My Sleeping Karma - Tri

παρατήρησα πως υπάρχουν πολλοί εδώ μέσα που γουστάρουν οπότε θεώρησα σωστό να ανοίιξω δικό του thread.
ειδικά τώρα που πλησιάζει καλοκαίρι είναι ό,τι πρέπει.
πιθανόν ο καλύτερος δίσκος τους.

Μετα απο 2-3 ακροασεις μπορω να πω οτι δεν με ενθουσιασε,μπορει να φταιει και οτι δεν ειμαι και στην καταλληλη διαθεση,παντως αρκετες στιγμες ο δισκος με κουρασε.
Τελοσπαντων θα του δωσω πολλες ευκαιριες ακομα γιατι δεν μου αρεσει να κρινω ενα δισκο τοσο γρηγορα,απλα εκφερω μια αποψη η οποια μπορει να αποδειχθει λανθασμενη(και το ευχομαι)…

Με πρώτη ακρόαση πιο ήρεμο αλλά και κατώτερο του Satya.

Ωραίο το τελευταίο κομματάκι, αλλά αυτό δεν το φτάνει…

ίσως να φταίει το ότι από αυτό το είδος προτιμώ πιο ήρεμα και ταξιδιάρικα πράγματα.
πάντως εγώ βρήκα ήδη το δίσκο του καλοκαιριού…8)

Νομίζω ότι πρέπει να ακούσεις λίγο πιο προσεκτικά το δίσκο και ειδικά το “Satya” γιατί μάλλον κάτι μπερδεύεις…Εκτός και αν άκουσες άλλη μπάντα:p

Ο δισκος ειναι πολυ καλος. Το εισαγωγικο κομματι ειναι εποc. Για τετοια ΦΑΣΗ προτιμω colour haze βεβαια αλλα δεν με χαλαει καθολου τουτο δω :smiley:

'ντάξει,το all των colour haze έφαγε τρελό λιώσιμο πέρυσι το καλοκαίρι.δισκάρα!
πάντως και αυτό ακρόαση με την ακρόαση μου αρέσει όλο και περισσότερο.

Εμένα συνεχίζει να μου αρέσει, πάντως, το δισκάκι.
Ειδικά αυτό το Shiva είναι τόσο γκρούβι που μου έρχεται να χορέψω…
Γενικότερα τον βρίσκω ένα εξαιρετικό και πανέμορφο δίσκο.

ΤΑ ΣΠΑΝΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΣΚΟ ΓΙΑ ΤΟ 2010

Το “Shiva” είναι το Interlude II από τον προηγούμενο δίσκο…

Κατά τ’ άλλα πολύ καλός ο δίσκος αλλά “Satya” δεν είναι…

τι έπος που είναι αυτό το brahama?
το ακούω και ταξιδεύω προς ανατολάς…

Μπορεί να μην είναι σαν το “Satya”, αλλά δεν πάυει να είναι ένας πάρα πολύ καλός δίσκος. Το προηγούμενο ήταν πιο πιασάρικο, ενώ το “Tri” είναι πιο “ψαγμένο” και φιλοσοφημένο νομίζω.

Εχει τελικα καποια κομματια ταξιδιαρικα…σε ηρεμουν…δεν συγκρινεται καν με το προηγουμενο παντως
Θα ηθελα να ρωτησω τον DeadImmortality τι εννοει με τον ορο φιλοσοφημενο στην μουσικη τους?απο που πηγαζει θελω να πω?

Θέλω να πω ότι ο ήχος τους είναι πολύ πιο ώριμος σε σχέση με το προηγούμενο. Eνώ το “Satya” είχε πιο πολλά πειραματικά στοιχεία. Βοήθησα καθόλου?

Δηλαδή όσο λιγότερα πειραματικά στοιχεία έχει ένας ήχος, τόσο πιο ώριμος είναι;

Όχι…Γιατί καταπιάνεστε από λέξεις μεμονωμένες και δεν επεξεργάζεστε το όλο post στο σύνολο?:stuck_out_tongue:

πάντως εγώ συμφωνώ με τον dead immortality.το “tri” βγάζει έναν εσωτερισμό και μια φιλοσοφία η οποία πηγάζει από το εξώφυλλο μέχρι τις υπνωτιστικές ταξιδιάρικες μελωδίες.αλλά βασικά πηγάζει από το συναίσθημα που σου βγάζει η κάθε ακρόαση, κάτι που δεν είναι χειροπιαστό.

Δεν μπορείς πάντα να περιγράψεις με λέξεις κάτι που ακούς. Πόσο μάλλον στο συγκεκριμένο είδος.
(Είναι Η DeadImmortality…για τελείως πληροφοριακούς λόγους…:p)

Μαλλον εννοει καποια περιπτωση που μια μπαντα αφηνει τον πειραματισμο γιατι βρηκε κατι στανταρ που να της αρεσει (κατι που μπορει ειτε να δημιουργησε η ιδια ειτε να εχουν κανει κι αλλοι) και που μπορει να εκφραστει μεσα απο αυτο. Ισως για τη λεξη ωριμος να μπορουσε να πει μεστος. Ετσι το καταλαβα εγω τουλαχιστον.
DeadImmortality το χω; :stuck_out_tongue:

Επίσης, το να αφήσεις τους πειραματισμούς στον ήχο σου και να κατασταλάξεις στον ήχο που θες είναι ένα είδος “ωριμότητας”. Κατά τα άλλα, δεν έχω ακούσει το δίσκο και δεν έχω άποψη