MORBID ANGEL - Illud Divinum Insanus

Ποια εξώφυλλα ρε καλόπαιδα, εδώ μιλάμε για την επιστροφή των Morbid στη δισκογραφία με Vincent στα φωνητικά! Κόλασηηηηηηηη! (…ελπίζω!)

an engraved wooden triptych box that comes with Illud Divinum Insanus in a real, leather-bound book, a double gatefold vinyl version of the LP, two black candles with red wax Blasphegram and their holders, an incense burner with incense, an exclusive poster and an exclusive full color T-shirt

200$

κράξτε :stuck_out_tongue:

Τώρα έπρεπε να βγαίνει να το βάλω στο μπαλκόνι για τον επιτάφιο (κάτω από το σπίτι μου έχω εκκλησία)

Ου ρε σιχαμενοι !

  1. Omni Potens
  2. Too Extreme!
  3. Existo Vulgoré
  4. Blades For Baal
  5. I Am Morbid
  6. 10 More Dead
  7. Destructos VS The Earth / Attack
  8. Nevermore
  9. Beauty Meets Beast
  10. Radikult
  11. Profundis - Mea Culpa

it just gets worse and worse

Ισχύει αυτό?

ω ναι.να και εν πριβιου
http://truecultheavymetal.com/blog1.php/2011/04/06/morbid-angel-ilud-divinum-insanus-exclusive-preview

Ο Ιούνιος είναι πολύ μακρια για να περιμένω ρε γμτ!

το μονο που θελω ειναι ενα τεραστιο αλμπουμ απο αυτη την τεραστια μπαντα… το κοβω λιγο δυσκολο βεβαια να θυμισουν τους παλιους δυστυχως… μακαρι να διαψευστω…

το κακο βασικα με τους μορμπιντ ειναι οτι ενω αρχικαν γραφανε αλμπουμ του 10 και μετα επεσαν στο 8-9 ο κοσμος τους αγαπαει ακριβως το ιδιο και ετσι δεν ειμαι σιγουρος αν καν οι ιδιοι νιωθουν την πιεση για να βγαλουν κατι παρα πολυ καλο. πανε τοσα χρονια ρε πουστη μου…

Δεν ξέρω αν είναι αληθινή φωτογραφία της limited edition…

Αλλά αν είναι…για μια ακόμα φορά η Season Of Mist το παράκανε! Σαν κομωδίνο είναι…:lol::lol:

Τέλεια, θα το φοράει στο κεφάλι του ο τραγουδιστής των PORTAL στα επόμενα λάηβ :!:

Σωστός !!! :lol::lol::lol:

Ισχυει κανονικα, αυτο εναι:!::lol: Γαματο παντως και κλειστηκε ηδη :smiley:

Καινούργιο τραγούδι :

μου ειναι πολυ δυσκολο να ακουσω το κομματι τωρα αλλα θα το κανω πιο μετα. ωστοσο παρατηρω κατω απο αυτο απιστευτα αρνητικα σχολια. ειναι τοσο χαλια…???

Α μποξεράκι με το logo δεν έχει? Α μαλακία…:lol:
Λοιπόν για να σοβαρευτούμε αντε να βγει κατι καλό μετά από τόοοσα χρόνια. Άντε βγάλαμε άσπρες τρίχες!:bounce:

Ούτε κρύο, ούτε ζέστη για το κομμάτι, ένα τυπικό Morbid Angel κομμάτι, αλλά η παραγωγή είναι πολύ ‘‘καθαρή’’ και ‘‘περιποιημένη’’:-k ! Αν βρίσκω κάτι αρνητικό αυτό είναι…

σαν πρωτη ακροαση εμενα μου φαινεται θετικο… πολυ ταιριαστη και πορωτικη η φωνη του βινσετ… πιστευω τα λογια θα τραγουδιουνται φουλ στις συναυλιες…και ο ηχος στην κιθαρα ειναι σε στυλ σαπιο με το ριφφ να παιζεται πολυ γρηγορα απο το χερι του τρει…πιστευω ομως οτι για τον ηχο δεν μπορει να βγαλει κανεις ασφαλες συμπερασμα…φουλ δικασες και πορωτικα “ρυθμικα” φωνητικα… φερνει σε στυλ πολυ με το nevermore το αλλο γνωστο τραγουδι… εχω την εντυπωση οτι σε καθε ακροαση μου αρεσει και με πορωνει ολο και πιο πολυ!!!

Καλό το κομμάτι αλλά θα κριθεί καλύτερα όταν το ακούσω μαζί με το υπόλοιπο άλμπουμ. Η παραγωγή πάντως φαίνεται να φέρνει κάπως πως heretic και αυτό δεν μου αρέσει και τόσο αλλά δεν θα κρίνω και από ένα κομμάτι στο youtube παραγωγή τώρα. Τα φωνητικά μια χαρά πάντως ο Vincent δείχνει να το 'χει ακόμα.

Παιδά τι να πω, ακούω όλο τον κόσμο να τους κράζει για το τραγούδι. Εμένα μ’ αρεσε το ExistoVulgore. Νταξ δε τα σπασα, αλλά δε θα ξυρίσω και το κεφάλι μου σε ένδειξη πένθους μιας αγαπημένης μπάντας που πέθανε. Κυρίως γιατί η τετραλογία Altars - Domination, δε πρόκειται να επαναληφθεί, δε πα να χτυπήσουμε τον κώλο μας κάτω. Και δλδ έλεος, έχουν περάσει 16 χρόνια από τότε, πείτε μου αλήθεια, το θεωρούσατε πιθανό??? Όχι πείτε μου.
Το τραγούδι είναι αρκετά groovy, δεκτό, αλλά δε το θεωρώ απαραιτήτως κακό αυτό. Σε κάθε περίπτωση έχω φοβηθεί τόσο με τον έχω-γίνει-τρελογκοθού-για-παρτυ-της-γυναίκας-μου Vincent, και τους τίτλους (Too extreme??? Σοβαρά τώρα???too extreme? WTF) που είχα ακριβώς μηδαμηνές προσδοκίες από το αλμπουμ. Γι αυτό μπορώ να πω, ότι το τραγούδι μου φάνηκε ΟΚ. Θεϊκά τύμπανα, Yeung \m/ και τα ρέστα.

Επίσης, πως γίνεται τα vox να θυμίζουν σε μερικούς Randy Blythe??? Εγώ μόλις τ’ακουσα μου σκασε το Domination