Monster Magnet. οι θεοι του συγχρονου stoner

με στιχους τοσο πραγματικα αυθεντικους και μουσικη που βγαινει ξεκαθαρα μετα απο λιωσιμο πανω απο hawkwind και motorhead απλα χαιρετιζω μια απο τις καλυτερες συγχρονες μπαντες. υπαρχει καποιος που να μην του αρεσουν?
ποσο θα ηθελα να ακουσω το γιατι…

Θεοι του συγχρονου hard rock θα ελεγα με τρομερες garage επιρροες στον πρωτο δισκο και space στους επομενους δυο. Απο κει και περα παιζουν ατοφιο γαματο hard rock!

Personal favorite φαινεται και στο signature μου…

Οσο για τον λογο που μπορει να μην αρεσουν σε καποιον. Ε, δεν ξερεις? Βγηκαν μετα το '90…

Θεοί του stoner είναι οι Kyuss τελεία και παύλα.
Οι ΜΜ γαμάνε και δέρνουν. Οι δίσκοι τους είναι άψογοι και όσοι τους είδαν live έχουν να λένε για ένα απ’ τα πιο γαμάτα performances ever. Εγώ τουλάχιστον αυτό λέω.
Συνεχίστε…

I TALK TO PLANETS BABY!!!
I TALK TO PLANETS BABY!
i talk to planets baby…

Όπως τα πε ο κύριος.

Καλή μπάντα,αλλά έχουν πολλά όμοια κομμάτια,τα οποία δεν είναι άσχημα αλλά δεν υπάρχει πια τόση ποικιλία στη μουσική τους,και αυτό τους κάνει κάπως κουραστικούς από ένα σημείο και μετά.Πάντως,θα 'θελα πολύ να τους δώ live.

Προτεινετε δισκους.

Τους ψιλοθυμάμαι κάπως το '99 που τους είδα support σε Ατσάλλικα όπου κάποιοι είχαν φάει τρελή ξενέρα τότε! :lol:

Καλό σχήμα με απαραίτητη τρέλα!

led_zeppelin άκου πρώτα το Powertrip, μετά το Best of και μετά διάλεξε μόνος σου. :wink:

To Powertrip παραμένει ένα απο τα πιο καυτά άλμπουμ που έχω ακούσει ποτέ μου! Dopes to Infinity, άλλη δισκάρα.

Great fucking band.

Αν θες space ψυχεδελεια, Superjudge και Dopes To Infinty…

Αν θες hard rock-ια Powertrip ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ! Και μετα Monolithic Baby…

DOPES TO INFINITY!!!

I will deny you baby!!
I will deny you!

χχχμ πανω κατω αναφερθηκαν οι δισκοι. απο την mainstream εποχη τους θα ελεγα οτι το powertrip ειναι η κορυφαια δουλεια τους.

για μενα ωστοσο η πιο πειραματικη περιοδος τους, που προηγειται και χρονικα ειναι και η κορυφαια.
ο ηχος τους εχει ξεφυγει πολυ πανω απο οσο συνηθιζει να ακουει κανεις, αφου παιζουν μια τρομερα εξεζητημενη βαβουρα σε πρωιμο hawkwind στυλ. αργοτερα γινονται πιο hard rock, παιρνοντας ετσι σε μια 2η καταπληκτικη εποχη της καριερας τους.

αμα καταφερετε να βρειτε το spine of god, τοτε μην διστασετε να το κατεβασετε.
αμα το βρειτε αυθεντικο, τοτε ΑΠΛΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΤΟ.
μιλαμε για απλα ιστορικο δισκο, μοναδικο στο ειδος του και μεσα στους 50 καλυτερους δισκους ολων των εποχων για την ροκ μουσικη. αυτα δεν τα λεω εγω μονο, αλλα και πολλοι αλλοι monsterοβιοι.
παρεπιπτοντως ειναι σχεδον αδυνατο να τον βρειτε πλεον. αμα τον δειτε πουθενα απλα ποσταρετε το παρακαλω πολυ

τελος εχουν ενδιαφερον τα πρωτα πειραματικα κομματια που δεν θα τα βρειτε ολα σε αλμπουμ
Βlack wawa
lizard johny
eightball.

πολυ δυσκολο αλμπουμ ειναι τo tab και αρκετα αμφισβιτουμενο. αλλα αμα σας αρεσει το spine of god, τοτε ειναι και αυτο απαραιτητο

Το απόλυτο κομμάτι από την απόλυτη δισκάρα τους…

άντε να δούμε τι θα λέει το καινούριο

ποτε περιπου το περιμενουμε εχετε ακουσει τπτ?

Τον εχω αγορασει απο το Μετροπολις και τον εχω ξαναδει εκει αρκετες φορες απο τοτε…

Εδώ ο μύθος λέει οτι ο Wyndorf στα πρώτα live του συγκροτήματος μοίραζε κάτι μυστήρια μανιτάρια στο κοινό…:lol:

ειχα κατεβει το χειμωνα αθηνα για να αγορασω δισκους μονο και εψαξα αλλα τιποτα. τι να πω.

το μετροπολις στην ομονοια ε? διπλα στον πατσι? το εκανα πανω κατω και αυτο και τον πατσι και ολα τα εξαρχια ρε γαμωτο (

παντως διαφωνεις οτι ειναι οτι καλυτερο εχουν βγαλει?

Χμμ, κοιτα εμενα ειναι το λιγοτερο αγαπημενο τους. Οχι οτι δεν μου αρεσει φυσικα, εχει εναν ακατεργαστο garage ηχο και ειναι γενικα πολυ χυμα και λιωσιμο…

Τωρα θα σου προτεινα αν μπορεις να το παραγγειλεις απο καποιο site, θα σου βγει και πιο φτηνα…

μολις ειπες ολα τα επιχειρηματα μου γιατι μου αρεσει :lol: :lol: