Nba

Λόγος για ειρωνεία δεν υπήρχε , καθώς δεν έθιξα κανέναν ούτε έγραψα κάτι σουρεαλιστικό, αλλά το να ειρωνεύεσαι πρώτα και μετά να το παίζεις και θιγμένος, είναι σίγουρα αρκετά χιουμοριστικό. Στείλε PayPal να ξέρω που να στείλω τα 10 ευρώ, χαμογέλασα λίγο με την θυματοποιηση ομολογώ.

Αυτό το πρώτο με την μπάλα στο καλάθι που το έγραψε ή είπε κάποιος? Α ναι. Πουθενά.

Ναι και practically επίσης υπάρχουν αμέτρητες προσεγγίσεις στην επίθεση που μπορούν να βγάλουν την άμυνα εκτός ισορροπίας από το να κατεβάσει την μπάλα ο Λούκα και να κάνει ένα απο τα τρία, δύο εκ των οποίων βασίζονται σε pick n roll (και το τρίτο εκμεταλλεύεται τον φόβο pick n roll του αντιπάλου). Που ήταν και εξαρχής το point μου.

Είπα εγώ πουθενά ότι κάνουν την ίδια ακριβώς επίθεση σε κάθε κατοχή και ότι τα πράγματα που γίνονται μακριά από την μπάλα είναι σε κάθε κατοχή τα ίδια? Γιατί συζητάμε για πράγματα που δεν ειπώθηκαν?

Πριν από λίγο παρατήρησα τι φοράει (και σήμερα) ο παλήκαρος:

1 Like

Απιστευτα περιεργο παιχνιδι.

Ο Λουκα ειναι για πολλες σφαλιαρες, δεν παλευεται σημερα. Γκρινια, entitlement, ζηταει φαουλ σε καθε επιθεση, και παιρνει και μερικα ανυπαρκτα οπως αυτο μολις τωρα.

Anthony Edwards οχι πολυ καλος εδω και 2 ματς, και ο McDaniels ανυπαρκτος, αλλα ο Naz Reid τα εχει διαλυσει ολα. Η διαιτησια πολυ εχθρικη απεναντι σε Μινεσοτα. Εχω βαρεθει να βλεπω την λιγκα να ευνοει τις ομαδες με τους σουπερ σταρ στο ΝΒΑ αλλα οκ θα μου πεις αναμενομενο εως ενα σημειο.

Derreck Lively II φανταστικος και κουλ τυπακι, 20 χρονων το παλικαρι. Ο ΚΑΤ που ειναι?

1 Like

Φορτωμένος με φάουλ, αν δεν κάνω λάθος

Μπα 2 εχει.

Αλλα δεν εννοουσα που βρισκεται, εννοουσα γιατι ειναι τοσο κακος :stuck_out_tongue:

Εχει 4/16 αυτος και 5/17 ο ANT. Αν γινει το 0-2, θα ειναι μεγαλη ξενερα για την σειρα.

Περίμενα κυριαρχία ενός διδύμου ψηλών στην σειρά. Απλά όχι Lively-Gafford. Τους έχουν διαλύσει στο ζωγραφιστο. Έχει και 5 τάπες ο 2ος σήμερα

1 Like

Επιτελους δινουν φαουλ υπερ του Edwards. Τον εχουν σαπισει στο ξυλο ολο το βραδυ και στο πρωτο ημιχρονο επρεπε να κανει αιτηση για να παρει σφυριγμα.

ΚΑΤ μονο 26 λεπτα ε… και ολο αυτο επειδη τα εχει παει περιφημα ο Naz Reid και δεν γινεται να τον βγαλεις.

2 Likes

Ο Ριντ σήμερα είναι Κάρι 2015 :joy:

2 Likes

Αυτό που δεν μπορείς να δεις για φάουλ στο review για out of bounds τι μλκ είναι

2 Likes

Να ξερεις αν αποκλειστει ο Λουκα θα το χαρω :stuck_out_tongue:

Οταν μπηκε στην λιγκα και μεχρι προσφατα ηθελα να γινει πρωταγωνιστης και να παρει και κανα 2 δαχτυλιδια. Εχει εξελιχθει σε entitled κακομαθημενο κωλοπαιδακι, και δεν με ψηνει.

ΤΡΑΓΙΚΟ αυτο το πραγμα με τα challenges. Και το προηγουμενο challenge ηταν γελοιο που εδωσαν φαουλ στον Conley. Εχω δει 100 φορες να λενε “marginal contact” σε αυτες τις φασεις, ακομα και στην κανονικη σεζον.

1 Like

Τι κανεις ρε Edwards… ΕΛΕΟΣ.
Απλα ριξε σουτ απελπισιας εστω, κανε κατι, μην την πετας εξω.

Δεν με πειράζει :stuck_out_tongue:. Καλά άμα ακολουθούσες Ευρώπη και Ρεάλ θα ήξερες ότι έτσι ήταν πάντα. Έφαγε πολλά καντήλια στην γιουρολιγκ.

Τώρα μακριά και αγαπημένοι που λέμε :joy:

1 Like

Ψηφίζω τρίποντο

Αλλά είναι αυτό ότι το μεγάλο σουτ θα το βάλει

Χχαχαχα κλαιω.

Οκ κοβω την κριτικη για Λουκα, δεν επιτρεπεται. Ειναι Ευρωπαιος και υπερανω κριτικης απεναντι στους ποταπους Αμερικανους.

Νταξει ετσι που φωναζει στον Γκομπερτ μετα το τριποντο πρεπει να σκασει ενας Draymond με αγκωνια στα δοντια να φυγει αιμα.

Όχι ρ άλλο λέω. Εγώ σαν Ολυμπιακός μακριά και αγαπημένοι. Τώρα που είναι ΝΒΑ χαίρομαι το ταλέντο του στην Ευρώπη θα τον έβριζα

Και λίγα έσυρε στον μυρωδιά :joy:

Ο’τι χειροτερο, τελος αυτη η σειρα νομιζω. Πραγματικα τρελο choke απο Wolves.

Θα με κανουν να στηριζω Celtics στον τελικο φετος, αν ειναι δυνατον.

Δεν συμπαθω Γκομπερ, αλλα ο Λουκα εχει καταφερει να ειναι πολυ πιο αντιπαθης :stuck_out_tongue:

Γτ ρε εγώ ίσα ίσα τώρα με τον Γκριν και με όλα αυτά τον συμπαθώ περισσότερο τον Γάλλο.

2 ματς οι Γουλβς δεν είναι αυτοί που έχουμε συνηθίσει ούτε αμυντικά που τους τρυπάει το PNR Λούκα με ψηλό ούτε επιθετικά που έφτασαν να κουβαλάνε οι τίμιοι Ριντ και Μακντανιελς.

Συνεχίζει να έχει δρόμο η σειρά πάντως.

Ντονσιτς καταλαβαίνω 1000 % γιατί είναι αντιπαθής αλλά απ’ το 19 που μπήκε είναι σταθερά ο παίχτης των μεγάλων στιγμών. Ζει για τα μεγάλα ματς.

1 Like

Που να ξερε και μπάσκετ δλδ :stuck_out_tongue:

2 Likes