Mogwai Αθήνα+Θεσσαλονίκη, 20+21/2/09

Έχουν βγει εισητήρια για Θεσσαλονίκη?

Δυστυχώς λόγω προβλημάτων υγείας θα τους χάσω…δεν τους έχω δει ποτέ και νομίζω ήταν μια καλή ευκαιρία τώρα…

Άντε λιγότερο απο 10 μέρες…
Πηγαίνω πρώτη φορά σε ποστ συναυλία και έχω μεγάλη ανυπομονησία…

Παιδιά κάντε μου την χάρη και μην λέτε “ποστ”. Το βλέπω σαν έκτρωμα και το βράδυ στον ύπνο μου δημιουργεί εφιάλτες.

Γιατί? Οι mono παίζουν post rock, όπως οι mogwai και ένα σωρό άλλες μπάντες.

Δεκτόν… :slight_smile:
Πρώτη φορά πάω σε ποστ ροκ συναυλία.

Αυτό που πήγαινε ??? :-k

Much μουτς better:!:

Στον ban.

ε; τι;

Γιατί? Οι mono παίζουν post rock, όπως οι mogwai και ένα σωρό άλλες μπάντες. Δεν είναι υποτιμητικός ο όρος.

Ναι δεν καταλαβαίνω την ένσταση σου σχετικά με αυτό που είπα εγώ όμως.
To post rock σαν όρος καλά κάνει και υπάρχει, εγώ τι φταίω όμως που οι πετσοκόφτες νεο-οπαδοί βαριούνται να πουν ένα μονοσύλλαβο - ροκ - και μου προκαλούν όλες αυτές τις αναταραχές. Αυτό το “ποστ” μ’ εκνευρίζει να το βλέπω έτσι σκέτο, πως να το κάνουμε, δεν έχει αισθητική και κυρίως δεν στέκει σημασιολογικά χωρίς το “ροκ” ταίρι του.

Το πήρα απόφαση, θα πάω!! :roll:

Νομιζω ειναι sold out ε!Μη σε παρω ομως και στο λαιμο μου οποτε παρε καν τηλ αυριο πριν πας…

Για Αθήνα είναι sold out ? Πάλι ?

Ναι για αθηνα ακουσα…

Λογικό…

Πηρα τωρα τηλ στο tickethouse.Yπαρχουν κανονικα εισητηρια…

Σταδιάλα. Πιο τίγκα και από Monster Magnet. Δεν είχα διπλανούς και μπροστινούς, είχα ανθρώπους πάνω μου. Ξενέρωσα τόσο πολύ που κάθισα έξω. Και βολικά και άκουγα κιόλας. Τζάμπα τα 33 ευρώ. Νομίζω έγινε sold out (δεν μου φαίνεται παράλογο), αλλά δεν περίμενα τόσο κόσμο :? Οι Mogwai καλοί ήταν εν τέλει, όπως και οι Misuse που τους άνοιγαν.

Ναι…τελικά εισητήρια υπήρχαν, αλλά, όχι για πολύ.

Οι Misuse αρκετά καλοι, και ακόμα πιο καλοί οι Μogwai! Καλός ήχος, και καλός φωτισμός.
Αλλά θα συμφωνησω, είχει πολύ κόσμο, δεν μπορούσες να γυρίσεις το σώμα σου που να περπατήσεις δηλαδη. Βγήκα και εγω έξω, να ηρεμίσω και να πάρω αέρα.

Γενικά κάτι τέτοια Live θέλουν γκαζόν μπυρόνια και αραλίκια, όχι στριμωξίδια όχι ίσιος και ακίνητος σαν σκοπός.

Οι Μisuse πώς την έχουν δει;; Σε κάποια φάση λέει ο κιθαρίστας στο μικρόφωνο “Επιτέλους πρώτη φορά ερχόμαστε Θεσσαλονίκη και αυτό χάρη στους Mogwai που επέμεναν να ανεβούμε” :D:D:D:D Ρε φίλε ακόμα και έτσι να έγινε δεν το λες δεν το καλαβαίνεις; Τέσπα. Καλοί ήταν οι Misuse αλλά στο είδος που παίζουν πρέπει να έχεις κάτι το πολύ ξεχωριστό που δεν το έχουν. Κάτι που έχουν οι Mogwai που έδειξαν πόσο μεγάλη μπάντα είναι… Δυστυχώς άλλη μια φορά αποδείχθηκε ότι ο χώρος της αποθήκης του Μύλου δεν είναι για live αφού ο ήχος είχε προβλήματα αρκετά.