Monster Magnet - "Mastermind"

[B]1. Hallucination Bomb

  1. Bored With Sorcery

  2. Dig That Hole

  3. Gods And Punks

  4. The Titan Who Cried Like A Baby

  5. Mastermind

  6. 100 Million Miles

  7. Perish In Fire

  8. Time Machine

  9. When The Planes Fall From The Sky

  10. Ghost Story

  11. All Outta Nothin’[/B]

Λαμβάνοντας υπόψη πόσο μου άρεσε το 4 Γουέη, είμαι βαθύτατα συγκινημένος για το νέο δίσκο της αγαπημένης μου μπάντας. :smiley:

K 2 “sneak peaks” απο το καινούργιο:

Wow,
Πολύ καλά find!
Το περιμένω πως και πως!
Οι κιθάρες είναι πολύ πιο μπροστά σε αυτά τα δύο τραγουδάκια, τα φωνητικά τα σπάνε ακόμη και για live!

οχ τωρα το ειδα αυτο… ιδεα δεν ειχα για καινουριο αλμπουμ!!
μια χαρα σε αναμονη λοιπον…:D:D

To 4 Way ήταν πολύ καλό κάτω από τις περιστάσεις που έγινε αλλά εγώ περιμένω ένα come back, να έχει κάτι από Powertrip και πίσω.
Αν χάσει και κάποια κιλά ο David θα γουστάρω περισσότερο στο live (δεν νομίζω να μας ξεχάσουν)

Mην ονειροβατείτε. Ο δίσκος θα είναι μέτριος όπως οι τελευταίοι 2.

βγήκε ένα τραγούδι απο το Mastermind .
gods and punks
http://www.youtube.com/watch?v=D2giqZ2Syso

υπάρχει και το video στο myspace
http://www.myspace.com/monstermagnet/videos

παίζει και ο Mortiis …:lol:

το βίντεο του Gods And Punks

Πολύ καλό το κομματάκι, συναυλιακό με γαμάτο ρεφραιν . Αναμένουμε με ανυπομονησια !:slight_smile:

Όχι και μέτρια η υπερδισκάρα μονολίθικ, μην τρελαθούμε τελείως. 9/10 με πολύ μεγάλη αυστηρότητα. Για το 4 γουεη άντε να το δεχτώ αλλά με το ζόρι.
Άντε αναμένουμε το καινούριο.

Το Monolithic ισωπεδώνει τα πάντα, ίσως το καλύτερό τους για μένα. Το 4-Way Diablo ηχογραφήθηκε μετά την πολύ σοβαρή περιπέτεια του Dave Wyndorf με τα ναρκωτικά και ήταν λίγο-πολύ αναμενόμενο να είναι κάπως “βαρύ” και μελαγχολικό. Έδειξε μιά άλλη πλευρά της μπάντας, πιο μουντή και βαριά… και το 4-Way Diablo είναι δισκάρα απίστευτη.
Το video του Gods And Punks το είδα μια φορά μόνο, λίγο καμμένο video, συμπαθητικό το τραγούδι, αναμένουμε περισσότερα…
Απ’τα live videάκια το πρώτο, αν και live και μάλλον “μισό” κομμάτι, ήταν κεραμίδα στο κεφάλι! Με γύρισε πίσω σε Powertrip/Dopes To Infinity φάσεις. Απίστευτο!!!
Το δεύτερο αρκετά καλό αλλά όχι κάτι για να τρελαθούμε.
Αναμένουμε…

Εντάξει είναι θέμα γούστου πάντα αλλά το Monolithic καλύτερο από το Powertrip π.χ.; Tεσπα. Μακάρι να είναι καλό το καινούριο. Πάντως το Gods and Punks μου άρεσε στην πρώτη ακρόαση.

Μετά την 5η ακρόαση απεφάνθη ότι το κομμάτι γ@#@
ει.Τα album των ΜΜ έχουν την εξής σειρά:
Dopes to infinity>powertrip>spine of god>monolithic>superjudge>god says no>4 way diablo.Aπό τα λίγα samples που άκουσα το νέο album είναι πολύ καλό,μίλια μπροστά από το 4 way diablo.Και το νέο βίντεο δένει πολύ με το κομμάτι.Θα ήταν γραφικό να βλέπουμε τον υπέρβαρο dave ανάμεσα σε βυζιά άλλη μια φορά,όπως στο Ηοtel baby ή το powertrip.
Ας ελπίσουμε να έρθουν το χειμώνα.
Ιt’s a satanic drug thing you wouldn’t understand.

Όχι το God Says No είναι πολύ ανώτερο του Monolithic Baby :slight_smile:


LIVE ΤΟ BORED WITH SORCERY
και το DIG THAT HOLE

για αρχη+1000000000

και φτανει πλεον με τα σουπερ σχολια των δυο τελευταιων αλμπουμ…
εχουν 2 γαματα κομματια το καθενα…τα υπολοιπα ειναι απλα μετρια.

μη τα ισοπεδωνουμε και ολα…
Θα πεσει ο Γουαϊντορφ να μας πλακωσει!:lol:

ΚΑΝΕΝΑΣ δισκος των θεων δεν έχει μόνο δύο γαμάτα κομμάτια και τα υπολοιπα απλά μέτρια #-o.

Συμφωνώ με την άποψη ότι τα δυο τελευταία άλμπουμ ήταν ψιλομέτρια. Δεν ξέρω, έχει ξεφουσκώσει το ενδιαφέρον μου με τα χρόνια για τους Magnet. Ελπίζω το καινούργιο να μου αναθερμάνει το ενδιαφέρον. Θα το ακούσω κάποια στιγμή.

Εμένα το Monolithic Baby! μου άρεσε πολύ, το 4 way Diablo δεν με τράβηξε και τόοοσο. Τέσπα, θα το ακούσω το album αν και αυτά που έχω ακούσει μέχρι τώρα δεν με τρελαίνουν κιόλας.