Mundial 2006

9/6 ξαναρχίζει το πανυγήρι…

Θέλω να ακούσω προγνωστικά και εντυπώσεις από κάθε παιχνίδι.
Δικά μου φαβορί Βραζιλία, Γαλλία.

Αν και βλέπω τρελό σπρώξιμο στην Γερμανία που από μόνη της δεν τραβάει…

Άντε και ξεκινα… =D> :D/ :blush: O:) [-o<

Και εγώ Βραζιλία το κόβω να πηγένει το κύπελο αν και θα ήθελα να το πάρει καμια γερμανία ή Αγγλία… γενικά κάποια Ευρωπαική (εκτώς της Γαλλίας που την απεχθάνομαι… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

Η λογική λέει ότι θα το πάρει η Βραζιλία. Κάτι μου λέει όμως ότι φέτος θα είναι η χρονιά της Ιταλίας… Αν και θα ήθελα να το κατακτήσει η Ολλανδία! Κρίμα που αυτή η ομάδα δεν έχει κατακτήσει κανένα παγκόσμιο κύπελλο μέχρι στιγμής :frowning:

Σωστός! Σε αυτό το τόπικ νομίζω έχουμε να πούμε πολλά :smiley: !!
Νομίζω πως φέτος θα γίνει κάποια μεγάλη έκπληξη. Όχι τόσο μεγάλη όσο της Ελλάδας, όμως έχω την αίσθηση πως ένα μεγάλο outsider θα φτάσει πολύ ψηλά. Ποιο θα είναι αυτό; Το ψάχνω…(Ε να βγάλουμε και κανένα Ευρώ :wink: )
Έχω ακούσει ότι το Μεξικό έχει όλα τα φόντα για το μεγάλο μπαμ…Για να δούμε!

Κατά τα άλλα πιστεύω πως η Ιταλία λόγω των εσωτερικών προβλημάτων της δε θα προχωρήσει πολύ. Η Γερμανία χωρίς να έχει καμία super ομάδα νομίζω πως θα είναι σίγουρα στην τετράδα. Όχι μόνο επειδή είναι στην έδρα της, αλλά επειδή απλά είναι η Γερμανία 8) !

Αγγλία και Ισπανία είναι μεγάλες ομάδες αλλά και οι δύο είναι loser, οπότε δεν τους βλέπω για πάνω από οκτάδα. Πάντως πολλοί λένε πως αν δεν το πάρει φέτος η Αγγλία δε θα το πάρει ποτέ…

Η Τσεχία επίσης θα θέλει το αίμα της πίσω από το στραπάτσο του Euro (χιχιχιχιχι) το οποίο την καθιστά πολύ επικίνδυνη.

Θα έλεγα και για τη Σερβία αλλά έχει πολύ δύσκολο όμιλο. Αν περάσει όμως όλα γίνονται! (Έλα ρε Τζόλε!!)

Βραζιλία χωρίς Ριβάλντο, ούτε στους 4… Και δεν κάνω πλάκα… Αμ δείτε τα προηγούμενα Μουντιάλ, αν δεν υπήρχε ο Ρίμπο δεν θα πήγαιναν πουθενά… Οι άλλοι είναι “λάδι λάδι και τηγανίτα τίποτα”. Εγώ θα παω να ρίξω 200 ευρώ σε Ιταλία… Ευρωπαϊκή ομάδα θα το πάρει… Οι Ιταλοί σε όλες τις τελευταίες διοργανώσεις έχουν σφαγιαστεί…
Οι Αγγλοι και οι Γάλλοι είναι άψυχοι, οι Αργεντίνοι δυστυχώς δεν υπάρχουν (εγώ προ Ζιο και Ριμπο, ήμουν φανατικός Αργεντίνος), η Γερμανία δεν το παίρνει με τίποτα (πιο άμπαλοι και από την Εθνική του Οτο) και στην Ιταλία το είχε πάρει η Γερμανία…
Οπότε στην Γερμανία θα το πάρει η…

Όταν το μουντιάλ γίνεται στην Ευρώπη, οι ευρωπαϊκές ομάδες συνήθως πάνε πολύ καλύτερα. Η Γερμανία έχει εύκολο πρόγραμμα, αλλά δεν έχει προπονητή.

Γενικά, όποιας ομάδας ο προπονητής πει “Σκοπεύουμε να παίξουμε σα την Ελλάδα”, μη την αγγίξετε στο στοίχημα. Αυτή η ομάδα θα πατώσει παταγωδώς, γιατί ο προπονητής της είναι άχρηστος.

Πιστεύω ότι η Βραζιλία θα φτάσει εύκολα στους 4. Απόι εκεί και πέρα, συμφωνω με telisva. Ρίμπο δεν έχουν… Αν τους τύχει καμία στραβή δύσκολα θα ξελασπώσουν…

Εύχομαι:
Μπόρχα πρώτος σκόρερ, Τζόλε MVP και Τουρέ στη Τσέλσι με 50 εκ. ευρώ!!!

Δεν τον πουλάμε με τοσα λιγα

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ναι όντως,όλοι οι κωλόφλωροι εκεί είναι μαζεμένοι!

