Mr Robot (USA)

Κακό φινάλε αν και η σειρά είχε πέσει από πιο πριν. Οκ ωραία η αισθητική αλλά το σενάριο ήταν τραγικό στα τελευταία επεισόδια. Από που να το πιάσεις, από τους διαλόγους, το τραγικό rip-off από Fight Club σε κάποιες σκηνές, ΟΛΟΥΣ του χαρακτήρες πέραν του πρωταγωνιστή; Ειδικά οι Σκανδιναβοί και η άλλη η ξανθιά ήταν για άπειρα facepalm σχεδόν σε κάθε σκηνή των 2-3 τελευταίων επεισοδίων.

Ίσως ανέβασε πολύ ψηλά τις προσδοκίες από πολύ νωρίς, ο πιλότος ήταν εξαιρετικός, για αυτό και ξαφνικά μείναμε με το πουλί στο χέρι. Δύσκολα θα το συνεχίσω και 2η.

Το 2λεπτακι μετά τα κρεντιτς μια χαρά μας τσιτωσε για την 2η σεζόν πάντως…
Και εχουμε να δούμε κ τι παίζει με Ταιρελ…

Μόλις τελείωσα την πρώτη σεζόν και σε λίγο θα αρχίσω τη δεύτερη. Χωρίς να κάνετε spoiler, την έχει δει κανείς; Πως και δεν σχολιάστηκε εδώ από κάποιον;

Η πρώτη σεζόν με άφησε ικανοποιημένο αν και όντως οι προσδοκίες (μετά τον πιλότο) για κάτι τεράστιο, ξεφούσωσαν.

Ελπίζω το γεγονός ότι δεν σχολιάστηκε από κανέναν η 2η σεζόν να μη σημαίνει ότι ήταν μάπα.

εμενα μου αρεσε πιο πολυ η δευτερη σεζον και το οτι ολα τα επεισοδια τα σκηνοθετησε ο esmail

1 Like

Πολυ ωραια η δευτερη σεζον, σε αλλο υφος νομιζω.
Το δευτερο μισο μου αρεσε παραπανω απο το πρωτο μισο.

1 Like

Θεός Cannavale έσωσε την σειρά :sunglasses:

Τελειωσε η σεζον; βασικα βαριεμαι απειρα να βαλω να δω

Εχει αλλα 3 ακομα

Η σεζον γαμαει παντως

Το γκαντεμιάσαμε και έπαιξε το χειρότερο επεισόδιο ever.

Τελευταία σεζόν η επόμενη:

http://flix.gr/news/mr-robot-will-end-with-season-four.html

09

Ίσως ό,τι καλύτερο έχει παιχτεί στην τηλεόραση την τελευταία δεκαετία το χθεσινό επεισόδιο.

1 Like

Πραγματικά.Ήθελα να μπω να γράψω ακριβώς το ίδιο.Επίπεδα ozymandias.Μαρέσει που γκρίνιαζα για την ύπαρξη του γκανγκστεράκου σε μία κατά τα άλλα φοβερή σεζόν…τελικά δεν ήταν ένα απλό subplot…

Κάτι τέτοια ποστς μου δίνουν αφορμή να ξεκινήσω το binge με την 4η σεζόν, αφού την έχω αφήσει όλη μαζεμένη για να την δω σερί…

ΥΓ. Ελπίζω να είναι πολύ καλύτερο από κάτι Οζυμαντιας χαζομαρουλες από τον Ραηαν Τζονσον ε…

1 Like

Άρχισε την σεζόν ρε μλκ μην φας κάνα σπόιλερ και άσε το οζυ ήσυχο :sunglasses:

1 Like

Εγω το άφησα στην 3η.
Θα τελειώσω το westworld και βαράω binge

Ξεκινησα το binge τωρα που τελειωσε η σεζον.

Εχω δει 5 επεισοδια ως τωρα. Ολα εννιαροδεκαρια. Ανετα. Ακατεβατα.

Βλεπω τις βαθμολογιες για τα επομενα επεισοδια, και απο οτι βλεπω τα τελευταια 3-4 επεισοδια της σεζον (και της σειρας) βαρανε κατι 9.8 και πανω. Με αυτην την σεζον, που προς το παρον μου φαινεται πως μαλλον το πηγαινει για καλυτερη απο τις 4 (απιστευτη δηλωση με τετοιο ανταγωνισμο), η σειρα αυτη μαλλον εδραιωνεται ως μια απο τις καλυτερες ολων των εποχων και μαλιστα πολυ ψηλα.

Μολις τελειωσα το επεισοδιο στο οποιο το “show, don’t tell” παιρνει αλλη διασταση. Sam Esmail εχει απλα ισοπεδωσει το συμπαν.

1 Like

Άνετα η καλύτερη σεζον,άνετα στις καλύτερες σειρές εβερ
Έμενα αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι οτι το κλείνει ωραία και στην ώρα του χωρίς να αφήνει πολλές απορίες

Μολις ειδα και το 407 Proxy Authentication Required.

Οκ απλα μιλαμε για επεισοδιο μνημειο συγχρονης τηλεορασης.

Αγαλμα στον Κριστιαν Σλεητερ ΤΩΡΑ.
Και 3 Οσκαρ σε Ραμι Μαλεκ.

Μολις ειδα τα 4 τελευταια επεισοδια back to back…Απιστευτο τριπακι.

Για μενα αυτη η σειρα μαζι με το Homeland ειναι οι 2 καλυτερες σειρες της δεκαετιας που μολις τελειωσε, με πολυ μεγαλη διαφορα απο οποιαδηποτε αλλη. Ειναι μεγαλο μπονους το οτι ο δημιουργος ειχε ενα οραμα και ειπε “θελω να το ολοκληρωσω σε 4 σεζον” με την σειρα να τελειωνει οταν ειναι στην κορυφη της, δημιουργικα και οσον αφορα το storytelling.

Θα ηθελα αλλες 4 σεζον αν γινοταν, αλλα ταυτοχρονα νιωθω πως η σειρα ολοκληρωθηκε οσο καλυτερα εχω δει σειρα να ολοκληρωνεται. Με καποιον πανεμορφο meta τροπο, η ιδια η σειρα αρνηθηκε την απληστια των 7-8-12 σεζον, σε πληρη αρμονια με το μηνυμα που περασε σε αυτα τα 4 χρονια. Ενα απο τα μηνυματα τελος παντων.

10/10 στην σεζον, στην σειρα, στα τελευταια επεισοδια, στον Eliott.

1 Like

1-2 σεζον καλες. Στην 3 κουράζε, στην 4ή πλεον καλά που τελειώσε. Μονολογός Whiterose ? Ποσο κακή ηθοποιεία, ποσο αμπελοφιλοσοφία, πόσο φτηνία. Είναι ιδανική σειρά γιατί ελέω καλών ηθοποιών, δεν χρειαζεταί και πολύ “παραγωγή”, τοποθεσίες κτλ.