Neil Young

Bite me!

http://ultimateclassicrock.com/neil-young-bob-dylan-twisted-road/

Καινούριο τραγούδι από τα πολλά που παίζει στις συναυλίες του.Άντε να δούμε τι θα λέει το άλμπουμ με το καινούριο υλικό.

[SPOILER]Τι θα λέει,θα γαμάει!:)[/SPOILER]

Ρε σεις, τι έβγαλε πάλι ο θείος;;; Έχω πάθει την πλάκα με σε λέω. Τι είναι αυτό το Ramada Inn;;:!:

Εγώ στην αρχή είχα τρομάξει, βλέποντας τις διάρκειες. Και πραγματικά οι συνθέσεις είναι “μονότονες”.
Αλλά Crazy Horse είναι αυτοί, δεν μπορείς να τους αντισταθείς. Πολύ χαρακτηριστικός ήχος και groove, σε υπνωτίζουν τα τραγούδια.

Tώρα το ακούω! Δεν έχω ακούσει ακόμη το 27λεπτο:p Το γύρισε στο prog και ο Young:p

Πάντως το Ramada Inn και το Walking Like a Giant εχουν τη στόφα του κλασικού…τα τραγουδια έχουν μια αίσθηση jam-αρίσματος. Ειλικρίνεια, τιμιότητα στο φουλ και επιστροφή στις ρίζες. Θα το λιώσω σήμερα:)

Γενικά δεν έχει διστάσει και στο παρελθόν να “ξεχειλώσει” τραγούδια του. 8-10 λεπτά έχουμε ξαναδεί. Αλλά 27? Ποτέ. Παρόλα αυτά είναι κάπως εθιστικά γμτ.

Tι κάπως, εμένα μ’έχουν ρουφήξει οι ήχοι λέμε…To να καταφέρνεις να ακούγεται σαν χάδι στο αυτί η fuzz-αριστή κιθάρα είναι κατόρθωμα …είναι Νeil Young λέμε8)

Το περίεργο είναι ότι ισχυρίζεται πλέον ότι είναι καθαρός από αλκοόλ και ουσίες…και φτιάχνει αυτό το άλμπουμ, δλδ what the fuck:lol:. Μάλλον το ισοσταθμίσανε οι Crazy Horse το πράγμα:p

Οι οποίοι, σημειωτέον, κοντεύουν τα 70 παρακαλώ.

τι αλμπουμαρα ειναι αυτη ρε παιδια?? προχθες καταφερα να το ακουσω πρωτη φορα και απο τοτε το εχω ακουσει 4-5 φορες. τι κομματαρος το Ramada Inn! και το She’s Always Dancing μου αρεσε πολυ, αλλα γενικα πολυ καλο αλμπουμ.

απο προχθες ξανακυλησα και ακουω ολη μερα Neil Young (τα αλμπουμ με τους Crazy Horse κυριως)

Oι Crazy Horse μπαίνουν άνετα στο γκρουπ συγκροτημάτων με χαρακτηριστικό ήχο έτσι?

Μιχάλη άκου το ομώνυμο άλμπουμ τους οπωσδήποτε.

αυτό το Ramada Inn παίζει άνετα να συναγωνίζεται τα παλιά έπη του Young!!

κόλλημα λέμε!

η φαση ειναι αυτη

δεκαετια του 70’

μπορουμε απλα να δεχτουμε την μουσικη που εγραψε φετος, οπως την εγραφε τοτε.Παντα αναρωτιομουν πως θα ηταν να ζω στα 70’s και να υποδεχομαι ξερω θρυλικα επη αλμπουμαρες ως new releases.

Ειλικρινης μουσικη γεματη γουστο,ποιοτητα,μερακι,σεβασμο και προπαντως ειλικρινεια.

[SPOILER]edit:η φωναρα του δε χαλαει ποτε!!![/SPOILER]

ο θείος βγαίνει σε περιοδεία στην Ευρώπη το καλοκαίρι? γιατί βλέπω ημερομηνίες για Αγγλία τον Ιούνιο στο site του. ξέρει κανένας τίποτα παραπάνω?

ξερω οτι πεφτει μεσα σε εξεταστικη γαμω

και για αυτόν ακριβώς το λόγο δεν παίζει να πάω Αγγλία να τον δω, οπότε να έχουμε ελπίδες για κάπου αλλού Ευρώπη? υπάρχει περίπτωση να κάνει μια καλή σε ημερομηνίες περιοδεία? ή κάνει μικρές με καμιά 10αριά συναυλίες?

θείος Neil σε ευρωπαική περιοδεία Ιούνιο-Ιούλιο

http://www.neilyoung.com/tour.html

[SPOILER]ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ. :(:([/SPOILER]

Μονο Cortez the killer ρε, μονο.

http://www.youtube.com/watch?v=Q7jeb_D08XA

Ουσιαστικά εγώ έτσι τον έμαθα.
Αν και δεν τον έχω τιμήσει ιδιαίτερα βέβαια, την καρδούλα μου την αγγίζει.:roll:

[SPOILER]Αν και για Ιταλία, κάπως θα μας βόλευε…Λόγω του ότι είναι πιο κοντά.[/SPOILER]

πΟτανα ολα

καταλαβαινω απολυτα αυτο που σε συνεπηρε και σε εκανε να ποσταρεις μονο αυτο το κομματι.

+998258285258