Neurosis, 3/7/2014, Fuzz Live Music Club

Ειναι οντως πολλα τα λεφτα.Το θεμα ειναι οτι αν αξιζει μια μπαντα να δωσεις τοσα λεφτα
για να την δεις ειναι αυτη.Δεν ειχα σκοπο να παω ξανα σε συναυλια με τοσο ακριβο εισητηριο
αλλα τι να κανουμε.Το μονο θεμα που εχω ειναι το Fuzz γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα
για τον ηχο του.

Και τωρα ας κοψουμε τις λογικες αντιδρασεις.
[SIZE=5]ΝΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΑΓΙΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !
ΠΑΙΧΤΕ ΣΤΟΟΥΝΣ ΦΡΟΜ ΔΕ ΣΚΑΗ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ !
ΕΡΧΟΝΤΑΙ !
ΕΡΧΟΝΤΑΙ !
ΝΑΙ ΜΩΡΗ ΤΡΕΛΑ ![/SIZE]

:") (Τι λε ρε, κι εμένα ποιος θα με κρατάει να μην λιποθυμήσω;)

[SIZE=5][B]Ω ΜΑΙ ΦΑΚΙΝΓΚ ΤΖΙ [/B][/SIZE] κατά τ’άλλα, hopefully εκεί! :smiley:

[SIZE=4]ΓΙΟΥΡΟΥΚΗ!!! ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ NEUROSIS ΡΕ!!!
[/SIZE]
:bow2::bow2::yahoo::yahoo:

Ό,τι έχει ειπωθεί για εισιτήρια είναι ανεδαφικό, τουλάχιστον για όσους είναι αθηναίοι. Για αυτούς που θα έρθουν από την επαρχία είναι διαφορετικό, λειτουργεί προσθετικά στα μεταφορικά και είναι κατανοητό. Τα 35 ευρώ, σε σχέση με τα χρήματα που χρειάζεται για να ταξιδέψει στο εξωτερικό κάποιος που θέλει να τους δει όπως και δήποτε, είναι λίγα, από όποια σκοπιά και να το δει κανείς. Οκ, όλοι θέλουμε φθηνά εισιτήρια, αλλά στην τελική το εισιτήριο είναι 10 πακέτα τσιγάρα ή 10 μπύρες σε μαγαζί ή 5 ταινίες στο σινεμά ή 3 σαβατιάτικοι έξοδοι (λέμε τώρα). Όποιος θέλει να τους δει πάση θυσία, κόβει από αυτά και βάζει στην άκρη. Όποιος θέλει να πάει για τη φάση ή γιατί του έχει πει ο μήτσος ο μπακάλης στη γειτονιά του ότι γαμάνε, ας το καλοσκεφτεί πριν γκρινιάξει για την τιμή. Επίσης, αν υπήρχε περίπτωση να υπάρχει κάποιος που έχει ταξιδέψει έξω και παρόλα αυτά έχει παράπονα για την τιμή, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια θα κορόιδευε τον εαυτό του.

Πρέπει να καταλάβουν μερικοί μερικοί πως δε μιλάμε για οποιαδήποτε μπάντα, δεν μιλάμε καν για μπάντα, μιλάμε για κάτι πολύ μα πολύ ανώτερο και διαφορετικό. Δεν κάνουν περιοδείες αφού έχουν κανονικές δουλειές εκεί στην Αμερική, δε ζουν καν από αυτό, όπως και τα παιδιά της Venerate Industries για όσους ξέρουν ποιοι είναι. Οκ το Φαζ για τους γνωστούς λόγους τιμών-νοοτροπίας δεν αρέσει σε κανένα, αν θυμάμαι καλά η Venerate εκεί έχει κάνει μόνο το τελευταίο λαιβ των Isis. Φαντάζομαι πως ο λόγος είναι η αριθμητική, για να είναι επιτυχημένο το γεγονός πρέπει να γίνει soldοut, όπως είχε γίνει και τότε .Αλλά είναι το μόνο venue στο οποίο να μπορεί να υποστηριχθεί αυτό το event.

Η συναυλία είναι απλά η συναυλία που έπρεπε να γίνει. Είχα πείσει τον εαυτό μου πως δε θα ταξιδέψω έξω για να τους δω και θα περίμενα να μου κάνουν την τιμή να παίξουν στον τόπο μου, γιατί έτσι θα είχε ακόμα περισσότερη αξία. Τελικά θα το κάνουν και δε μπορώ καν να περιγράψω πως αισθάνομαι.

1 Like

RedRum όσα λες θα ίσχυαν και αν ήταν 60 ευρώ το εισιτήριο. Περίπου 8 ταινίες στο σινεμά δηλαδή.

Είπαμε, θα πάμε, θα τα σκάσουμε, ας λείπουν αυτά τα “και πάλι καλά να λέτε που είναι μόνο 35”, νομίζω είναι αχρείαστα.

[COLOR=#333333]ας λείπουν αυτά τα “και πάλι καλά να λέτε που είναι μόνο 35”, νομίζω είναι αχρείαστα.[/COLOR]

Εσύ αυτό κατάλαβες από 20 γραμμές ποστ?

Οκ, όλοι θέλουμε φθηνά εισιτήρια, αλλά στην τελική το εισιτήριο είναι 10 πακέτα τσιγάρα ή 10 μπύρες σε μαγαζί ή 5 ταινίες στο σινεμά ή 3 σαβατιάτικοι έξοδοι (λέμε τώρα).

Πρέπει να καταλάβουν μερικοί μερικοί πως δε μιλάμε για οποιαδήποτε μπάντα, δεν μιλάμε καν για μπάντα, μιλάμε για κάτι πολύ μα πολύ ανώτερο και διαφορετικό. Δεν κάνουν περιοδείες αφού έχουν κανονικές δουλειές εκεί στην Αμερική, δε ζουν καν από αυτό, όπως και τα παιδιά της Venerate Industries για όσους ξέρουν ποιοι είναι.

από αυτά τα quote αυτό κατάλαβα, ναι, αν κάνω λάθος σόρυ αλλά ίσως έπρεπε να γράψεις 50 σειρές για να γίνεις πιο κατανοητός

Εγω το μονο που δεν καταλαβα ειναι γιατι εχει περισσοτερη αξια που θα τους δεις Ελλαδα. :stuck_out_tongue:

Απο κει και περα, υπαρχουν ατομα για τους οποιους οι Neurosis ειναι κατι παραπανω απο μπαντα. Σε τετοιες περιπτωσεις τα +10 ευρω (σε σχεση με ενα τιμιο 25αρι) δε λενε τιποτα, ακομα κι αν εχεις μεταφορικα.

Τα 10 ευρω δεν εμποδιζουν κανενα, οντως. Ταυτοχρονα, ειναι ομως μια πολυ ακριβη τιμη σε σχεση με μπαντες αντιστοιχου βεληνεκους.

Τι κάθομαι και μιλάω.

Οι Neurosis δεν εχουν μπαντα ιδιου βεληνεκους στον ηχο τους.Ειναι ο ηχος τους.
Δεν ειναι Isis,Cult Of Luna (που και οι δυο ειχαν μια χαρα τσιμπημενες τιμες).
Ειναι κατι ανωτερο.

Δεν υπάρχουν μπάντες αντίστοιχου βεληνεκούς.

Τα 35 ευρώ για όποιον τα δώσει είναι πολλά λεφτά.
Πιθανώς κάποια παιδιά να μην μπορούν καν να τα δώσουν και είναι πραγματικά κρίμα.

Από την άλλη και σαν τιμή δικαιολογείται, ενώ η Venerate είναι εταιρεία για την οποία κανείς δεν μπορεί να πει κάτι αρνητικό.

Το Fuzz μπορεί να έχει τα αρνητικά που αναφέρει ο ΡεντΡαμ αλλά είναι ο μόνος χώρος που μπορούν πλέον να γίνονται τέτοια λάηβ. Εκείνο των ISIS ήταν έξοχο.

Και τέλος, σαφώς για συναισθηματικούς λόγους είναι πολύ πιο ωραίο τα events να συμβαίνουν στο τόπο που ζεις.

Τεσπα, δεν θα κατσω να διαφωνησω.

Εγω τη δικαιολογησα απολυτα την τιμη γνωριζοντας τι ειναι οι Neurosis για τον ηχο αυτο και ειπα οτι το το +/-10 τους περισσοτερους που γουσταρουν κι εχουν αισθηση του τι ειναι αυτη η μπαντα δε θα τους επηρεασει.

Απο κει και περα, θεωρω οτι γινονται λαηβ με μπαντες εξισου σημαντικες (οχι στον ιδιο ηχο, αφου κολλατε εκει) που ο κοσμος καλειται να τα πληρωσει πολυ λιγοτερο.

Καλύτερα Ελλάδα, εννοείται. Για συναισθηματικούς λόγους, όπως είπε κι ο ΚρισΠ. Το Fuzz μόνο να έλειπε…

Αρειανέ μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι είναι οι Neurosis.
Και στην τελική πολύ το ψιρίζεις. Έρχεται η σωστή μπάντα από τους σωστούς διοργανωτές και συ μου λες για +/-10

Πάντως εμένα τα τελευταία post με χαλάνε. :slight_smile: Δηλαδή κάτι ανώτερα και πίπες, δεν τα μπορώ, ρε παιδάκι μου, μου γυρνάνε τ’ άντερα.

Και σαφώς θα ξενερώσω με το 30-άρι, ανεξάρτητα αν μου αρέσει η μπάντα λίγο ή πολύ. Χωρίς να ξέρω ποιος ευθύνεται για αυτό, η Venerate, το Fuzz ή η ίδια η μπάντα. Ναι, ρε φίλε, μακάρι να είχε 20 το εισιτήριο να τους έβλεπαν και οι “τουρίστες”, δεν καταλαβαίνω, δηλαδή, τη λογική του “πωωω, γαμώ, τώρα με τα 35 θα τους δούμε ΜΟΝΟ όσοι είμαστε true οπαδοί και αντιλαμβανόμαστε τους Neurosis ως κάτι ανώτερο και μοναδικό”. Άσε, δε θα πάρω. Δηλαδή στις αγαπημένες μας μπάντες κάνουμε γαργάρα τα κακώς κείμενα των συναυλιακών δεδομένων αλλά αλλού πετάμε διαδικτυακές φωτιές; Ε, lol.

^ Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με αυτή τη συναυλία (γιατί απλά δεν είμαι στη φάση), αλλά δε νομίζω ότι ήταν αυτό το νόημα των όσων γράφτηκαν.

Εγώ τη λογική “θέλω (ή μάλλον απαιτώ) να μη μας πιάνουν το κώλο οι διοργανωτές συναυλιών, αλλά για ορισμένες περιπτώσεις - βλ. για πραγματικά αγαπημένα συγκροτήματα - δέχομαι και να δώσω το κάτι παραπάνω” την καταλαβαίνω απόλυτα.

Δε νομίζω ότι έχουν σχέση με τα όσα ειπώθηκαν τα περί γαματοσύνης οπαδών σε συνάρτηση με ανωτερότητα συγκροτημάτων κτλ.

Τα πράγματα είναι πιο απλά απ’ ό,τι δείχνουν. Όποιος γουστάρει τη φάση και του το επιτρέπουν οι συνθήκες φυσικά, κυρίως οι οικονομικές, τα σκάει. Όποιος δε θέλει, θα επινοήσει μία ντουζίνα λόγους για να μην πληρώσει για να τους δει. Δεν χρειάζονται δικαιολογίες. Ούτε “ανώτερες” μπάντες υπάρχουν, ούτε τίποτα. Είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα του κάθενος αν θα πληρώσει 35ευρώ για να δει μία μπάντα. Σε κάποιον μπορεί - δικαιολογημένα κατ’εμέ - να ξενίζει η τιμή, ενώ κάποιοι άλλοι πιστεύουν ότι είναι μία χαρά για τους neurosis. Προσωπικά, αν και γνωρίζω εκ των προτέρων ότι δε θα το ευχαριστηθώ το λάιβ, αν με βολέψει η μέρα, θα πάω. Πολλά ή λίγα, είναι ένα συγκρότημα που δεν έχουμε την ευκαιρία να παρακολουθούμε κάθε δυο-τρία χρόνια - όπως άλλα συγκροτήματα, με την ίδια τιμή. Και μένα μου φαίνονται αρκετούτσικα, αλλά έχοντας δει πολύ χειρότερα απ’ αυτό, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

τι μαζοχισμός είναι αυτός;;;;; :stuck_out_tongue:

για όποιον ενδιαφέρεται από βόρεια, ryanair 50γιουργια πηγαινέλα.

Αυτή η χαζοαπόδειξη που σου δίνουν στα Public είναι το εισiτήριο ή παίρνεις το κανονικό στο ταμείο του Fuzz?