MORAL-Αγάπη Ανεκπλήρωτη - Κυκλοφόρησε από τη Universal!

Γειά σας αγαπητοί συμφορουμιστές! Δημιούργησα αυτό το thread για να προτείνω να ακούσετε το νέο ελληνικό συγκρότημα τους MORAL, οι οποίοι πρόσφατα κυκλοφόρησαν το νέο τους album με τη Universal με τίτλο "Αγάπη Ανεκπλήρωτη!

Πρόκειται για ελληνικό συγκρότημα και η μουσική τους είναι Drama-Metal, ένα νέο είδος Metal, με dark gothik στοιχεία, ερωτισμό και ελληνικό δράμα! Προσωπικά έχω πάθει πλάκα με τη ποιότητα της παραγωγής, το πάθος του τραγουδιστή και το βαθύτερο νόημα των στίχων τους!

Αν θέλετε να ακούσετε, επισκεφτείτε το site τους www.moral.gr το οποίο επίσης τα σπάει, ή στο www.myspace.com/moralband

Πολύ καλή δουλειά παιδιά, μπράβο! Επιτέλους ένα αξιόλογο ελληνικό συγκρότημα! Πιάσαν τόπο τα 17? που έδωσα!
Περιμένω σχόλια…!

Καταρχάς, έχω ήδη αντιπαθήσει το συγκρότημα, από την ελεεινή σου διαφήμιση.
Δεύτερον, το σιντί λέγεται “Αγάπη Ανεκπλήρωτη”, σύμφωνα με το σάιτ τους.
Τρίτον, είσαι μέλος τους?

πραγματικα με τετοια διαφημιση ειναι σαν να σου λεει “μουφα ειναι, μην το ακουσεις”

Πολύ αρνητισμός και καχυποψία ρε παιδιά!

Δεν είμαι μέλος κανενός συγκροτήματος! Τα ξέρω τα παιδιά και μ’αρέσει η δουλειά που έχουν κάνει!

Όχι νταξ, με κατάφερες να τους ακούσω.
Με χαμηλωμένη ένταση νομίζεις πως ο τύπος τραγουδάει γιαπωνέζικα ε.
Άθλιος τραγουδιστής, μέτρια μουσική, γενικά μια φθηνή αντιγραφή των HIM.
Μπράβο στην Γιουνιβέρσαλ που θα αναγεννήσει την ροκ μουσική στην Ελλάδα μέσω αυτής της παπαριάς.

Rock on!

Σωστόόός!

Λυπάμαι πολύ!!!

Γιατί ρε γαμώτο οι φωνές σε αυτό το είδος μιάζου ή με Παυλίδη, όπως εδώ, ή με Αγγελάκα;
Τα 3 τραγούδια στο myspace δεν με ξετρέλαναν, αλλά θέλουν ακροάσεις, όπως όλος ο δίσκος
Τον Jim Morison πως τον έκαναν φίλο τους στο myspace;

Το site της μπάντας είναι ωραίο πάντως:!::).

Poly mpineliki, den stelnete to myspace tous na akousoume ki emeis? :roll:

www.moral.gr. Στο myspace\moralband έχει 3 κομμάτια.

Thnx gia to link. Kali paragogi. Kalo site.

Sto an xana tha genitho apo ta 4 lepta kai meta einai mia xara.

SHOOT THE SINGER…PLEASE!!! Einai kanenas morfonios? An nai, kratiste ton na paizei ntefi piso apo kapoion pragmatiko tragoudisti. Etsi den tha xasete kai ta gkomenakia.

Εκανα μια φιλοτιμη προσπαθεια να τ’ακουσω(απο περιεργεια και μονο)αλλα δεν αντεξα παραπανω απο 3 λεπτα.Επρεπε να το καταλαβω απο τη διαφημηση γαμω το κερατο μου.Οσο για τα φωνητικα η γιαγια μου τραγουδαει καλυτερα απο το τραγουδιστη τους.

χαχαχαχ

ο τραγουδιστη δεν παιζεται!!

να μαντεψω οτι θα λανσαριστουν ως οι ελληνες him?!? :-k

γαμάτη η γιαγιά σου, σε ποιο συγκρότημα παιζει?

Αν αυτή είναι η αναγέννηση του ελληνικού ροκ, αφήστε το καλύτερα στο τάφο του.

Έχω βαρεθεί την καφρίλα σας! Αν έχει μελωδία αμέσως είναι φλώροι και για κοριτσιάκια. Για να είναι καλό rock πρέπει να μιλάει για σπαθιά και για τον odin και να ξεσκίζονται στις κραυγές και στα γαυγίσματα γιατί αυτό είναι μαγκιά;
Μια χαρά είναι το συγκρότημα!

Φίλε μου το συμπέρασμά σου χωλαίνει περισσότερο και απο άλογο με πολιομελιτιδα. Εφ’ όσον ζητάς τη γνώμη ανθρώπων να περιμένεις όλες τις απόψεις…ελπίζω το συγκρότημα να τις λαμβάνει υπ’ οψην του…τα κακέκτυπα δεν επιζούν πολύ…Φιλικά ε; (ένας κάφρος)

Ροκ οχι.Μετσαλ ναι!Υπαρχει μεγαλη προκαταληψη για το ελληνικο ροκ (οχι αδικα κατα την γνωμη μου).
Γιαυτο και ολα τα σχολια των υπολοιπων.Και στην τελικη κοιτα το σποιλερ.

XAXAXAXAXAXAXA!! O τραγουδιστής είναι ξεκαρδιστικά τραγελαφικός. ΞΕΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Η αλήθεια φίλε είναι ότι εμείς εδώ δε γουστάρουμε φλωριές. Γούστα είναι αυτά. Αν θέλουμε βαβούρα και καφρίλα, γούστο μας καπέλο μας! [-X