My chemical romance

χα

λες να μην ξέρω τον ιερέα μου…
τι πιστός θα ήμουν?
χεχε

προχώ καταστάσεις…
αμε και στους Lost Prophets και στους My Chemical Romance και στους A.F.I. και σε πολλούς άλλους αρκεί να είναι καλή η μουσική τους.

είναι για άλλες ώρες από τα κυρίως ακούσματα…

άκου το cd, έχει νεύρο, θα το διασκεδάσεις.

Pes ta! Kai mena mou *&£$% ta @@ aytoi kai h fylh tous!:stuck_out_tongue:
Den kratithika! Mas flomosan kai sto promotion gmt.

To Black Parade ο τελειος δισκος για το ειδος του!!

By the way, το Mama αν καταλαβα καλα ειναι αντιπολεμικο κομματι…

ELEOS k pali eleos.!!!καταρχας τι μ@λ@κιες ειναι αυτα τa emo???το συγκροτημα ειναι η ποζερια της ποζεριας

σε ένα foroum όπου ακούμε twisted sister και alice cooper, μάλλον δεν μας ενδιαφέρει η ποζεριά!! (δε συγκρίνω τους προηγούμενους κολοσσούς με τους MCR, απλά σχολιάζω)
απλά αν δεν ακούς emo (όπως και εγώ:) ) δεν μπορείς να πεις αν είναι καλοί ή όχι οι MCR…

για μενα το emo δεν υπαρχει…ξερεις τι θεωρειται emo??

Μπα, δεν ακούω emo οπότε ούτε ξέρω τι θεωρείται emo:p … απλά έχω ακούσει μερικά songs από συγκρτήματα που θεωρούνται emo, τίποτα παραπάνω…

απο τι εχω ακουσει επειδη το <παιζουν> πολλα παιδια στο σχολειο μου ειναι και καλα μια κατηγορια ανθρωπων που εχουν ψυχολογικα προβληματα κ χαρακωνονται,ακουνε emo music που υποτιθεται οτι τουσ εκφραζει κ ντυνονται αναλογα…με μαυρα και τετοια…ακομα κ τα αγορια βαφουν μαυρα τα νυχια τους

Και στο gothic πάνω κάτω το ίδιο γίνεται όμως… Επίσης, το ίδιο λένε για τους μεταλλάδες όλοι οι υπόλοιποι: αφήνουν μακριά μαλλιά και φοράνε συνέχεια μαύρες μπλούζες συγκροτημάτων και καρφιά…
My point is ότι το ντύσιμο όλων όσων ακούν μια μουσική, ή η νοοτροπία τους δεν είναι ικανά να χαρακτηρίσουν μια μουσική…
Εγώ πολλά χρόνια τωρα, απ’ όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ακούω αυτήν τη μουσική, έχω κοντά μαλλιά και ντύνομαι trendy!!! Θυμάμαι στο λύκειο που συμμαθητές μου μάθαιναν το metal, μέσα σε ΄2 μήνες είχαν αφήσει μακριά μαλλιά και φορούσαν μόνο μαύρα… Πίστεψέ με, το 99% αυτών τώρα ακούει Νίνο!!
Πρέπει να κρίνουμε τη μουσική και τίποτα άλλο… Όσο για το emo, από τα λίγα που έχω ακούσει δε μου αρέσει, αλλά οι MCR είναι πολύ καλοί και με πολλές επιρροές από άλλα είδη που ακούω…

Όσο το ότι κοροιδεύουμε το: είμαι emo και θέλω να αυτοκτονήσω, ναι το κοροιδεύω και εγώ, αλλά σαν στυλάκι και όχι σαν μουσική…

Τα επιχειρηματα σου αποστομωνουν…

δεν εχω πολυ συγκεκριμενα επειχηριματα…απλα δεν μπορω αν ακουω ενα συγκροτηαμα που ξερω οτι δεν πιστευει κ αγαπα αυτο που κανει…ασε που κ απο παοψη μουσικης δεν μαρεσουν…οποτε…

Οποτε… αφου δεν σ αρεσουν δεν ειναι και καλο συγκροτημα (και δεν αγαπουν αυτο που παιζουν -που το ηξερες ρε θηριο???) και να παν να γ… :lol:

