Monty Python! Favourite Movie

:yes:

συν τις πολιτικές προεκτάσεις/κράξιμο.
Την πρώτη φορά που το είδα νόμιζα οτι θα πεθάνω, δε μπορουσα να σταματήσω να γελάω σε κάποιες φάσεις.

…And The Holly Grail
Ηταν η πρώτη που είδα και κόλλησα τρελλά με Monty Pythons. Και πως ηταν δυνατόν να μην κολλήσω αφου η πρώτη σκηνή που είδα απο Monty Pythons ηταν η σκηνή που κάνουν οτι καλπάζουν χτυπώντας τις καρύδες.

Καλά ε έχω μείνει! Επιτέλους άνθρωποι που βλέπουν Πάιθον!!!Είμαι φανατική και λατρεύω και τον Τζον Κλιζ… είναι όλα τα λεφτά οι Πάιθον ρε σεις, ειδικά οι ιππότες τησ ελλεινής τραπέζης…ΤΟ γέλιο!! :lol: :lol: :lol:

Τι να πρωτοπώ? Ότι δεν έχω ξαναγελάσει τόσο με ταινία? Ότι ο Κλιζ είναι ο κορυφαίος κωμικός έβερ? Ότι τα σκετσάκια του Τσίρκου είναι τόσο ηλίθια που καταντούν ιδιοφυή? Είναι Ιστορία. Για τσίρκο τσεκάρετε ποστ μου στο “Μόντυ Πάιθον ή Ρ. Ατκινσον”…

Eγω!
Χιουμορ για 7χρονα και Αγγλους.

Ελα ρε συ, προσφερουν ατελειωτο γελιο, ειναι θεοι!!!

Χάνω πάσα ιδέα.[-X

Αυτό το thread πως και δεν το είχα δει τόσο καιρό ??? :-k

Τεσπα βασικά δεν ξέρω τι να ψηφίσω … :?
Το and now είναι ένα best of από τοις τηλεοπτικές σειρές τους που είναι κάτι σαν ευαγγέλιο
Το holly grail πάλι είναι ι πρώτη δουλειά που είδα από python και ως εκ τούτου μυρίζει κάρβουνο από χιλιόμετρα μοιάζει ποιο πολύ με τα τηλεοπτικά σκετσάκια παρά με ταινία εν αντιθέσει με …
… το life of brian όπου είναι ποιο δομημένο σατιρίζει πολύ την εκκλησιά έχει την σκηνή πεθαίνω στα γέλια ή αλλιώς Biggus Dickus και το ποιο αισιόδοξο τραγούδι που έχω ακούσει ever στην ζωή μου :stuck_out_tongue:
τέλος το meaning είναι μάλλον η λιγότερο αγαπημένη μου αλλά κι εκεί έχει τις στιγμές του π.χ. η αρχή με τους λογιστές το every sperm is sacred και το τέλος με τον χοντρό το απόλυτο κράξιμο στην λαιμαργία :stuck_out_tongue:

Οπότε μάλλον δεν ψηφίζω κάτι …

κακόγουστος detected … [-X [-X [-X

:lol:

Ξεθαψα αυτο το θεμα για να ποσταρω ενα βιντεακι Μonty Python που ειναι απο τα πολυ αγαπημενα μου.

Monty Python-International Philosophy

Η φιλοσοφια παιζει μπαλα.Μιλαμε για πολυ γελιο.Δωστε προσοχη στα λογια!

ναι ναι ειναι κορυφαιο

ειναι απο το λαιβ τους στο hollywood bowl!!

α ρε τι βλεπανε μερικοι τοτε!!!

Αν δεν κανω λαθος ειναι απο το γερμανικο επεισοδιο.

α δεν εβαλα ηχο να ακουσω

παντως το βιντεακι\σκετσακι αυτο το προβαλαν και στο λαιβ τους στο holywood bowl!!

κανουν και το γαματο σκετσακι
που και καλα αναπωλουν τα παιδικα τους χρονια που περνουσαν δυσκολα
και συναγωνιζονται για το ποιος ειχε περασει πιο χαλια!!!χαχαχα!!!επος!!!

“I had to get up at 10:30 at night, half an hour before I went to bed, eat a lump of dry poison, work 26 hours a day down at mill AND pay mill owner for permission to come to work, and when we got home, our dad would kill us and dance about on our graves singing Alleluia.”

χαχαχαχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

…δουλευα 26 ωρες την ημερα και πληρωνα τον ιδιοκτητη για να δουλεψω!!!

χαχαχαχαχα

http://uk.youtube.com/watch?v=Xe1a1wHxTyo

four yorkshiremen

προσκυνω!!

Koιτα να δεις που ανακαλυπτω ακομα πραγματα στο φορουμ…#-o …Λοιπον ψηφισα το Χολι γκρειλ επειδη οντως βγαζει το πιο ευκολο γελιο.Αλλα καλυτερη ταινια σαν συνολο ειναι ο προφητης πιστευω…Ειναι υπερ-σαρκαστικη!Το νοημα της ζωης εχει σκηναρες και φοβερα σκετσακια αλλα ειναι γενικα ανισο και οι ιδιοι εχουν παραδεχτει οτι το βγαλαν με το ζορι…

Απο την αλλη ισως επρεπε να ψηφισω τα σκετσακια…Αλλα δεν ξερω…Παντως οποιος θελει να δει σκετσακια να παρει πρωτα το and now for… ειναι τα καλυτερα απο αυτα ξαναγυρισμενα και καλυτερα νομιζω…Το καλυτερο για μενα ειναι το Spam…Και ενα πιο αγνωστο εκεινο με τους διορθωτες ποδηλατων…Δεν δινω λινκς…Καλυτερα σε ντιβιντι το ενα πισω απο το αλλο…

Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν αρκετοι που δεν τους αρεσουν αλλα οσο και να χτυπανε το κεφλαι τους κατω ειναι η επιτομη της κωμωδιας και δη της αγγλικης που φυσικα οσο και να τη θεωρειτε κρυα εχει την μεγαλυτερη παραδοση και τους εχει επηρεασει ολους…Μην μου λετε για αμερικανους τωρα…:wink:
Αυτα:D

:yes:

Δεν το ήξερα ότι εδω ειναι και οι ρίζες του Μανου87 -και όχι μόνο-! :-s

Origin of the term “spam”:
It is widely believed the term spam is derived from the 1970 Monty Python SPAM sketch,

The term spam is derived from the 1970 SPAM sketch of the BBC television comedy series “Monty Python’s Flying Circus”. [10]

The sketch is set in a cafe where nearly every item on the menu includes SPAM luncheon meat. As the waiter recites the SPAM-filled menu, a chorus of Viking patrons drowns out all conversations with a song repeating “SPAM, SPAM, SPAM, SPAM… lovely SPAM, wonderful SPAM”, hence “SPAMming” the dialogue. The excessive amount of SPAM mentioned in the sketch is a reference to British rationing during World War II.[citation needed] SPAM was one of the few meat products that avoided rationing, and hence was widely available.

Χμμ, ψάχνω στο νετ να βρω το σκετσάκι.

Για δες τι μαθαίνει κανείς για την καταγωγή του :?

Το σκετσάκι καλέ μου νέε μοδ είναι απλά υπέρτατο!!!

Nαι το είδα! Ωραίο ήταν χαχα

ΧΟΛΥ ΓΚΡΕΗΛ αν και δυσκολη επιλογη…το τελος ειναι το πιο επικο που εχω δει ποτε σε ταινια!