Monty Python! Favourite Movie

Ανταποκρισης!:stuck_out_tongue: holy grail:bow:

‘‘Ekke Ekke Ekke Ekke Ptang Zoo Boing’’:p8)

Ημουν αναμεσα σε Holy Grail και Life Of Brian αλλα εν τελει ψηφισα το δευτερο :slight_smile:

Είδα μετά από 5 χρόνια το Life of Brian προχθές.
Δεν θα πω ότι είναι η καλύτερη ταινία όλων των εποχών, ούτε σαν κωμωδία καν, αλλά μερικοί διάλογοι είναι απολαυστικοί.
Το Holy Grail νομίζω είναι ένα κλικ παραπάνω.

Γενικά δεν είμαι και ο φαν, μου αρκούν αυτές οι 2 ταινίες με το παραπάνω.

Προτιμώ πχ τον Terry Giliam με τα 12 Monkeys, Brazil, Fear & Loathing in Las Vegas.
Και γενικά σαν solo, θέλω να δω πολλές ταινίες που έχουν παίξει / γυρίσει, ειδικά αυτή την σειρά που ο Cleeze (?) είναι μισάνθρωπος ξενοδόχος με την θεοπάλαβη γυναίκα του.

[-X[-X[-X

:ban:

Να γίνει ban στους τρεις που ψηφισαν ότι δεν τους γουστάρουν!!!:stuck_out_tongue:

Εννοεις το fawlty towers…Απο τις αγαπημενες μου σειρες…Στα ελληνικα ο τιτλος ειναι ‘‘ενα τρελο τρελο ξενοδοχειο’’…Ο ΣΚΑΙ το ειχε βαλει καποια εποχη.

Μακράν οι καλύτεροι κωμικοί στην ιστορία!
Χιούμορ που τσακίζει κόκκαλα!

Όταν το Life of Brian απαγορεύτηκε (!) στη Νορβηγία ως προκλητικό για τα “χρηστά ήθη”, οι Σουηδοί στην αφίσα για την ταινία έβαλαν το εξής σποτάκι:
Μια ταινία τόσο αστεία, ώστε απαγορεύτηκε στη Νορβηγία!
:lol3::lol3:

Η σειρά παίζει μπάλα μόνη της. Είναι αλλού!

Life of Brian από μένα ως concept και γέλιο μέχρι δακρύων…

Oι Monty Python δεν υπαρχουν! Απιστευτο χιουμορ! Αν και δεν τις εχω δει ολες, πιστευω οτι το Holy Grail ειναι ανωτερη απο ολες… Βασικα, μονο η σκηνη με το κουνελι αξιζει οσο σχεδον ολες οι κωμωδιες που εχω δει! 8)

:lol:
αυτη ψηφισα και γω αν και αξιζει οτι εχουν κανει…
ολη η ταινια ειναι ατακα πανω στην ατακα!!
[RIGHT]
silly walks από john cleese :D[/RIGHT]

Holy grail!!! We are the knights who say NI! NI NI NI NI!!! :lol:

βλεπω το flying circus αυτη την περιοδο και γενικα γελαω αρκετα αλλα στα επεισοδια 20-21-22-23 που ειδα απο προχτες πεθανα στο γελιο ρε, τεραστιοι… οταν το τελειωσω πιανω και blackadder…

…Life Of Brian…εκπληκτική ταινία:):!:

φιναλε 2ης σεζον χτες με undertaker’s sketch… στο τελος εκλαψα απο τα γελια…

χαλαρα το καλύτερο επεισόδιο ειναι αυτο με τους εξωγήινους!!!

ετσι πιστεψα και εγω οταν το ειδα αλλα η δευτερη σεζον ειναι επος και ευκολα βρισκω 2-3 επ που απολαυσα οσο εκεινο…

Ρε ετοιμάζουν καινούρια ταινία οι θεοί και δεν έχουμε πάρει πρέφα; http://www.cinemablend.com/new/Monty-Python-Comedy-Wants-Add-Benedict-Cumberbatch-33973.html

κάθε φορά κλαίω…

blasphemaaaaa
jehovah
jehovah
jehovah
jehovah
jehovah

Κάθησα και τα ‘δα όλα εκτός απ’ την τελευταία τους και τελικά δεν είναι για μένα. Άκουγα τόσα και τόσα και απογοητεύτηκα.

Το τρειλερ του Holy Grail αλά 2013

Το Life of Brian :!:

[SPOILER]
H σκηνή με τον καίσαρα δεν υπάρχει απλώς…[/SPOILER]

Αληθεύει ότι ο “Q” εκείνος ο γεράκος επιστήμονας του 007 ότι είναι ένας από τους Monty ???