Αν έχουμε και ποσοστό από πιθανή μεταπώληση του Κόλο ή οποιουδήποτε άλλου μέλους της οικογένειας Τουρέ? Τότε συμφωνείς?

:stuck_out_tongue: 8) 8) 8)

Δεν τον δίνουμε… Πάμε για πολλά του χρόνου

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Παμε μωρη Αγγλία :roll:

Gooooooooo Englaaaaaaaaand :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Mwre kai egw me tous Agglous eimai alla einai vlammenoi oi anthrwpoi…
Kai egw tin Vrazilia elega stin arxh alla afou to kaloskeftika gia eborikous logous apokleietai na to parei 2h synexomenh fora kai malista mesa stin Eyrwph.
Opote Mexico h’ Tsexia. DAGWTA.

Ναι όντως,όλοι οι κωλόφλωροι εκεί είναι μαζεμένοι![/quote]

Ναι ήταν βλέπεις αυτό το παγκόσμιο το '98 και ειδικά το ευρωπαικό το 2000 (αχ ρε πορτογαλία σε έφαγε το σύστημα) και μου είναι αχώνευτοι, από την άλλη αυτός ο Μπαρτεζ μου προκαλέι :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&
Μετά ήταν και οι δημοσιογράφοι που την αποθέωναν, η χαρά μου το '02 στην Ιαπωνία δεν περιγράφεται :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Αν δεν ήταν και ο Ζιντάν θα μου ήταν πολύ πιο αχώνευτοι :twisted: :twisted: :twisted:

[size=1](η πληροφορία το ότι έκανα 5 - 6 χρόνια Γαλλικά και έτσι μισώ τους Γάλλους ελέχεται ως ανακρυβής)[/size]

Το πιο λογικο ειναι να το παρει η βραζιλια…αλλα πιστευω πως θα εχουμε καποια εκπληξη…

Δεν πιστευω οτι θα καταφερει κατι αλλα εδω και πολλα χρονια ειμαι οπαδος της ΙΤΑΛΙΑΣ

Ναι όντως,όλοι οι κωλόφλωροι εκεί είναι μαζεμένοι![/quote]

Ναι ήταν βλέπεις αυτό το παγκόσμιο το '98 και ειδικά το ευρωπαικό το 2000 (αχ ρε πορτογαλία σε έφαγε το σύστημα) και μου είναι αχώνευτοι, από την άλλη αυτός ο Μπαρτεζ μου προκαλέι :-& :-& :-& :-& :-& :-& :-&
Μετά ήταν και οι δημοσιογράφοι που την αποθέωναν, η χαρά μου το '02 στην Ιαπωνία δεν περιγράφεται :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Αν δεν ήταν και ο Ζιντάν θα μου ήταν πολύ πιο αχώνευτοι :twisted: :twisted: :twisted:

[size=1](η πληροφορία το ότι έκανα 5 - 6 χρόνια Γαλλικά και έτσι μισώ τους Γάλλους ελέχεται ως ανακρυβής)[/size][/quote]

Αυτουνού του Ανρί μου’ρχεται να του χώσω μπουκέτο όποτε τον βλέπω!!Μου τη σπάει περισσότερο απ’όλους!

Θα είσαι βάζελος…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Την καλύτερη ομάδα σίγουρα η Βραζιλία…Έδω όμως μπαινει η παράδωση.Καμία ομάδα από ότι νομίζω δεν κατάφερε να πάρει 2 συνεχόμενα όση καλή και αν ήταν(αν δε κάνω λάθος δηλαδή).Το να το ξαναπάρει πάντως ίσως είναι πολύ ακομα και για την Βραζιλία…

Προσωπικά είμαι με την Ιταλία.Πιστεύω οτι θα πάει καλά.Τους Γάλλους μετά το παιχνίδι με την Ιταλια Ευρο το 2000 και εγώ τους απεχθάνομαι…

Κάνεις λάθος. 34 & 38 Ιταλία. Βέβαια εκείνη την εποχή τα πράγματα ήταν λίγο περίεργα (λόγω συμμαχίας Γερμανίας-Ιταλίας, πράγμα πού οδήγησε και στο δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο) Οπότε ήταν φυσικό να κατακτήσει το κύπελλο η Ιταλία 2 φορές συνεχόμενες, άσχετα αν ήταν η καλύτερη ομάδα :wink:

Ο Ανρί πολύ παρεξηγημένος. Κουβαλάει πολλά κιλά μπάλα στην πλάτη του.
Αν και βάζελος, τον καραγουστάρω, εκτός από το ότι είναι αηκίνητος, ντριμπλαδόρος, δεν διστάζει να γυρίζει πίσω και να μαρκάρει και τέλος σπάνια τον βλέπεις να πέφτει κάτω και να κλέγετε για φάουλ, τακτική που τώρα τελευταία βλέπω να υοθετεί και ο έτερος ΘΕΟΣ Ροναλτίνιο.

Και ο Μέσι θα βγάλει μάτια…

Όσο από εκπλήξεις Καμερούν μπόρει να κάνει κάτι ή οι “Αλέφαντες”, όπως θυμάμαι παλιότερα που τρίβανε μάτια με τους Σενεγαλέζους…