NBA 2K Series

Μονο για PS4/XboxOne θα ειναι αυτο

και θα ναι κ για τον πεο

εμαθα ratings 2k14, οπου οι 4 πιο βελτιωμενοι παικτες της σεζον Curry, Harden, George, Irving εχουν ολοι 88

Kαποιος το εχει κατεβασει απο χτες το παιχνιδι8)

ε για πε για πε

εγω αυριο κατεβαζω, ειμαι σε μοουντ αντιστροφης μετρησης

H αληθεια ειναι,οτι ακομα δεν εχω προλαβει να παιξω αρκετα με τα διαβασματα για τις πανελληνιες,μονο εναν αγωνα προλαβα.Αυτο που εκανε μπαμ με την πρωτη ματια ειναι οτι εχουν βελτιωθει πολυ οι κινησεις των παικτων μεσα στο ζωγραφιστο,στο παιχνιδι στο low post δηλαδη και ειναι πιο ευκολο να βαζεις καλαθια απο εκει.Επισης,νομιζω οτι το ανεφερε και πριν καποιος,οι επαφες δινονται πιο ευκολα φαουλ στο φετινο.Γενικοτερα παντως οι κινησεις των παικτων ειναι καλυτερες φετος.
Ενα πραγμα που μου εκανε αρνητικη εντυπωση,ειναι οτι οι Ευρωπαικες ομαδες μπορουν να παιξουν μονο στα φιλικα και οτι δεν μπορουμε να παρεμβουμε στα στατιστικα των παικτων απο Euroleague.

δεν υπάρχει ελπίδα. πάμε για αγορά…

εγω το χω κατεβασει κ την εχω βρει παρα πολυ

Για πείτε διαφορές με το 13

οι επαφες επηρεαζουν παρα πολυ την κινηση των παικτων, δεν μπορεις δηλαδη να κανεις τις παπαριες του προηγουμενου που απλα τρεχεις ευθεια και τους γραφεις ολους σταρχιδια σου.

οι ταπες ειναι ΠΟΛΥ πιο βολικες και πιο φυσικες

τα σουτ εχουν πολυ μεγαλυτερη ποικιλια

και διαφορα αλλα.

γενικα ειναι λιγο πιο δυσκολο πλεον να σκοραρεις με τον πλειμεικερ κατευθειαν με διεισδυση οπως εκανε ο παρκερ πχ στο 13, ενω ειναι πιο ευκολα τα πραγματα με τους ψηλους.

αρκετα ρεαλιστικο μεχρι στιγμης, ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

χοντρη μαλακια μονο που δεν εχει πλεον Dream Team και Team USA.

Βασικά αυτή την μαλακία που η μπάλα ακόμα και αν ακουμπήσει σε… παρανυχίδα αντιπάλου σου φεύγει από τα χέρια υπάρχει; Επηρέαζε τα πάντα στο 13 από τα ριμπάουντ, τις πάσες, τα κλεψίματα. Έφτιαχνες προσποίηση ακουμπούσε στο κεφάλι του αντιπάλου και έδινε… μπλοκ. Τα περισσότερα ριμπάουντ γίνονταν βόλεϋ, 4-5 φορές έφυγε από χέρια μέχρι να καταλήξει κάπου. Ούτε ρουλέτα να ήταν.

οχι οχι το θεμα με τα ριμπαουντ ειναι σαφως βελτιωμενο

ωραία, από βδομάδα πιστεύω να το έχω στα χερια μου.

τα κλεψιματα παντως ειναι περισσοτερα ε, αλλα τουλαχιστον ειναι αρκετα κ απ τις 2 πλευρες κ οχι μονο απ τον αντιπαλο

Εχει κυκλοφορησει στο ps3;;;Και αν ναι ποσο παει το μαλλι;;;

Λοιπον επαιξα χθες 3 παιχνιδακια στο καινουριο, διπλα ομως οχι single player οποτε δεν εβγαλα τα συμπερασματα που θα ηθελα, περισσοτερα απο εβδομαδα που θα εχει ερθει και το δικο μου. Πηρα διαδοχικα Ρεαλ, Ολυμπιακο και Μπαρτσελονα.

Αυτο που κανεις τα παντα πλεον με τον μοχλο τον δεξιο ειναι καταπληκτικο και πολυ δουλεμενο απο την 2K. Νομιζα οτι θα τα μπερδευα στην αρχη αλλα το συνηθισα αμεσως (ισως επειδη απο το 2K12 εχω μαθει να σουταρω μονο με μοχλο). Κοινως αμα τον κουνας γρηγορα και κοφτα κανει τις οποιες τριπλες (χωρις να κρατας σκανδαλη πλεον) αμα τον κρατησεις λιγο παραπανω κανει σουτ / μπασιμο κτλ.

