Monty Python! Favourite Movie

Μακράν η πιο άκυρη σκηνή έβερ! Γιαυτό τους αγαπάμε άλλωστε!

εμενα ολα μ’αρεσουν αλλα το holy grail ειναι κορυφη

Εγώ ψήφισα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ δύσκολα το μεγαλείο του Flying Circus!!

Απλά ΘΕΟΙ!!!

Εξαιρετικό χιούμορ! Ό,τι κι αν έχουν κάνει είναι απλά τέλειο, εκτός ίσως από την 3η και 4η τηλεοπτική τους σεζόν, που ήταν σε μεγάλο ποσοστό επαναλήψεις προηγούμενων sketch.

Με μεγάλη δυσκολία μπόρεσα να διαλέξω το Meaning Of Life, για μένα είναι το πιο “ώριμο” έργο τους. Βέβαια δεν μπορώ να ξεχάσω την αρχή του Holy Grail όπου ο ιππότης μιλάει με τον χωρικό για κολλεκτίβες και τα ρέστα…Τρελό λιώσιμο…

life of bryan για μενα αν και δεν ειχα ποτε αυτην την φρενιτιδα με τους Monty, αυτο ηταν απλά ξεκαρδιστικό:D

:lol::lol::lol:

Πολυ δυσκολο τοπικ, ειμαι μεταξυ Holy Grail λογω του αθεραπευτου χιουμορ, αλλα τελικα μαλλον Life of Brian λογω των μηνυματων που ηθελαν να περασουν.

Edit: μην ξεχναμε και το διαφορετικο αλλα πολυ καλο Timebandits, με καποια κορυφαια σκετσακια οπως αυτο που οι ληστες που κινουνται μες στο χρονο κλεβουν το Ναπολεοντα, η το σκηνικο με τον αορατο τειχο. Οποιος δεν το χει δει ας το δει παντως ως συμπληρωμα στα υπολοιπα κορυφαια εργα τους.

:smiley:

Πάρτε και ένα πολύ γνωστό και αγαπημένο αλλα στην πρωταρχική του μορφή, θα λιώσετε.

Και μια σπανια (και αξέχαστη) στιγμή με δυο από τους αγαπημένους μου κωμικούς μαζί, να δίνουν ρέστα.

Το “Time Bandits” τα σπάει αλλα δεν είναι Monty Python (θα μου πεις ούτε αυτά που βάζεις link τυπικά :–), είναι του Terry Gilliam με συμμετοχές από John Cleese και Michael Palin (σημείωση: το trailer αυτής της ταινίας είναι το καλύτερο όλων των εποχών, επικό λιώσιμο). Τσεκάρετε και το “Erik the Viking” του Terry Jones με Tim Robbins, John Cleese (όργιο), Tim McInnerny (ο “Darling” από το Blackadder :lol:), Terry Jones σε έναν από τους πιο ηλίθιους ρόλους του και δε συμμαζεύεται. Και προσέξτε τη σκηνή με τον Κινέζο. Όταν το χαμε δει σχετικά πρόσφατα με το lupin είχαμε πεθάνει, δεν την παλεύαμε απ τα γέλια. :lol2:

Life Of Brian…Εχω ρίξει το γέλιο της ζωής μου σ’αυτήν την ταινία…Κορυφή

Holy Grail με χίλια! Το λατρεύω, το’χω δει 4-5 φορές, απλά απίστευτη ταινία! Αγαπημένες σκηνές ο Black knight, το French taunting, το Killer rabbit και φυσικά ο Brave sir Robin!

holly grail…
ήταν το πρώτο που είχα δεί και μετά ακολούθησαν τ’ άλλα… :thumbup:

Ένα είδος ντοκιμαντέρ που κυκλοφορεί για αυτούς το έχετε δει? Αφιέρωμα του BBC στα 30 χρόνια των Pythons στο οποίο περιλαμβάνονται διάφορα παλιά σκετσάκια, συνεντεύξεις από τα μέλη των Pythons αλλά και διάφορα άλλα καλούδια.

Μια απο τις πολλες στιγμες τρελλου γελιου που μας εχουν προσφερει οι Monty Python

Biggus Dickus:lol::lol:

δύσκολη επιλογή, ψήφισα το Holy γιατί ήταν απλός το πρώτο που είδα…
οπότε για την τιμή ψήφισα.
ότι και να πεις λίγο,η σάτιρα στο ζενιθ,το γέλιο ρέει σαν χείμαρος, ατάκες και σκηνές επικές…


Now playing: Anorimoi - Kalytera Prezaki
via FoxyTunes

Ποιος πιστευει οτι το Bicycle repairman ειναι ενα απο τα 5 καλυτερα σκετσακια εβερ?8)

Γενικα ειμαι πολυ φανατικος τους…εχω δει τοιδηποτε εχει βγει σε ντιβιντι και τις περισσοτερες ταινιες που εχουν παιξει/σκηνοθετησει κλπ(κτος απο gilliam που δεν τρελαινομαι)…Το time bandits δεν μ αρεσε η αληθεια ειναι…

Βάλε μέσα και εκείνο με την ορειβασία στο Κιλιμάντζαρο και αυτό που τραγουδάει ο ξυλοκόπος!

I am a lumberjack an i’m ok i sleep all night i work all day…

-American beer is like having sex on a canoo.
-What do you mean?
-It’s so fucking close to water…

Εχω δει μονο το Life of Brian και το Holy Grail!Καλα απιστευτο γελιο…Αν δεν μπορω να διαλεξω αναμεσα σε 2,που να ειχα δει και τα υπολοιπα:p

From the “Parrot” sketch:

-Hello, Miss.
-What do you mean “Miss”?
-I’m sorry, I have a cold…

#-o :lol:

Λοιπόοοοον… επειδή δεν το αντέχω να είναι κωλοθαμμένο το θρεντ για τους Παϊθόναρους, το βγάζω στην επιφάνεια και ελπίζω σε ανταπόκριση, για να μην χρειαστεί να τριπλοποστάρω… :-s