My blog


Ο οδηγός δισκογραφίας που είχα γράψει για τους Jag Panzer στο Metal Hammer (Sign of the Hammer στήλη) όταν είχαν διαλυθεί το 2011.


Κυκλοφορίες που περιμένω το 2016.


Η (αλφαβητική) λίστα μου για το 2015.

ΔΥΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΟΣΤΣ (και ένα παλαιότερο) !!!1!!1!

<3

Πράγματι, ήμουν άρρωστος και καθόμουν στο PC βαρεμένος. Πρώτα έβαλα την λίστα (ουσιαστικά κάνοντας copy-paste ένα txt με τις κυκλοφορίες που άκουσα και μου άρεσαν και αφαιρώντας δίσκους.

Και δυο μέρες μετά (ακόμα άρρωστος) άρχισα να γράφω σχόλια.

ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΤΗΣ ΕΜΠΝΕΥΣΗΣ! (bud am ts!!!)

Αυτό το κείμενο γράφτηκε πριν κάμποσο καιρό αφού έπεσα, για νιοστή φορά, πάνω σε κάποια αναφορά στην γενιά του facebook, του youtube, του MP3, την γενιά που δεν καταλαβαίνει.

Φάκελος Μεταλλοκουβέντες: “Οι αισχροί System of a Down και Slipknot που μας φορτώσανε οι εταιρείες”

Αυτό είναι άλλο κείμενο που είχα γράψει μπαίνοντας ως σφήνα σε μια συζήτηση που είχαν δύο φιλοί στο facebook. Πιάνει αρκετά πράγματα και ήθελα και αυτό να βρίσκεται.

Η ιστορία των bolt Thrower που πόσταρα στο θρεντ τους, τώρα και στο blog. Για παρηγοριά στην φάση του Anselmo κι έτσι.

Με αφορμή τους Sabbath, το θέμα του πώς προσεγγίζουμε και συζητάμε μουσικές και αγαπημένους καλλιτέχνες - και μια αναφορά στους Bolt Thrower. Κείμενο από το Χάμερ του Μαρτίου 2012.

Τιμής ένεκεν για τους τεράστιους Bolt Thrower αλλά έχει και άμεση σχέση με τις συζητήσεις για τους Metallica και τους Maiden που είχαμε πρόσφατα.

1 Like

ΤΟ ΚΑΚΟ ΧΑΜΕΡ ΑΔΙΚΗΣΕ ΤΗΝ ΜΠΑΝΤΑΡΑ ΜΟΥ.

Τώρα και το Αγγλικό Μέταλ Χάμερ.

1 Like

Για μια μπάντα και έναν δίσκο που τα έφαγε η μαρμάγκα.

1 Like

πολύ ωραίος δίσκος, από σένα τους έμαθα, θυμάμαι τα νεύρα μου όταν είδα ότι έδωσα 20ευρώ για ένα κομμάτι χαρτόνι χωρίς ούτε μία σελίδα booklet =P

2 Likes

Tην ίδια ζημιά έπαθε και ο Δημήτρης (ο DeKay) που μου τους έμαθε :stuck_out_tongue: Και να φανταστείς ότι έστειλα 25 δολλάρια στο fundraiser για το βίντεο του Moonrunner, που ήταν η τιμή για τον δίσκο και ένα μπλουζάκι. Τελικά έστειλαν τόσοι λίγοι, που ο Jeff Lane αποφάσισε να στείλει το πακέτο των 50 δολλαρίων και σε μας των 25.

Αυτό ήταν όλα τα CD της μπάντας συν το μπλουζάκι. Δεν με χάλασε καθόλου :slight_smile:

Kαι εδώ.

1 Like

Mου έβγαλε μήνυμα το φόρουμ μήπως να άφηνα και κανέναν άλλον να ποστάρει. Σπάμμερ δηλαδή :frowning:

Sorry about that. Εις την αγγλικήν, μιας και οι περισσότεροι που μου ζήτησαν την λίστα ήταν ξένοι. Το ίδιο προχειράτζα πάντως είναι και στις 2 γλώσσες. Ευτυχές το νέο έτος :slight_smile:

Blind Guardian, Chania Rock fest, νοσταλγία χιέτσι.

2 Likes

Κάπου κάπου μπαίνω και διαβάζω τα κείμενά σου. Έχω διαβάσει 2-3 φορές περί Kai-Pumpkins-Rays. Οι, μετά την πρώτη, φορές ήταν για το vibe που εκπέμπεις. Με την ίδια σκέψη μπήκα και τώρα και πραγματικά, είσαι πιο power και από τραγούδι.

2 Likes

Ευχαριστώ πολύ! :blush:

Άκουγα τότε το metal city, μια μεταλ εκπομπή που έπαιζε Σάββατο μεσημέρι, και ακούω 2 κομμάτια τους και παθαίνω πλάκα. Το πρώτο είναι το Valhalla, αμαν λέω τι είναι τούτο; Και μετά από τον καινούριο τους τότε δίσκο το Bright Eyes(που το άκουγα Blind Eyes), προλαβαίνω και τα γράφω σε κασέτα, το Valhalla μάλιστα το έγραψα live! Μόλις κονόμησα κάνα ψιλό από τον πατέρα τρέχω στο Metropolis και τo Rock City και ψάχνω να βρω σε ποιο δίσκο είναι το Valhalla… ε τελικά το βρήκα στο Metropolis το Follow The Blind και μάλιστα το 2002 μου το υπέγραψαν κιόλας τα αγόρια, τα υπόλοιπα είναι ιστορία.

2 Likes

5 δίσκοι και κάποιες σκέψεις.

Λόγω επικαιρότητας, το κείμενο που είχα γράψει στο Χάμερ όταν τους ανακάλυψα.

1 Like

2017, συνέχεια.

  1. Όλα. Γιατί αν περίμένα την ευκαιρία να το κάνω σωστά θα το τελείωνα το 2019. Που θα ήταν λίγο ανεπίκαιρο.

Τα 20 καλυτερότερά μου για το 2017. Αλλά και όλα τα άλλα που δεν τα έβαλα στα καλυτερότερα. Kαι EP. Και κάτι ξέμπαργκα εκεί πέρα.

1 Like