Mogwai

συμβαίνει τώρα:

http://www.abconcerts.be/en/abtv/p/detail/mogwai-2

Συμβαίνει τώρα:

http://www.kexp.org/Default.aspx

ακούω τώρα. :walkman:

Πόσο κακό δίσκο μπορεί να έβγαλαν;

Πριν μπει καν το '14, έχουμε την απογοήτευση της χρονιάς…

Είναι νωρίς ακόμα. Στις δύο πρώτες ακροάσεις μοιάζει να μην είναι τίποτα το φοβερό, όπως και το προηγούμενό τους δλδ. Ξεχωρίζουν τα Master Card και Blues Hour.

Master Card και Hexon Bogon για μένα, το Blues Hour δεν άντεξα καν να το ακούσω όλο.

Το προηγούμενο σίγουρα δεν ήταν κάτι φοβερό, αλλά αυτό που άκουσα ήταν απελπισία…

Εμενα χωρις να χω τοσο επαφη με ποστροκ το “Hardcore Will Never Die, But You Will” ου αρεσε πααααρα πολυ.

το ποστ ροκ μου αρέσει εν μέρη οχι όλες οι μπάντες αλλα θεωρώ τους mogwai μια σοβαρή αξιοπρεπή μπάντα…γαμώτο δύο φορές ηταν να τους δω και δεν το πήρα χαμπάρι!!!
Αγαπημένος δισκος το Rock Action που το έχω σε αυθεντικό cd

Πειτε καμια εμπεριστατωμενη αποψη για το Rave Tapes. Δεν το εχω ακουσει ακομα, ειδα στην προηγουμενη σελιδα αρνητικα σχολια απο Στελιο,αλλα υποθετω οτι ηταν μετα απο λιγες πρωτες ακροασεις. Και κατι ριβιου που διαβασα σε διαφορα σαητς το ψιλοαποθεωνουν.

Έχεις δίκιο, οι δύο πρώτες ακροάσεις ήταν. Θα το ξανακούσω όταν ξεχαστεί λίγο η τραγική πρώτη εντύπωση, αλλά σε καμία περίπτωση δε νομίζω πως θα το θεωρήσω καλό πχ.

Δεν είναι κακό. Στην αρχή μου φαινόταν χειρότερο. Είναι συμπαθητικό δισκάκι, εγώ το ακούω ευχάριστα. Αλλά επιμένω ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο. Αξίζει να του δώσεις ακροάσεις μόνο αν ακολουθείς όλες τις κυκλοφορίες της μπάντας ή αν ακολουθείς την ποστροκ σκηνή από κοντά.

Διαφορετικά υπάρχουν ένα σωρό καλύτερα άλμπουμ να ακούσει κανείς στο είδος .

E θα τους δω 2 σε βδομαδες και παιζουν αρκετα καινουρια απ’οτι ειδα,οποτε θα το ακουσω θελω δε θελω live. Το Remurdered που ακουσα παντως μονο μου φανηκε μετριοτατο προς κακο.

πανεμορφο το νεο σινγκλακι. Δε θα ηξερα οτι ηταν Mogwai βεβαια αν δεν το διαβαζα, αλλα καμια σημασια δεν εχει.

3 Likes

Πολύ ωραίο και γενικώς διαισθάνομαι ότι έρχεται πολύ όμορφος δίσκος!

2 Likes

Το “Dry Fantasy” (που θυμίζει στα κρυφά “Not Saved” από Ulver) μου άρεσε πολύ περισσότερο, αλλά αυτό σε καμία περίπτωση δεν υπονομεύει το παραπάνω. Για να δούμε…

μεγαλες εμπνευσεις

τωρα θελω μια τζαζμαστερ

2 Likes

Το νεο Mogwai ειναι εκει εξω

Με 2-3 ακροάσεις του νέου δίσκου δεν μπορώ να πω πολλά, παρά μόνο ότι είμαι ενθουσιασμένος, Ξεχώρισα το Pat Stains, γιατί συμμετέχει και ο πολύ αγαπητός Colin Stetson.

3 Likes

3 ακροάσεις κι είναι για μένα βέβαιο: ο δίσκος είναι πολύ καλός!

3 Likes

για πειτε

5 Likes