Nέο κίνημα αναπτύσσεται σε όλη την χώρα

Φοβερή θεωρία, ίσως σε ένα παράλληλο σύμπαν όπου στην Ασία δε θα έσκαγαν καθημερινά βόμβες δίπλα στα σπίτια των ανθρώπων εξαιτίας των ανθρωπιστικών επεμβάσεων των ΗΠΑ/ΕΕ/ΝΑΤΟ να είχαν και εφαρμογή.

Ψάξε λίγο τις θέσεις του Friedman για αυτές τις “επεμβάσεις” πριν ποστάρεις με τόση σιγουριά. :wink:

Δεν αναφέρομαι στις θέσεις.
Από θέσεις να φαν κι οι κότες, ο καθένας έχει καμιά δεκαριά σε κάθε ζήτημα.

Αναφέρομαι στην πραγματικότητα και η πραγματικότητα λέει ότι με βάση το διεθνές σκηνικό, αυτό που περιγράφεις ως φιλελεύθερη θέση για την μετανάστευση είναι εκτός τόπου και χρόνου.

Δηλαδή το εντός τόπου και χρόνου πρέπει να είναι είτε “όλοι μέσα” είτε “όλοι όξω!”; :-k

Μέσα-έξω… που έλεγε ένας “ηγέτης” κάποτε 8)

Kαι αν οι γέροι και οι γριές δεν θέλουν να ψηφίσουν πασοκ/νδ τότε?

Για ολα εχουμε τη λυση.

Οι μόνοι που δε θα πρεπε να χουν δικαίωμα ψήφου κατ’εμέ είναι αυτοί που είναι ιδεολογικά αντίθετοι ούτως ή άλλως με την ελευθερία ψήφου :stuck_out_tongue: Κάτι νεοναζί της Χρυσής Αυγής δλδ κ όσοι θέλουν να τους ψηφίσουν. Η δημοκρατία όμως δεν αυτοπροστατεύεται και δίνει κ σ’αυτούς δικαίωμα ψήφου… Ξέρω αρκετούς νέους κ νέες 19-20 χρονών που θέλουν να ψηφίσουν Χρυσή Αυγή. Αυτούς τους αφήνουμε λοιπόν; Και είναι πιό έξυπνοι απ τους γέροντες που ψηφίζουν ΠΑΣΟΚ/ΝΔ; :stuck_out_tongue:

[SPOILER]

[/SPOILER]

ξέρω και γω νέους 15-17 ετών που “ψηφίζουν” Χ.Α. (στο μέλλον αυτό θα κάνουν) και δηλώνουν ρατσιστές και νεοναζί. ξεφτίλα.
καλύτερα ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ παρά Χ.Α…

Eυτυχώς μπροστά στην κάλπη δεν θα έχεις μόνο αυτές τις τρεις επιλογές.

Εγω ομως θα ελεγα καλυτερα ΠΑΣΟΚ η ΝΔ απο πολλα αλλα. Αρκετα μπορουν να μας βαλουν σε περισσοτερες περιπετειες κατα τη γνωμη μου

Για να είμαστε ακριβείς… τα πασοκ-νδ μας έβαλαν στις μεγαλύτερες περιπέτειες των τελευταίων 40 ετών (κάπου ενδιάμεσα είναι βέβαια και η είσοδος στην ΕΟΚ, οι αποδοχές διαφόρων συνθηκών… Μαάστριχτ, Λισαβόνας), με αποκλειστικά δική τους ευθύνη και συνενοχή. Αν συνεχίσουν να κυβερνούν απρόσκοπτα, είμαστε καταδικασμένοι σε χρεοκοπία άνευ όρων και σε διωγμό από την ευρωζώνη (αφού τίθεται και το ψευτοδίλλημα ευρώ-δράχμη), αφού όμως θα μας έχουν πτωχεύσει ολοκληρωτικά.
Μόνο ηλίθιος ή αδαής δεν το βλέπει αυτό πια. Και να πεις ότι δεν υπάρχει πληροφόρηση; Το λένε ανοιχτά και ειδικοί και - έμμεσα - πολιτικοί αναλυτές του εξωτερικού.
Φυσικά και δεν συμφέρει τις ισχυρές χώρες της ευρωζώνης να “φύγει” η Ελλάδα από τώρα… ίσως πέσουν όλοι στο γκρεμό μετά. Το ξέρουν αυτό, οπότε πρώτα θα εξασφαλιστούν οι ίδιες, και μετά όταν θα είναι σχετικά ασφαλές, θα μας πουν “πάρτε δραχμή και δρόμο”.

Δεν το ξέρουν.
Στα τυφλά πάνε κι αυτές.

Αν ήξεραν τον τρόπο να αποφύγουν τις αλυσιδωτές αντιδράσεις από μια ενδεχόμενη πτώχευση κράτους-μέλους (ακόμα κι αν αυτό είναι η μικρή και ασήμαντη γι αυτούς Ελλάδα), θα μας είχαν σουτάρει ήδη.

Σωστά, δεν το ξέρουν. Αλλά εκτιμούν και θέλουν να υπολογίζουν στο μικρότερο δυνατό ρίσκο για αυτούς.

:!: http://www.youtube.com/watch?v=An05aJRinY0

Θεος θεος!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

δυστυχως το κινημα δεν πετυχε…:(:wink::(:wink:

Όντως… Καμμένος και Χ.Α. σαρωσαν στις νέες ηλικίες. Γονείς δεν είχαν να τους κρύψουν τις ταυτότητες?

Κ εγώ νόμιζα πως οι νέοι το κακό που θα έκαναν θα ήταν να ψηφίσουν αρκετοί ΝΔ/ΠΑΣΟΚ.
Χάλια μαύρα.

καπου θα πηγαιναν οι ψηφοι που εφυγαν απο πασοκ και νδ…

θεωρω πολυ ποιον φυσιολογικο καποιον να κανει το λαθος και να ψηφισει την χρυση αυγη απο αμαθεια η αντιδραση παρα καποιον μαλακα μαζοχιστη που παει και ψηφιζει πασοκ και νδ που τον οδηγησαν στην φτωχια και στη μιζερια…