είτε μιλάμε για το αριστούργημα Play είτε για το πιο σκληρό Animal rights,είτε στα τελευταία του που είναι και πιο εμπορικά.

Moby RULES!

Κάπου είχα διαβάσει μια κριτική ότι ο Moby είναι ο πιο ταλαντούχος άφωνος μουσικός…:stuck_out_tongue: Προσωπικά αδιαφορώ για τις φωνητικές του ικανοτητες…Είναι αρκετές ώστε να δημιουργεί μουσική και τραγουδια που με συγκινούν σχεδόν κάθε φορά που τα ακούω…Όλες οι δουλειές του έχουν πολύ αξιόλογα σημεία, αν και το αγαπημένο μου άλμπουμ παραμένει το Play…

Τελευταία έχω λιώσει το ντουέτο του με την Γαλλίδα θεά Mylene Farmer, το “Slipping Away”…:roll:

Και αναρωτιομουν τι να ακουσω σήμερα!..:wink:

ρε γμτ δεν μπορώ να βρω στο youtube το Face it… τεσπά. Ας αλλάξουν πλευρό όσοι δεν αναγνωρίζουν το ταλέντο του και ας συνεχίσουν τον ύπνο τους.ι

…Των οποίων - παρεμπιπτόντως - το βασικό επιχείρημα είναι ότι ο Moby γράφει μουσική για διαφημίσεις!!!

#-o [-X [-X

:sleep: :sleep: :sleep: :lol:

Προτείνετε μου δίσκους, κάποιος. :wink:

“play”

μετά θα πας μόνος σου στα επόμενα… :wink:

Άσχετο, αλλά τα live του Moby, είναι πολύ δυνατά! Ήταν μεν τις εποχές που δεν πήγαινα πολύ συχνά σε συναυλίες, αλλά ακόμα θυμάμαι πόσο πολύ τα είχε σπάσει ο τύπος.

ΥΓ. Το όνομα Moby, το έχει γιατί ο παππούς του ήταν ο συγγραφέας του βιβλίου Μόμπι Ντικ…