Το σκριν μεταφερθηκε απο το πατημενο R1 στο πατημενο Ο, ενω εχουν εισαγει και ενα νεο τροπο πασας απο με πατημενο το L2 με το μοχλο τη στελνεις ξαφνικα στην κατευθυνση που θα ορισεις. Ισχυει και η πατροπαραδοτη πασα με το Χ, αυτη η καινουρια ειναι λιγο πιο ριψοκινδυνη, μου ετυχαν πχ στιγμες που πεταγα αυτην την πασα και εφευγε απο τα χερια του αφηρημενου (?) δεκτη.

Δεν καταφερα να κανω πολλα πραγματα στη ρακετα, οπου γενικα ειχα μαθει πολλα post moves στο 2013 και εδω μαλλον γινονται με αλλο τροπο. Μου ελειψε πολυ και το “Hop Step” που εκανες με το Ο και αμα ειχες κανα καλο σουτερ εβρισκε τον ελαχιστο χωρο για ενα καλο jump shoot, καπως ομως θα γινεται κι αυτο.

Στα του gameplay δεν εχω να πω πολλα λογω διπλων, αλλα απ’οτι καταλαβα τερμα τα μπασιματα - αερα και το domination στη ρακετα. Οι ταπες πανε συννεφο και μαρκαρισμενος παικτης απο κατω απο τη ρακετα, δεν το βαζει τοσο συχνα πλεον

Μεταξυ 50-60 (το 50 μονο μεσω internet)

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Το έχει κατεβάσει ο κολλητός μου στο πισί αλλά λέει πως του βγάζει μήνυμα πως δεν μπορεί να κάνει save και όποτε φτιάχνει παίχτη ή αλλάζει τις ρυθμίσεις δεν αποθηκεύονται. Ξέρει κανείς τι παίζει; Έψαξα και στο γοογλε, έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν βρήκα κάτι. :dunno:

Thanks θα το τσιμπησω σιγουρα αφου εχει Παναθηναικο

Εκτελεση ως διαχειριστης :wink:

α, οκ. ευχαριστω:)

Λοιπον το 2K το παρελαβα σημερα και επαιξα τωρα το βραδακι μονος μου καποια ματσακια με Θρυλο (ειχα παιξει διπλο πριν μερικες μερες που δεν ενδεικνυται για πολλα συμπερασματα ως προς το gameplay) .

Το παιχνιδι γαμαει, απλα τα πραγματα. Καθε χρονο και καλυτερο. Eχει εκπληκτικες μαχες στη ρακετα, αληθοφανη turnovers, τρομερο χειρισμο κ.α.

Επαιξα πρωτο παιχνιδι Αλμπα - Ολυμπιακος (5λεπτα, All-Star επιπεδο), οπου μεχρι να προσανατολιστω εχασα τελικα, μετα κερδισα ευκολα Σιενα, Μιλανο και δυσκολα τη Μαλαγα. Η Μακαμπι με νικησε παιζοντας φοβερα, μετα επαιξα με ΠΑΟ οπου ενω ειχα τον ελεγχο του παιχνιδιου φτανοντας στο +12 στο τελος κερδισα τελικα με 2.

Και πριν κλεισω το PS3 ειπα να παιξω και εναντιον των Mavericks να δω αν μπορω να τους κοντραρω και τελικα εχοντας φοβερη ευστοχια στο περιφερειακο σουτ τους κερδισα με 7 ποντους!

Προχειρα, καποια πραγματα που με χαλασαν:

  1. Μακαμπι με διελυσε για 3 περιοδους, ειδικα αυτος ο Hickman… τι ονειρο ειδαν στην 2K και την εφτιαξαν ετσι δεν ξερω, μαλλον εβραικη συνομωσια μυριζομαι:lol:. Εκτος αν ετυχε!

  2. Σχορτσανιτης αντι για χοντρος φαινεται γυμνασμενος:lol:

  3. Σπανουλης αμα βγει αιφνιδιασμο τραβαει γερα καρφωματα! (δεν παιζει να τον εχω δει ποτε να καρφωνει)

Μια συντομη κριτικη στη δεκαδα του Ολυμπιακου:

Hines: ο σκυλος που αγαπησαμε, ριμπαουντ, ξυλο, δυναμη στη ρακετα κτλ
Πριντεζης: Καλος στο ποστ
Παπανικολαου: Καλο σουτ και γενικα αθλητικα προσοντα.
Mαντζαρης: Αμυντικαρα και καλο σουτακι, γενικα τον εχουν πολυ καλο!
Σπανουλης: ΚΙLLER, χαιρεσαι να τον χειριζεσαι!

Powell: Λιγα πραγματα, περισσοτερο για να συμπληρωνεται 5αδα στο γηπεδο και να ξεκουραζεται ο Hines, ουτε καν το σουτακι δεν εχει απ’οτι καταλαβα.
Aντιτς: Καλος rebounder κι αμυντικος, ανυπαρκτος σκορερ
Περπερογλου: Καλος σουτερ, γενικα βαζει ποντακια
Σλουκας: Καλο σουτακι, αργος γενικα οχι για πολλα πολλα περα απο το σουτ
Law: Aδικημενος, θα επρεπε να ηταν καλυτερος αλλα τρεχει καλα την επιθεση αμα χρησιμοποιεις τριπλες/picknroll