My Dying Bride - For Lies I Sire (23 Μαρτίου)

Aνακοινώθηκε επίσημα.
Το είχε πει ο κιθαρίστας τους στο επίσημο φόρουμ.
2 μήνες.

  1. Fall With Me
  2. My Body, A Funeral
  3. The Lies I Sire
  4. Bring Me Victory
  5. Echoes From A Hollow Soul
  6. ShadowHaunt
  7. Santuario Di Sangue
  8. A Chapter in Loathing
  9. Death Triumphant

Έχει βγει και ένα sample για το My Body, A Funeral νομίζω, το άκουσα μια φορά, δεν έχω γνώμη.

Το L.O.D.K. ήταν (είναι) μια ομορφιά.
Επαναφέρουν το κλασικό βιολί και αυτό που με ανησυχεί είναι οι πολύ πομπώδεις δηλώσεις.

Άντε θεοί…:slight_smile:

Υπομονη…Ο δισκος θα ειναι το λιγοτερο καλος.Τοσα χρονια μας εχουν καλομαθει με το επιπεδο τους

Άντε να δούμε! :slight_smile:

Δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα οτι αυτό είναι το cover, αλλά δύσκολα να μην είναι…

για ολα τα αλλα συγκροτηματα ειναι καλο

για bride οχι!

Όταν έχουν εξώφυλλα σαν αυτό:

Η παραπάνω φωτοσοπιά δε μας λέει και πολλά

Καλούλι είναι αλλά συμφωνώ, από τον άνθρωπο που επιμελείται τα artwork, τους στίχους και την όλη ατμόσφαιρα της μπάντας περιμένεις κάτι πιο σκατόψυχο.

Το κομμάτι που διέρρευσε είναι τελείως “Angel and the dark river” περίπτωση, αλλά ντάξει έχουν βγάλει τόσους δίσκους από τότε άρα και λίγο πισωγύρισμα με το βιολάκι δε νομίζω να πειράζει κάποιον.

Όσον αφορά τα εξώφυλλα:

Ο,τι εξωφυλλο και αν εχει, αν πραγματι θα ειναι σε στυλ “angel and the dark river” τοτε σιγουρα θα ειναι GG!
Αναμονη…

Μην εχωντας ακουσει πολυ το προηγουμενο μιας και δεν ημουν σε mood οταν ειχε βγει αναμενω το
καινουριο σαν τρελος.
Παμε μωρη ομαδα!

Αν είναι στα γνωστα υψηλά standard,θα επισκιασει οτι θα κυκλοφορησει στο ειδος το 2009…

MΑΚΑΡΙ!!!:slight_smile:

Μην ξεχναμε οτι το 2009 περιμενουμε κυκλοφορια και απο τους PL…

Έτσι!

Αν και στο ατμοσφαιρικό doom/death ειδικότερα,οι Bride κρατούν τα σκήπτρα.

Συμφωνω. Παντως τα λεγομενα των PL μας προϊδεαζουν για ακομα πιο βαρυ και σκοτεινο αλμπουμ. Περιμενω να εχει πιο εντονο το doom στοιχειο απο καθε δισκο τους απο το DT και επειτα.

Για να ειμαστε ον-τοπικ, διερευσε ενα τραγουδι απο το For lies I sire ή μου φαινεται?? Το ακουσατε??

Διέρευσε ένα sample ξέρω για το My Body A Funeral (ίσως και όλο το κομμάτι) αλλά δεν θα ακούσω τίποτε απολύτως μέχρι να βγει.

Τι λετε ρε για το εξωφυλλο. Σα να μη τα θυμαστε καλα. :stuck_out_tongue:

Διέρρευσε :wink:

:thumbup::thumbup:

Ξεκινησαν οι πρωτες ακροασεις

μολις το κατεβασα και εγω!τωρα αρχιζουμε να το λιωνουμε!!