Neal Morse feat. Mike Portnoy-26/09 @FUZZ

αφου δεν αξιωθηκε κανεις ειπα να το ανοιξω, να πουμε κ 5 πραγματα για πιθανο σετλιστ…

κομματαρες-μεγαλοι μουσικοι-καλο εισιτηριο… ειμαι στανταρ μεσα!

http://www.rocking.gr/agenda/2013/9/26/11041/

Μέσα φυσικά!και του χρόνου transatlantic!!!

μακαρι να τους φερουν και σαλονικα

παντως οπου και εαν παιξουν ενα πρεπει να ειναι το Ελληνικο support

MOTHER TURTLE :wink:

Είδα τον Neal με την μπάντα που έρχεται τον Μάρτιο στο Λονδίνο και είναι από τα καλύτερα live που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Είχα τρομερές προσδοκίες και τις ξεπέρασε.

  • Θεσσαλονίκη δεν θα παίξει.
  • Support δεν θα έχει, λογικά θα παίξουν γύρω στις 3 ώρες.
  • Οι Transatlantic αρχές του 2014 θα κυκλοφορήσουν το νέο τους άλμπυομ και μετά θα βγουν σε Ευρωπαϊκή περιοδεία λογικά. Νομίζω πως αν αυτό το live πάει καλά θα έχουμε πραγματικές πιθανότητες να τους δούμε.
  • Το setlist θα έχει λογικά εκπλήξεις και δεν πρόκειται να ξέρουμε πολλά πράγματα διότι μόλις την προηγούμενη μέρα παίζουν στο Ισραήλ με αυτή τη σύνθεση.

Ό,τι και να παίξει ο τύπος είναι μαγεία ζωντανά.

Από τις σπάνιες φορές που βλέπουμε ένα τέτοιο live στη χώρα μας, αλλά μπορεί να είναι η αρχή για περισσότερα.

μάλλον μέσα, δεν νομίζω ο Morse να ξαναπερασει απο εδώ…

Τι καλύτερο δωρο στην ημερα των γενεθλίων μου απο ενα ΔΑΠ δρώμενο

Πρέπει να κάνω το σκατό μου παξιμάδι να μην χάσω αυτη τη συναυλία, θα είναι μοναδική εμπειρία.

Toν είχα δει στην περιοδεία του Testimony 2 και ήταν απλά μαγική συναυλία / prog όργιο κτλ. Ακόμα και επιφανειακή σχέση να έχετε με το prog, ΜΗΝ τον χάσετε. Είναι από τους πιο τίμιους μουσικούς. Και θα έχει και Portnoy. Ε τι άλλο θέτε;

Εγω δηλαδη που αγαπαω prog αλλα δεν εχω επαφη με Morse, να τιμησω ε;

το πιθανότερο είναι να λατρέψεις τον Morse μετά από αυτό το live… :smiley:

Xωρις δευτερη σκεψη…ακομα εδω εισαι; Αρε τυχερακιδες…γαμω την αποσταση μου!! Δειτε και για μας παιδια…γατι εμεις απο μακρια δεν θα μπορεσουμε, πολλα στη μεση αλλα ποτε δεν ξερεις μεχρι τον Σεπτεμβριο!! Φιλε Αριανε…εγω για παραδειγμα δεν ειμαι τοσο fan με Spock’s Beard εκτος απο 3-4 δισκους που μου αρεσουν πολυ (Day for Night, V, Snow)…και καποια απο τα σολο, αλλα επειδη προσκυνω με Transatlantic, Flying Colors θα πηγαινα γονατιστος. Εσεις που ειστε και Αθηνα ΜΗΝ το χασετε…ερχεται πρωτη φορα και ευχομαστε και δευτερη και τριτη και με τις αλλες 2 μπαντες τωρα που ειναι ενεργος…

Spock’s Beard και ειδικα Transantlantic ειναι απο τις μπαντες που θελω πολυ να ασχοληθω (με τους δευτερους εχω μια καποια επιφανειακη επαφη). Με κοβω να αποφασιζω τελευταια στιγμη, με ψηνει μεν, αλλα αναλογα αν με παιρνει εκεινες τις μερες θα αποφασισω.

τεραστιος καλλιτέχνης, δεν χανεται, γιατι πολύ απλά δύσκολο να ξαναέρθει…

Και Spock’s Beard και Transatlantic λοιπόν. 8)

Προβλέπω γεμάτο 3ωράκι από τον Neal, μιας και δεν υπάρχουν support σχήματα.

Όχι πως χανόταν αυτή η συναυλία, αλλά νομίζω πως κι αυτοί που το σκέφτονται καλό είναι να μην το αφήσουν.

Ποιοί το σκέφτονται; :-s
Eνοείται πως εκεί θα είμαστε!

Πω ρε φιλε αυτη η συναυλία δε χάνεται με τίποτα. Κανονίστε αν έρθω να γνωριστούμε παίδες.

αυτά είναι τα λάθη…:stuck_out_tongue:

εγώ έχω τσιμπήσει το εισιτηριάκι μου και είμαι κομπλέ.

Ρε ασε τα οικονομικα είναι δύσκολα. Πιο πολύ το τρένο-κτελ με ζορίζει παρά το εισιτήριο. Αλλά δ το χάνω με τίποτα 8)

η ιστορία της ζωής μου…
…αλλά εκει θα είμαστε

online εισιτήρια δεν έχουν πουθενά?
τικετπρο και τικετχαουζ δεν είδα προκοπή.:-k