Muse-"Black Holes & Revelations"

Το έχω ακούσει 3-4 φορές και έχω πορωθεί! Το δισκάκι είναι super και τα σπάει τρελά! Ένα από τα καλύτερα rock συγκροτήματα των ημερών μας σε έναν από τους καλύτερους δίσκους της χρονιάς! Ακούστε το!!!
Check: http://www.rocking.gr/review708.php

Πολύ κατατοπιστική κριτική για κάποιον που δεν ξέρει περί τίνος πρόκειται…τί να πώ…οι έννοιες έχουν χάσει το νόημά τους μάλλον…

oi muse gia mena einai to kalitero alternative rock sigrotima. alla to bhar kata tin tapini mou apophi einai katotero twn absolution showbiz kai origin of symmetry. iparxoun kapoia kala tragoudia exo-politics kai alla. parola auta tipota allo. :cry: lipame para polu dioti perimena kati ekpliktiko kai emfanistike kati metrio.

Ε όχι και μέτριο :wink: !!
Δισκάρα είναι, εγώ επιμένω!!

Το έχω λιώσει, έχει τρυπώσει άνετα στην πεντάδα για φέτος, πατάνε κάτω άνετα τους radiohead (αν και τους αγαπώ και αυτούς, τι να κάνω ?). Πραγματικά δεν περίμενα να είναι ΤΟΣΟ καλό.

[size=1]ΥΓ : Ρε συ cozy, πειράζει που χορεύω με το τέταρτο track ???[/size]

Παραγματικά πολύ καλό… Μου την έδωσε και πήγα και τ’ αγόρασα και πραγματικά εξεπλάγην… Λέω να πάω να πάρω κι άλλα… Οι γνώστες πρτείνετε κάτι…

Το πιο γνωστό τους και φημισμένο είναι το “Origin of symmetry”, καθώς περιέχει όλα τα hittάκια. Check και την κριτική μας (μου) για το προηγούμενο και αποφάσισε …

Πρόταση : πάρτα και τα δύο. Αξίζουν.

Έτσι, έτσι! Αρχίσαν και κάποιοι άλλοι να είναι γραφικοί με φαίνεται :lol: !!

Ο δίσκος είναι έπος, όπως ήταν και το “Absolution”.
Για μένα οι Muse είναι η light και ραδιοφωνική εκδοχή των Dream Theater. Ώρες, ώρες είναι αρκετά prog!
Καλά εννοείται ότι έχουν αφήσει μίλια μακριά τους ραδιοκέφαλους!

Χαλάρωσε λίγο. Πολύ καλοί είναι αλλά όχι κι έτσι

Χαλάρωσε λίγο. Πολύ καλοί είναι αλλά όχι κι έτσι[/quote]

Έλα, αφού ξέρεις ότι τις πετάω που και που τις (ειρωνικές) υπερβολές μου :stuck_out_tongue: !!
Πάντως εμένα μου αρέσουν περισσότερο!

Cozy πειράζει που εγώ χορεύω και με το 3

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Αυτός ο δίσκος έχει τουλάχιστον 4 ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ κομμάτια !!! Σίγουρα στα καλύτερα της χρονιάς

Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός από το μήνυμα αυτό, ακόμα αδυνατώ να καταλάβω το ύφος του. Αν μπορείς By-Tor εξήγησε το λίγο. Ευχαριστώ.

re paidakia afiste twra na milisei o idikos gia muse. tous exw dei 3 fores live exw ola ta cd tous kai ta bootlegs kai ta duo dvd. loipon to bhar einai apo ta xeirotera album tous. dn mporei na sigrithei me to origin of symmetry to showbiz kai to absolution. einai poli emporiko dioti oi poliseis tou band dn peigainan kai toso kala.to olo attitude einai kalo alla to melanxoliko stilaki pou eixan me to tromero piano xathike kai antikatastathike apo ilithia amerikanikou stil ilektronika ixakia.an thelete tin gnomi mou mporei na eginan diasimoi alla xasan to tromero style pou eixan.

Αν και έχει περάσει αρκετός καιρός από το μήνυμα αυτό, ακόμα αδυνατώ να καταλάβω το ύφος του. Αν μπορείς By-Tor εξήγησε το λίγο. Ευχαριστώ.[/quote]

Απλά,εννοώ πως καλό θα ήταν να αναφέρονται και λίγα στοιχεία για το είδος της μουσικής που παίζει η μπάντα,π.χ. alter rock με prog στοιχεία,neo prog,art rock,για να ξέρουμε πάνω-κάτω περί τίνος πρόκειται…
Το άν είναι καλό ή όχι είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα…Αυτά…Ευχαριστώ.

Υ.Γ.Δεν αναφερόμουν στην κριτική του ροκινγκ…άν αυτό σε μπέρδεψε.

Εντάξει ειδικέ. Ουκ εν τω πολλώ το ευ.
Τα ηλεκτρονικά “ηχάκια” για να ακούγονται όπως ακούγονται στο δίσκο θέλει απίστευτη δουλειά, πειραματισμό και προσπάθεια στο studio. Εμένα κάθε άλλο παρά αμερικανικού στυλ μου φαίνεται. Ο δίσκος αναμυγνύει με μοναδικό τρόπο διαφορετικά είδη μουσικής, έχει απίστευτες μελωδίες και σε κάποια σημεία χώνει τρελά. Και όλα αυτά χωρίς να αντιγράφουν παλιούς τους δίσκους. Ε τι καλύτερο μπορούσαν να κάνουν;

Πως μ’ αρέσει που έχουμε μαζευτεί πολλοί κουνιστούληδες εδω μέσα…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Εντάξει ειδικέ. Ουκ εν τω πολλώ το ευ.
Τα ηλεκτρονικά “ηχάκια” για να ακούγονται όπως ακούγονται στο δίσκο θέλει απίστευτη δουλειά, πειραματισμό και προσπάθεια στο studio. Εμένα κάθε άλλο παρά αμερικανικού στυλ μου φαίνεται. Ο δίσκος αναμυγνύει με μοναδικό τρόπο διαφορετικά είδη μουσικής, έχει απίστευτες μελωδίες και σε κάποια σημεία χώνει τρελά. Και όλα αυτά χωρίς να αντιγράφουν παλιούς τους δίσκους. Ε τι καλύτερο μπορούσαν να κάνουν;[/quote]

re file apo pote emathes tous muse apo xthes. akou na sou pw ton neo disko tous ton ftiaxan sthn ameriki, kai boithiseme ligaki pou akoume piano opou itan ena apo ta basika organa twn muse? loipon koita egw mwnw agglia kai tous blepw sinexeia kai live kai stin tv. pes mou ena xexoristo tragoudi tous apo ton kainourgio disko?

Exo politics k map of the problematique για μένα…

Ρε συ κόζυ έλεος. Έμαθες τους muse χθες (σημ : 1/10) κ ούτε καλό μήνα δεν είπες !!! Και ποιός είσαι εσύ να μιλήσεις ? Μένεις κ στην κάτω Μαγούλα κ βλέπεις μόνο ΕΡΤ1. Άσε που πας μόνο στα πανηγύρια του χωριού. γιατί είσαι και για τα πανηγύρια εδώ που τα λέμε. Άσε τώρα που θα μιλήσεις κ για τους muse. Ασε. Με τους πουλημένους. που δεν βάλανε πιάνο όπως μου είχαν πει. Με πούλησαν το καταλαβαίνεις ? ΜΕ ΠΟΥ ΛΗ ΣΑΝ !!! Χωρίς πιάνο = θάνατος. Έλεος με όλους τους κόζυδες του φόρουμ. να γίνουν μπαν.

Α και αυτοί οι mods τι κάνουν ? και ποιός είναι αυτός ο κόζυ τελωσπάντων ?

Cozy = πολέμιος των muse
Telisvas = πολέμιος του cirillo

file to exo politics einai palio tous bootleg kai auto to eironiko ifaki tha prepei na to giriseis se realistiko