Mudobasket

Kai kala kaneis… Osoi asxolountai me tin epikairothta tou basket xeroun kai tha prepei na thymountai ta episodeia tou serial Tsakalidhs-Ethnikh. O Giannakhs den kovei kai kammia fleva gia ton Tsak san exypnos kai poly kala kanei.

Εγω αυτο που θυμαμαι και με εκνευριζε απιστευτα με τον Τσακαλιδη ειναι οτι επαιρνε την μπαλα στη ρακετα και αντι να παιξει πλατη και να παει προς το καλαθι εκανε ριβερς ,απομακρυνοταν απο το καλαθι και σουτερνε…!2.20+ τερας και εκανε σουτ απο μεση αποσταση,χωρις καν να ξερει να σουταρει…Το΄κανε στανταρ 5-6 φορες σε καθε αγωνα στη Σουηδια και μου’σπαγε τα νευρα.
Για τα επεισοδια Τσακαλιδη-Εθνικης δεν ξερω κατι…Για πειτε.

Οσο για τον Σοφο karvou στον Αρη δεν μπορουσε να παιξει παραπανω γιατι ειχε 20 κιλα περισσοτερα απο τωρα,ηταν πιο αγυμναστος,τελειως απειθαρχος(σχεδον καθημερινα ξενυχτουσε σε ραπαδικα…) και εκανε συνεχως βηματα και επιθετικα φαουλ…Οποτε επαιρνε την μπαλα τρομαζε ολο το Αλεξανδρειο…
Παντως πραγματι φετος εχει βελτιωθει αρκετα

Το mudobasket για μενα ειναι ή GERMANY ή GREECE
:-k

Όπως σε όλα τα σπορ και μη-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!!! Έχουν ομαδάρα και πατάνε και τα αμερικανάκια όπου τα βρουν.
Η ομάδα που ανέλαθεν γούσταρα μπάσκετ ήταν η Ρωσία-δεν νομίζω όμως να συμμετέχει…
Μπορούσαν να βάλουν 120 πόντους σε ομαδάρες και να χάσουν με 30 από την Αγκόλα. Θεότρελη ομάδα… Και πάντα πολύ γρήγορη, ακόμα και σε εποχές (μέσα 90) που το ευρωπαϊκό μπάσκετ παιζόταν στους 65 πόντους.

Δεν συμμετεχει και αυτο ειναι μια εκπληξη. Εχει αρκετα καλους παιχτες οπως ο kirilenko.

Και εμένα πιο δύσκολη μου φαίνεται η Αργεντινή…

Να πεθάνει το μπάσκετ και όλοι οι μπασκετικοί. Το Μουντομπάσκετ να το πάρει ο φούφουτος αφού ούτως ή άλλως είναι μια διοργάνωση, χωρίς ενδιαφέρον…

Επίσης ν’ αναβληθούν όλες οι συναυλίες πλην Toto, Scorpions, Whitesnake και Queensryche, αφού ούτως ή άλλως μόνο αυτές αξίζουν…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κοιτα όντως το άθλημα μετά την αποχώρηση του Λιβέρη Ανδρίτσου περνάει κρίση…

Mπααααααααααααααααααααα

Η απουσία του Λιβέρη δεν είναι τόσο καταστρεπτική όσο η παρουσία του Βασιλακόπουλου

Ρε παιδια και η Βραζιλια εχει πολυ καλους παικτες. Πολοι προερχονται απο nba

Πώς φαίνεται ο γαύρος ποζεράς…!!! :lol: :lol: :lol:

Πώς φαίνεται ο γαύρος ποζεράς…!!! :lol: :lol: :lol:[/quote]

Γαύρος ποζεράς… Συνώνυμο της ποιότητας και της ευτυχίας

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

USA, ARGENTINH paizei agria…

h elladitsa mas pisteuw na ta paei kala.

Πώς φαίνεται ο γαύρος ποζεράς…!!! :lol: :lol: :lol:[/quote] :lol: :lol: :lol:

O ποζεράς ναι…ο Γαύρος όχι!!

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πώς φαίνεται ο γαύρος ποζεράς…!!! :lol: :lol: :lol:[/quote]

Γαύρος ποζεράς… Συνώνυμο της ποιότητας και της ευτυχίας

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Της πίκρας και της μαλακίας θα συμπλήρωνα εγώ!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

KAI τo μουντομπάσκετ θα το πάρει ο Παναθηναϊκός… :blush:

Πώς φαίνεται ο γαύρος ποζεράς…!!! :lol: :lol: :lol:[/quote]

Γαύρος ποζεράς… Συνώνυμο της ποιότητας και της ευτυχίας

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Της πίκρας και της μαλακίας θα συμπλήρωνα εγώ!!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Δεν μου εξηγείς όμως που πάει η πίκρα και που η μαλακία;

τι λετε ρε παιδια ο γλυνιαδακης καλυτερος απο το σοφο?απο που κι ως που?επειδη στον αρη δεν επαιζε καλα?στον ολυμπιακο τα εσπασε ολα,απ τους καλυτερους μας.μη σας πω οτι α3ιζει να ειναι και βασικος.
ας ειχαμε φετος ραντζικ και ζουκαουσκας και 8α βλεπατε,μην 3εχναμε πως ο ραντζικ το καλοκαιρι αποδειχτηκε η καλυτερη μας μεταγραφη.

και εγω ειχα ακουσει οτι θα ερχοταν σε εμας…

τωρα για τον τσακαλιδη δεν 3ερω αν εχει βελτιωθει παντος οσο τον 8υμαμαι στην αεκ βαζω τα γελια,αμπαλος μεχρι αηδιας…δεν νομιζω να καταδεχοταν την εθνικη μας οταν πηγε στην αμερικη,ειχε γινει και ολοκληρος ντορος γυρω απο το ονομα του και ελεγε κιολας οτι ειναι ρωσος και κατι τετοια…
η αμερικη ειναι στα8ερη α3ια και κλασικα ειναι φαβορι,ειναι πολυ πιθανον να το παρει ειτε κατεβει με τη dream teem ειτε οχι.καλη η αργεντινη,θυμαστε καλα8ι του τσινομπιλι που αβαλε στο τελος και την κερδησαν?γαματο.ρωσια δυσκολο πιο πιανον η ισπανια,θα εχει γκασολ?ο νοβιντσι ειναι μια ομαδα μονος του,δυσκολα 8α τα κατεφειρει ομως…

To xerate paidakia mou oti otan eirthe stin Ellada o Tsak den ixere stin KYRIOLEXIA basket?? TIPOTA! Me tin kolymvhsh asxoloutan kai itan pantelws asxetos. Den eixe paixei POTE! E molis twn eidan kapoioi aetomathdes ths AEK,den thelei kai poly myalo, gia 2,18 milame. Den einai kai toso asxhmos alla den xwraei stin toso demenh pleon ethnikh mas omada. Ayto mas elleipe na prospathisoume pali na prospathisoume na prosarmosoume tin omada ston Tsak(opws dokimastike me apotyxia sto parelthon).
Kai pragmati eixe dhlwsei Rwsos sto America.