MOTÖRHEAD: 'Aftershock'

σε κανένα δίμηνο τρίμηνο λογικά

  1. Death Machine
  2. Heartbreaker
  3. Coming Back To You
  4. Going To Mexico
  5. Courage
  6. Queen Of The Damned
  7. Lost Woman Blues
  8. Crying Shame
  9. Paralyzed
  10. Dust And Glass
  11. Coup De Grace
  12. Silence When You Speak To Me
  13. Knife

ε κλασικά. δισκαρα θα ειναι.

*ελπίζω ο θείος λεμμυ να είναι καλά πάντως…

Το Going To Mexico θυμιζει Going To Brazil, προμηνυει ροκενρολλ καταστασεις. Κατα τ αλλα Motorhead ειναι, δισκαρα απο τωρα λογικα. ;p

Lost Woman Blues. τον παίζω απο τώρα

*ενα βήμα πριν κάνουμε κριτική τον δίσκο είμαστε.χαχαχα

Heartbreaker, Coming Back to You, Queen of the Damned, Lost Woman Blues

Γεροντοκαψούρες ο αρχηγός :D:drunk:

Ε και το Paralyzed κάτι λέει, ε;

Η διασκευή σε Μάνογουορ όλα τα λεφτά.

Το τελευταίο τους πάντως ήταν πολύ μεγάλη δισκάρα.

Να ερχόντουσαν για μια συναυλία και εδώ… έτσι να πεθαίναμε απο την καφρίλα. Ροκ εν ρολ λέμε!!

…κιεγώ ελπίζω ο Lemmy να μην μασάει, από αρώστειες
…κάτι σαν το Inferno, χλωμό, νακούσουμε, και τι στον κόσμο
:):!:

Αναμενω το λιγοτερο φοβερο δισκο απο τους Motorhead. Τιποτα λιγοτερο, πολλα περισσοτερα.

http://loudwire.com/motorhead-queen-of-the-damned-exclusive-song-premiere/

14 και σήμερα…

…περιμένω την έκδοση με το περιοδικό…τσούζει ελαφρώς, αλλά θα ταξίζει:):!:

Διέρρευσε…

Μια πρώτη ακρόαση χθες στα γρήγορα.
Εντάξει δεν περιμένω κάτι διαφορετικό, αλλά πλέον δεν μου λέει τίποτα το “νέος Motorhead δίσκος”.

Έχω να ευχαριστηθώ πραγματικά δίσκο τους από το Inferno.

Οι υπόλοιποι έχουν 2-3 καλά τραγούδια και μετά τα ίδια και τα ίδια.
Μαγκιά τους ανυπέρβλητη ότι έχουν τα @@ και δισκογραφούν, ότι ροκάρουν πιο πολύ και από πιτσιρίκια, αλλά πλέον κουράζουν.
Εμένα τουλάχιστον.

Δηλαδή πόσα τραγούδια θυμάται κανείς από το Motorizer ας πούμε;

Νταξει σχεδον ολες οι μπαντες της ηλικιας τους και ειδους τους πανω κατω τα ιδια ειναι, το ζουμι του ποστ ειναι εδω

Και προσωπικη μου αποψη οτι εκτος απο 2-3 δισκους ακομα και στα διασημα αλμπουμ τους ε περα απο 3-4 υπερχιταρες που διδαξαν ροκεντρολλ στον πλανητη γενικα τον εαυτο τους αντιγραφουν :lol:. Γενικα αγαπαμε Μοτορχεντ και σε καθε δισκο ψαχνουμε τη χιταρα

δεν έχεις δίκιο εδώ, το Motorizer ήταν και είναι μεγάλη αγάπη, άνετα θυμάμαι 7-8 τραγούδια

Εμενα παντως μου φαινεται πολυ καλος δισκος και με σχετικη ποικιλια (Lost Woman Blues, Dust And Glass) χωρις να λειπουνε χιτακια (Coup De Grace, End of Time). Θα παρει τις ακροασεις του

Kαλά ναι, δεν ήταν άσχημο αλίμονο, αλλά αυτή η αίσθηση της επανάληψης, με ελάχιστες διαφοροποιήσεις στα 3 τελευταία άλμπουμς με κάνει να νιώθω πως ακούω το ίδιο τραγούδι. Ναι υπερβολή το ξέρω.

Σίγουρα θα πάρει ακροάσεις όπως όλα και το Aftershock.
Ξεχώρισα Lost Woman Blues ως τώρα.
Τα υπόλοιπα όλο και κάτι θυμίζουν :stuck_out_tongue:

Εντάξει η μπάντα έχει πολύ συγκεκριμένο ήχο και στυλ στα τραγούδια της, παίζουν όπως λέει και ο Lemmy (παραδοσιακό καρακλασσικό) rock n roll, οπότε λογικό είναι όλα λίγο πολύ να έχουν παρόμοια ακουστική. Η ουσία είναι αν αρέσουν ή όχι τα τραγούδια, αν ένα κομμάτι είναι γαμάτο όλα τα άλλα για μένα είναι λεπτομέρειες.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Μετριο μου φανηκε το Aftershock,θεωρω τα 14 κομματια υπερβολικα για το δισκο με αποτελεσμα αυτα που ειναι καλα να θαβονται απο το συνολο που δεν ξεφευγει απο τη μετριοτητα.Στα Live ειναι βεβαιο οτι ο δισκος θα κερδισει ποντους,οπως γινεται παντα δηλαδη.

…κλασικός δίσκος Motorhead, με τις τραγουδάρες του, με το ντράμινγκ του Μίκυ Ντη, και τον γαμάτο Φιλ Κάμπελ, αλλά πάνω απ’όλα με τον Lemmy…με τους Motorhead ξέρεις τι να περιμένεις, και ακόμα μια φορά, μας έδωσαν αυτό που περιμέναμε…ανόθευτο heavy rock…δεν χρειαζόμαστε, τίποτα άλλο
:):!: