Moonspell

Apo ta agaphmena m sigkrothmata…Poia h gnwmh sas? To kainourgio cd me titlo “Night Eternal” sas arese?

Ω ναι ! Μου αρεσει τρελα το n.e. και ειδικα τα φωνητικα της Anneke στο scorpion flower. Αρχισα να τους ακουω με το memorial και το n.e. μου φαινεται λιγο πιο ηπιο…:-s

Nai apo to neo cd to Scorpion Flower kai to Dreamless(Lucifer and Lilith) einai apo ta agaphmena m…kai egw me to Memorial 3ekinhsa kai apo tote kollhsa!

lacrima γραφε ελληνικα και νομιζω το θρεντ υπαρχει .

Αχ συγγνώμη δεν το ήξερα πως έπρεπε να γράφω ελληνικά.Ευκαιρία να τα συνηθίσω επιτέλους…

Mου αρέσουν αρκετά. Αγαπημένο μου το Irreligious. Το Night Eternal είναι σπουδαίο αλμπουμ.

Μου αρεσουν παρα πολυ…Αγαπημενο αλμπουμ τελικα μαλλον το irelligious και ακολουθουν κατα ποδας antidote,wolfheart,darkness and hope.sin/pecado…Το butterfly effect απλα δεν το εχωα κουσει πολυ και εχει ενα περιεργο ηχο,το μεμοριαλ προς το παρον δεν μου καθεται λογω καφριλας αν και εχει κανα 2 σουπερι χιτς ενω το καινουριο μου αρεσει και δεν μου αρεσει…Δηλαδη μου αρεσει το μισο…Αρκετη καφριλα παντως παλι.Κανενας δισκος παντως δεν ειναι ιδιος με τον προηγουμενο και ο Ριμπειρο μεγαλη μορφη!
raven claws…και δεν θα τους δω και λαιβ δυστηχως…ελπιζω το χειμωνα να ερθουν σε κλειστο κλαμπ μονοι τους…η μαζι με tiamat8O 8O 8O :smiley:

πολύ καλό συγκρότημα, τρέφψ ιδιαίτερη εκτίμηση στον φερνάντο. το wolfheart είναι ο αγαπημένος μου δίσκος μακράν, έχει “κάτι” αυτός ο δίσκος. το τελευταίο αρκετά καλό! :smiley:

Moonspell=Tέχνη…Από τα εξώφυλλα,τα booklet,τους στίχους,τις ενορχηστρώσεις,την ατμόσφαιρα που βγάζουν οι δίσκοι τους,την φωνή του Ribeiro…Πιστευω δεν εχουν ούτε μια αδυνατη στιγμή στην δισκογραφία τους μέχρι σήμερα,αν και το peak τους ηταν και θα είναι το Irreligious…

Οι Rotting Christ της Πορτογαλιας.Ξεκινησαν και οι 2 περιπου μαζι και συνεχιζουν και κυκλοφορουν
εξαιρετικα αλμπουμ.Δεν εχω ακουσει τα απαντα τους αλλα οτι εχω ακουσει με εχει αφησει παραπανω
απο ικανοποιημενο.

τι να λεμε γι’αυτο το συγκροτημα??..ο,τι κι αν κανει,οσο κι αν αλλαξει τον ηχο του,παντα θα βρισκει ανταποκριση,διοτι ο,τι κανει το κανει τελειο…

Το ακουω συχνα αυτο γιατι ομως?:wink: …Η μουσικη τους τουλαχιστον με την εξελιξη που ειχε αυτη των Μουνσπελ δεν εχει και μεγαλη σχεση…

Θα σου πω γιατι.Και οι 2 ειναι οι πιο γνωστες μεταλ μπαντες της χωρας τους.Ειναι και οι 2 απο χωρες που δεν ειναι ακριβως μεταλλομανες.Eχουν χαρακτηριστικο ηχο και οι 2 και γενικα ενω δεν φαινεται να εχουν πολλες ομοιοτητες εχουν αρκετα κοινα σημεια.

εξαιρετικο συγκροτημα! memorial,antidote,irreligious απλα τα σπανε!!

Θα τους δω live στο Rock 'em All!

Τυχεροί όσοι θα πάτε.εγώ θα είμαι διακοπές εκείνη την περίοδο…:frowning: :frowning: :frowning:

Και γω την τυχη μου μεσα!:blow: …Φευγω εκεινη τη μερα και μαλιστα λογω χαρης…Ηταν ενα απο τα γκρουπ που πραγματικα ηθελα να δω ελπιζω τουλαχιστον να μας κανουν τη χαρη και να τους φερουν μονους τους το χειμωνα!:wink:

Ειπα και εγω δεν υπαρχει τοπικ για αυτους τους τρομερους μουσικους… Εγω τους εμαθα απο ενα blackμεταλλα και δεν ειχε καθολου αδικο οταν μου ειπε κατεβασε απο αυτους και δεν θα χασεις :stuck_out_tongue: οντως δεν εχασα :smiley: καθε βδομαδα κολλαω και με ενα διαφορετικο κομματι τους! αυτες τις μερες ακους παρα πολυ το scorpion flower:bow: οι τυποι ειναι απλα :respect:

OΛοι τους οι δισκοι εχουν κατι διαφορετικο να δωσουν αφου ειναι διαφορετικοι μεταξυ τους…στους 2 τελευταιους κατ εμε δειξαν στσιμοτητα απο αποψη εξελιξης και λογω του οτι ειναι λιγο καφριλεσ δεν με συγκινουν τοσο.

Μεγαλο συγκροτημα κατεμε… πιστευω οτι ανακατευουνε την μελωδια και την ατμοσφαιρα της gothic με την κατεγιστικη black τελεια .Θα τους απολαυσουμε στις 25!!!