Mogwai

Παρατήρησα πως δεν υπάρχει σχετικό thread…

Αυτές από την πρόσφατη συναυλία τους που είχα την τύχη να παρακολουθήσω…

Θα μας εξηγήσεις τι είναι αυτά τα μηχανήματα με τα καλώδια που βλέπουμε στις πρώτες φωτογραφίες? Για μια στιγμή νόμιζα πως μας κάνεις πλάκα! :stuck_out_tongue:

(συγχώρεσε και μένα, τον άσχετο)

Κατα τ’ άλλα ενδιαφέρον και επιδραστικό συγκρότημα, λίγο χάσιμο η μουσική του, δεν είναι απο τις μπάντες που μπορώ να ακούσω όλες τις ώρες πάντως.

Toυς ακουσα πρωτη φορά πριν λίγες μέρες στο Hoxton (Γκαζι) αλλα η επηρρεια του αλκοολ ηταν μεγάλη και δεν θυμαμαι πολλά…:lol:

Είναι τα πετάλια για τις κιθάρες και το μπάσο…

Ενώ ακούω post και σχεδόν τα πάντα απο την σκηνή (όσοι γράφετε στις post rock κυκλοφορίες και μπάντες θα το έχετε προσέξει…) εντούτοις ακόμα δεν έχω καταφέρει να ακούσω την δισκογραφία τους προσεκτικά…δεν ξέρω γιατί αλλά πάντα και με τις προτάσεις απο το thread που προανέφερα άλλα group με κερδίζουν συνεχώς…πάντως έχω ακούσει καμμια δυο φορές τα happy songs… & young team αλλά ακόμα δεν με έχουν έλξει…και είναι απο τα μεγαλύτερα group της σκηνής…παράδοξο ε?

Eφφε ειναι Ελλανορ.

[SIZE=“6”]
MOGWAI PEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE[/SIZE]

Eχω παθει και ενα κατι με το εξωφυλλο του τελευταιου…:-s

Ε ειναι απο τους ηγετες του ειδους.
Επιδραστικοτατη μπαντα με μπολικα εξαιρετικα αλμπουμ.
Και αυτους θα ηθελα να τους δω Live!

Σας έφεξε, κουφάλες…

http://www.last.fm/event/824035

LIVE στο Gagarin 21/2/09

τι γίνεται με τα λάιβ φέτος ρε γαμώτι μου. Να δω που θα βρώ λεφτά για να πάω σε όλα αυτά που θέλω.

Πςςς εκανα ευχη και βγηκε.Ο Οντιν φερε και τους Neurosis!
Βαζω Young Team τωρα!Πλακα πλακα ποιο θεωρειται το καλυτερο τους ?

Οι φημες ειχαν βαση

Να δω που θα πρωτοπαμε φετος

Δηλώστε συμμετοχή και για Salonica… Χωράει άλλους 6 το τουτού :stuck_out_tongue:

Αν είναι για μετά τον Δεκέμβρη ψήνομαι!

Φλεβάρη, τσέκαρε στις συναυλίες…

Υοung Team και Come on Die Young

Εγώ προτιμώ το πρώτο. Φανταστικός δίσκος

Aν και οι studio δουλειες τους μου αρεσουν σε γενικες γραμμες, live την μια φορα που τους εχω δει δεν το ευχαριστηθηκα. Δεν φταινε αυτοι απαραιτητα ομως καθως ηταν στην Μαλακασα το μακρινο (πλεον) 2004, ηταν ακομα μερα ε και ακολουθουσαν οι θεουληδες Pixies:D. Φανταζομαι πως σε κλειστο χωρο θα ειναι εντελως αλλο το feeling.

Πολυ ωραια μπαντα. Τους ανακαλυψα μονο προσφατα (ναι, λιγο αργα) που εχω αρχισει να ψαχνομαι πολυ με το post και ηδη εχω ολη τη δισκογραφια τους αν και θα μου παρει λιγο καιρο να τα ακουσω ολα προσεκτικα.
Συμφωνω με ellanor παντως. Πολυ χασιμο η μουσικη τους. Ο,τι πρεπει για στιγμες ηρεμιας ξερω γω οταν πεφτεις στο κρεβατι πριν κοιμηθεις.

Θεουληδες