Mundial 2006

Θρυλάρα till death αγόρι μου! 8)

παμε ρεεεεεεεεεεεεεεεε! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΟΕΟΕΟΕΟΟΕΟΕΟΕΟΕ

Θρυλάρα till death αγόρι μου! 8)[/quote]

Τιιιιιιιιι είσαι γαύρος???

Τώρα να δείς τι θα πάθεις… :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

[size=1](πλακίστα για να περνα η ώρα μην μου ξαναπαρξηγιθείς…)[/size]

Θρυλάρα till death αγόρι μου! 8)[/quote]

Τιιιιιιιιι είσαι γαύρος???

Τώρα να δείς τι θα πάθεις… :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

[size=1](πλακίστα για να περνα η ώρα μην μου ξαναπαρξηγιθείς…)[/size][/quote]

Δεν σου ξαναπαρεξηγιέμαι γλυκέ μου! :slight_smile: :slight_smile:

Κάνεις λάθος. 34 & 38 Ιταλία. Βέβαια εκείνη την εποχή τα πράγματα ήταν λίγο περίεργα (λόγω συμμαχίας Γερμανίας-Ιταλίας, πράγμα πού οδήγησε και στο δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο) Οπότε ήταν φυσικό να κατακτήσει το κύπελλο η Ιταλία 2 φορές συνεχόμενες, άσχετα αν ήταν η καλύτερη ομάδα :wink:[/quote]

Όχι απλώς κάνω λάθος…Δεν το έχει κάνει μόνο η Ιταλία αλλα και η Βραζιλία το 58 και το 62!Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν θα το πάλι…Με τους επίλεκτους της Λουκέρνης πάτρυ έκανε.Θα μου πεις σιγά την ομάδα!

Swstos o Turin gia Brazil,to phre 2 synexomenes kai to krathse spiti ths.
To Cameroon den perase re!

Send her victorious
happy and glorius
long to reign over us
GOD SAVE THE QUEEN!

Μακάρι να το σηκώσει η Αγγλία. Νομίζω πως έχει την καλύτερη μεσαία γραμμή στην διοργάνωση. Gerrard, Beckham, Lampard και Joe Cole μπορούν να σκοράρουν όλοι( ευτυχώς δηλαδή γιατί με τους ανάπηρους που έχει μπροστά…)

Η Βραζιλία είναι το φαβορί αλλά νομίζω πως με εξαίρεση το 58 όσα Μουντιάλ έγιναν στην Ευρώπη τα πήραν Ευρωπαικές ομάδες.
Η Ιταλία έχει καλή ομαδα αλλά μετά από όλα όσα βγήκαν στην φόρα η ψυχολογία δεν πρέπει να είναι και η καλύτερη.

Anyway, ο καιρός γαρ εγγύς.

Εϊναι η πρώτη φορά που δεν μας περιμένουν ως φαβορί εδώ και πολλά χρόνια. Τότε είναι που χτυπάμε. Ακόμα και το 1986 με τον Diego οι Γάλλοι και οι Βραζιλιάνοι ήταν φαβόρες. Η ομάδα αυτή χτυπάει πάντα εκεί που δεν την περιμένεις…
VAMOS VAMOS ARGENTINA
VAMOS VAMOS A GANAR…

Χτες όσοι είδαν το φιλικό Βραζιλία - Ελβετία που ήταν απλά μια πρόγευση είδαν τι μπορούν να κάνουν με μια μόνο ταχύτητα, που να ανεβάσουν κιόλας…

Όσο για την Αγγλία καλό και αυτό το ανέκδοτο, κάτσε να φτάσουν καλά καλά στους 4. Σαν μονάδες είναι καλοί οι Άγγλοι, αλλά σαν σύνολο, άστα…

Βασικά, μη δίνετε βάρος στα φιλικά προετοιμασίας. Μόνο παραπλανητικά είναι.

Η Ελλάδα είχε φάει 4 από Ολλανδία και είχε “ιδρώσει” για να νικήσει το Λουξεμβούργο και στο προηγούμενο Μουντιάλ θυμάμαι, η Γαλλία ξέσκιζε στα φιλικά και η Βραζιλία έμοιαζε με τρύπια άμυνα. Οι πρώτοι ούτε ομίλους δε πέρασαν και οι δεύτεροι το σήκωσαν με πολύ καλή αμυντική λειτουργία…

Γενικά βλέπω στο φόρουμ ποικιλία στην υποστήριξη…Έχει να γίνει χαμός όταν αρχίσουν τα παιχνίδια!!! :twisted:

Νομίζω πως Brazil Rulz…Αλλά θα ήθελα να δω κάποια μικρή ομάδα να ανατρέπει τα προγνωστικά.
Οι Γάλλοι μου είναι αντιπαθέστατοι (κι εγώ βαζελάκι, αλλά ο Henry είναι φοβερός παίχτης) και εκείνο το θρυλικό πρώτο μάτς με τη Σενεγάλη έχει μείνει στην ιστορία του ποδοσφαιρικού μυαλού μου…
Κι ο Gerrard επίσης μ’αρέσει πολύ αλλά δεν ήταν ποτέ η Αγγλία για πολλά-πολλά. Άσε που τα΄χουν βάψει μαύρα χωρίς το Rooney…
Θα χορέψει ο Ronaldinio όμως γιατί έτσι επιβάλλεται!
Πολύ θα ήθελα να δω ένα Βραζιλία-Αργεντινή (συμπαθέστατοι αν και χωρίς τον πανέμορφο Battistuta) αλα παλαιά πάντως…
Άντε τώρα και με τις καταλήψεις θα φχαριστηθούμε μπαλίτσα…(πάντα ελπίζω σε πολλά γκολ και πέναλτι!)
Για αρχίστε να διαμορφώνετε Live το κουπόνι του στοιχήματος παρακαλώ…

PS. O Del Pierro έγινε γλόμπος ή εγώ δεν είδα καλά απόψε??

Πραγματικά…Εκείνος ο γλόμπος ήταν ο Del Piero.Με ποιό σκεπτηκό τα κούρεψε…
Κάνα τάμα θα ήταν φαίνεται.

Ναι έκανε τάμα μην πέσει η Juve στην Seria B!!!

Όσο για το ματσάκι Ελβετία - Ιταλία, μου φάνηκε αρκετά ελπιδοφόρα και η Ελβετία.

Σήμερα: Ολλανδία - Μεξικό, να δούμε σε ποια κατάσταση είναι και οι ολλανδέζες…

Ναι έκανε τάμα μην πέσει η Juve στην Seria B!!!

Όσο για το ματσάκι Ελβετία - Ιταλία, μου φάνηκε αρκετά ελπιδοφόρα και η Ελβετία.

Σήμερα: Ολλανδία - Μεξικό, να δούμε σε ποια κατάσταση είναι και οι ολλανδέζες…[/quote]
Ποιά Seria B…Για 4η εθνική τη πάνε!!!

Η Γερμανια εχει καλους παιχτες. Τη βραζιλια δεν την παω καθολου γι αυτο δεν θα το παρει

μπορώ να πω ότι με αυτό σου το επιχείρημα γονατίζεις κάθε αντίθετη άποψη που υποστηρίζει την επικράτηση της βραζιλίας στο μουντιαλ!! :smiley: :stuck_out_tongue: :wink: βασικά αντιθέτως με εσένα φίλε μου , δεν παω γενικώς το γερμανικό ποδόσφαιρο! ;Ρ . βασικά φόρτσα ιταλία!!! πολύ θέλω να το κερδίσει η ιταλία!! αλλα πάνω από όλα όποιος και να το πάρει , ας δούμε καλό θέαμα , ωραίους αγώνεσ!! αυτό είναι το παν! :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δηλαδή ποιούς??? Ο Μπάλκ, ο Καν, ο Ασαμόα, ο Κλόζε???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aπό κέντρο και μπροστά μια χαρά παίχτες έχει.
Σβαϊνστάιγκερ,Μπορόφσκι,Μπάλακ,Κλόζε,Πόλντι.
Αμυντικά το έχει το πρόβλημα.

ΙΣΠΑΝΙΑ ΡΕ!!!

Το καλύτερο υλικό μετά τη Βραζιλία.

[size=1]βέβαια η ρετσινιά του λούζερ μας ακολουθεί…[/size]

Και κάποια σχόλια για κάποιους παίχτες που λέτε:

Ανρί:Χαλαρά ο καλύτερος επιθετικός στον κόσμο αυτή την στιγμή,με τεράστια @@.Αρχηγός,φονιάς,τέλειο πλασέ και σκυλί.

Ροναλντίνιο:Παιχτούρα,αλλά δεν έχει το αρχηγηλίκι μέσα του.

Μέσι:Δεν θα βγάλει μάτια(μάλλον) λόγω τραυματισμού.

Μες στο μυαλό μου είσαι.

Όσο για την Ισπανία από ότι είδα χτες στο φιλικό με την Κροατία δεν έχει αυτό το κάτι για να την βάλουμε και φαβορί, ίσα ίσα που οι Κροάτες μου άρεσαν πολύ στον τρόπο που έπεξαν και είχα παρεξηγήσει τον Πρσό αλλά είναι ιδιαίτερος παίκτης.

Αύριο Ξεκινά…
Ώρα να αδείασουν τα ψυγεία με τις μπύρες και να μπλοκάρουν τα τηλεφωνικά κέντρα τον φαστφουντάδικων…
ΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟΕΟ!!!