Ρε τι διαβαζουμε βραδιατικα !!! #-o

κοιτα αστο καλυτερα λεω να το ληξουμε εδω…αμα σαρεσουν τα νουμερα ειναι δικο σου προβλημα…εγω απλα ειπα την αποψη μου

Καμια ορεξη δεν εχω για νουμερα. Μπαινεις σε ενα thread που αφορα ενα συγκροτημα και λες οτι παιζουν μαλακιες. Σε ρωταω γιατι παιζουν μαλακιες και απαντας “διοτι απο μουσικης αποψης δεν μου αρεσουν”…

Με τον rock δεν βγαζεις ακρη, το εχουμε καταλαβει και απο αλλα threads… Oποτε, μη δινετε σημασια…:stuck_out_tongue:

ΟΙ MY CHEMICAL ROMANCE ΕΙΝΑΙ Γ.Τ.Π. (αυτό βέβαια δεν ισχύει για τα 13χρονα κοριτσάκια…)

Α. Προσοχή στο ύφος…

Β. oi chemical romance είναι τίμιοι, το black parade είναι σούπερ για το είδος του κ το emo είναι η τελευταία μόδα στο ροκ και δεν με εκφράζει

Γενικα υπαρχει παρεξηγηση και συγχυση με το emo και το εξηγησα αλλου . Οι MCR ειναι us modern rock και για να μαθευτει και εδω το emo το οριζουν συγκροτηαματα σαν τους Jimmy Eat World και δεν μπορω να επεκταθω πολυ γιατι σας ειπα το πιο γνωστο συγκροτημα το οποιο ειναι αγνωστο εδω. Eπειδη ειδα και σε καποιο album review την συγχυση (μην ανησυχειτε και στην Αμερικη υπαρχει μπερδεμα) γι αυτο ενημερωνω…

Εκτός του ότι όλοι τους θεωρούν emo, νομίζω ότι και οι ίδιοι έχουν πει ότι παίζουν emo (μπορεί και να κάνω λάθος, δεν είμαι σίγουρος) Πάντως έχουν πάρα πολλές ετερόκλιτες μουσικές επιρροές, κάτι σαν τους system, που παντρεύουν πολλά είδη μουσικής, αλλά σε μικρότερο βαθμό… Αυτός είναι και ο λόγος που τους εκτιμώ. Τους Jimmy δεν τους πολυπαλεύω!

Πάντως το this is how I disapear από MCR πολύ ωραίο κομμάτι.

Μanos αφου επιμενεις θα απαντησω αν και οι ταμπελες (tags) ανεκαθεν ηταν ενα παιχνιδι στα χερια των εταιρειων και το πολυ ψαξιμο κανει κακο. Ακομα και εσυ μπορεις να δωσεις tag over the net σε ορισμενα sites. Οποτε καταλαβαινεις το μπλεξιμο ειναι ηδη μεγαλο.
Ακομα και ο Maynard μπηκε στο παιχνιδι του να κραξει το ειδος εξαιτιας καποιων αναφορων διαφορων συγκροτηματων οτι παιζουν και τετοιο.
Οι ΜCR καλως η κακως συγκαταλεγονται απο ορισμενους αλλα αν θελεις επακριβη ορο παιζουν ενα αμαλγαμα screamo/emo/punk/goth rock γι αυτο μην το ψαχνεις.
Εγω μιλησα σαν original tag στη δεκαετια που διανυουμε . Τα tags αλλαζουν ομως…
Αλλωστε μεχρι και οι Tool θεωρουνται πια mainstream rock (τωρα ποσο mainstream ειναι το rosetta stoned ειναι μια αλλη υποθεση).
Ειδα τι εννοεις και αν ειδες και εσυ ακομα και οι Underoath εχουν αναφορες για emo . E , αυτοι μεχρι christian rock υπολογιζονται.
Τωρα καταλαβατε γιατι δεν εμβαθυνα πριν. Αν θες την αποψη μου παντως μπορει και να παγιωθουν καποιοι οροι εκει που δεν το περιμενεις ξαφνικα…
Με λιγα λογια μυλος!:lol: