Napalm Death

Πειτε το hardcore, punk, death ή grindcore! Eιναι οι [SIZE=“3”]Napalm Death[/SIZE] και αυτο αρκει!
Μια μπαντα που εθεσε τις βασεις στον ακραιο ηχο και απο την οποια περασαν πολλοι μεγαλοι μουσικοι.

Αγαπημενα αλμπουμ μου ειναι τα: Scum, Harmony Corruption, Enemy Of The Music Business καθως και οι 2 τελευταιες κυκλοφοριες τους The Code Is Red… Long Live The Code και Smear Campaign!

Και γαμώ τις μπάντες! Και γαμώ τους στίχους! Harmony Corruption ρε.

Αν και

\m/

E, τι να πουμε τωρα, βιαζουν αυτια!!

Ο θεος Barney εβγαλε ολο το live περσι με πατεριτσα! Περιττο φυσικα να πω οτι εγινε ενα απο τα καλυτερα mosh-pits στο ΑΝ.

Ρε Bacillus με έκανες να ξεθάψω αυτό.

Μεγάλη δισκάρα.

Εχω την εντυπωση οτι στην Υδρογειο εγινε καλυτερο :stuck_out_tongue:
Μιλαμε ο Barney, τελειως ανιωθος! Ανεβηκε με πατεριτσα και παλι εσπειραν!
Θυμαμαι οτι ενας μα**κας του ειχε πεταξει ενα τενεκεδακι απο μπυρα και αυτος του απαντησε κατι πολυ εξυπνο…Δεν θυμαμαι τι ακριβως ρε γμτ…

Το Harmony Corruption είναι ένα διαμάντι στον χώρο της ακραίας μουσικής γενικώς. Σε αυτό το άλμπουμ υπάρχει και το αγαπημένο μου κομμάτι από αυτούς το Unfit Earth, όπου πρόκειται στην κυριολεξία για μια συνάντηση κορυφής των μελωδικότερων φωνών που υπάρχουν στον ευρύτερο χώρο του ερωτικού τραγουδιού.

Από εκεί και μετά γουστάρω πολύ και το Utopia Banished που είναι πιο κάφριλα βέβαια. Έχουν κάνει κ ωραίες διασκευές.

Δυστυχώς το μόνο που έχω ακούσει απο αυτούς είναι το Scum, το οποίο βέβαια τα σπάει τρελά. Θα κοιτάξω να τσεκάρω και τα άλλα που αναφέρετε:p

Napalm Death forever, ρεεεε. Βασικά γουστάρω περισσότερο τα παλιά τους, και το line- up της δεύτερης πλευράς του ‘‘Scum’’ εννοείται πως είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ.

Ποιο το περιεχομενο των στιχων τους?

Κοινωνικοπολιτικο.

“You Suffer” is in the Guiness Book of Records as the shortest song ever
recorded, at 1.316 seconds.

Καλο, ε?? :stuck_out_tongue: :lol:

You suffer, but why ?
Η φαση ειναι οτι το παιζουν λαιβ κιολας.Τι να πουμε για τους Napalm παρα
μονο ενα :respect: και ενα :bow: .
Οτι και να πει καποιος ειναι λιγο.Πολλοι εξαιρετικοι δισκοι,σεβασμος απο ολες τις
μπαντες του ακραιου χωρου και αλλα πολλα.
Το πιο γαματο που εχω διαβασει για αυτη την μπαντα ειναι οτι πηγανε και παιξανε
στα γενεθλια ενος φαν τους που τους ειχε καλεσει.Ετσι απλα.
Ειπατε τιποτα για μεγαλες μπαντες ?

Εγώ κάτι άλλο γαμάτο που είχα διαβάσει είναι ότι όλοι η μπάντα σε ένα φεστιβάλ στη Ρωσία στα παρασκήνια έκαναν ασήκωτα τα μέλη ενός neonazi συγκροτήματος.

Αν το κάνανε αυτό πράγματι απλά απόλυτο respect.

http://www.rocking.gr/modules/forum/announcement.php?f=36

Το εχω διαβασει στο Χαμμερ.Ειχε και δηλωσεις του τραγουδιστη τους του στυλ
“αφου μας καλεσανε πηραμε τα οργανα μας και του χτυπησαμε την πορτα”
Ο τυπος πρεπει να χεστηκε απο την χαρα του και το σπιτι του δεν νομιζω οτι επεζησε…

Απλά να χέστηκε απο τη χαρά του??? Δλδ εσένα αν το κάνανε αυτό σε εσένα πως θα αντιδρούσες?:stuck_out_tongue: Γενικά η όλη κίνηση είναι απόλυτα ρισπέκτ. Αυτό είναι πραγματικά ειλικρινής νοοτροπία και αγάπη σε ανθρώπους που στηρίζουν το έργο σου.

Άσχετο άλλα κάτι παρόμοιο είχαν κάνει και οι Saint Vitus, αν δεν κάνω λάθος. Έπαιζαν στη Γερμανία και τελικά ακυρώθηκε το live, και ήταν ένας τυπάς πόυ είχε ταξιδέψει από πολύ μακριά για να τους δει, και αυτοί τότε έβγαλαν τα όργανα και έπαιξαν ένα live μόνο για αυτόν.

Το απο πανω ειναι αληθες.

Πριν απαντησω…

:bow2: :bow2: :bow2:

Ενταξει οι Napalm Death παραειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ. Δεν γινεται να μην κανεις με οτι υπαρχει γυρω σου πιτ καθε φορα που ακους. Ρε, με πορωσατε, οτι το ειχα ριξει στα πιο ελαφρια μουσικα ειδη. Ψηφιζω κι εγω scum με ιδιαιτερη αδυναμια στο siege of power. Δευτερο το utopia banished.

[I]Siege of power
In your land
Too many problems
For you to understand

Siege of power
Inside your mind
Outward restrictions
To keep you in line

Siege of power - in your land
Too many problems - for you to understand
A slave of their power - you never question why
You’re going to suffer - you’re going to die

Siege of power - inside your mind
Outward restrictions - to keep you in line
You’re a slave of their power - you never questioned why
You were made to suffer - you were born to die

Siege of power
They made you a tool
While others were ruling
You were being ruled[/I]