Neurosis

Times of Grace δύσκολα όμως…

Times Of Grace ή A Sun That Never Sets. Και τα δύο μάλλον, μαζί με Through Silver In Blood.
Χμ, ντάξει. Times Of Grace.

A Sun that Never Sets, γιατί ήταν ο πρώτος που άκουσα.
Γενικά δεν παίζει “καλύτερος δίσκος” από Neurosis, είναι 3-4 που παίρνουν 10 με μεγάλη ευκολία.

Στο απο πανω πνευμα για σημερα αγαπαμε λιγο πιο πολυ το Through Silver In Blood.

καπου εδω κι εγω, αν και ταημς και θρου ειναι τεραστιες αγαπες.
απλα για να βαζουμε σε ταξη κατι μπισμπιρικους τυπου αησις και καλτ οβ λουνες, να ξερουμε απο που επηρεαστηκαν βρε αδερφε.

εντιτ: ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΝΣΚ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΣΑΛΩΣΑΤΕ ΟΛΕΣ!

δεν ξεχνάμε κύριος.
οι Νιουρόσις δεν μπαίνουν στην ίδια κατηγορία. Συγκρίνονται μόνο με μέλβινς, γκόντφλες, τζίζας λίζαρντ κλπ και μάλλον τους πατάνε κι αυτούς. νε.

οχι μαλλον.

επισης το νιουροσις & τζαρμποε ανηκει στα καλυτερα αλμπουμ της ιστοριας της μουσικης.

ναι.
αδικημένο δισκίο.
Για με είναι κανονικότατη κυκλοφορία και είναι αλλη μια ΔΙΣΚΑΡΑ τους. αυτο. όσοι δεν το’χουν ακούσει, να σπεύσουν. αυτές τις κυκλοφορίες, άλλες μπάντες τις βλέπουν με το κυάλι, και οι νιουρόσις τις ξεπετάνε και στα ψιλά άμα λάχει.

E το thread ανοιξε για να ανεβασουμε post-count ?
Αφου δεν βγαινει ακρη ! :stuck_out_tongue:
Εκτος αν συμφωνησουμε ολοι οτι το Souls At Zero ειναι ο ορισμος του ηχου τους
και απο εκει και επειτα εχουμε κυκλοφοριες στο νεο τους υφος οι οποιες και γαμανε ολες !
To Neurosis & Jarboe το ακουγαμε μια φορα με ενα φιλαρακι για κανα 5ωρο συνεχομενα :stuck_out_tongue:

Για μενα A sun that never sets και Times of grace αν και souls at zero ανεβαινει επικινδυνα με το ομωνυμο να ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου τραγουδια.Γενικα η μουσικη των neurosis ειναι τρομερη και ολα τα αλμπουμ ενα κι ενα.Μακαρι να συνεχισουνε ετσι.

Οι Neurosis ανήκουν σε εκείνη την κατηγορία συγκροτημάτων που ενώ τους έχω ακούσει τόσο ώστε να τους κατατάξω μέσα στα 10 σημαντικότερα συγκροτήματα των τελευταίων 10 χρόνων, δεν τους έχω ακούσει τόσο ώστε να τους κατέχω ολοκληρωμένα παρά των ατελείωτο σεβασμό μου απέναντι τους(τη δισκογραφία τους προ-Through Silver In Blood σχεδόν καθόλου δεν την έχω ακούσει). Από τα Albums τους που έχω ακούσει αρκετά ώς πολύ θα έλεγα το τελευταίο και το Times.

Όντας μεταξύ Through Silver In Blood, Times of Grace και Α Sun that never Sets, έφτιαξα αυτό το σκληρόκαρδο πολ, μήπως κι αποφασίσω ποτέ…λοιπόν, δια της αφαιρετικής, το Times φεύγει για να σταθούν απέναντι οι 2 γίγαντες. Το “Α sun…” είναι το πρώτο που άκουσα, το βάζω πριν πέσω να κοιμηθώ με ακουστικά στο σκοτάδι και ταξιδεύω. Το Through Silver In Blood όμως, αν μου έλεγαν ότι πάω στον πόλεμο ή με στέλνουν ταξίδι στο διάστημα, είναι το άλμπουμ που θα βούταγα με κλειστά μάτια μαζί μου. Συμπυκνώνει το μεγαλείο των Neurosis από το πρώτο ως το τελευταίο δευτερόλεπτο, αυτό το άλμπουμ είναι ψυχοθεραπεία.

Νταξ, τρομερα δυσκολο. Οι διαφορες δεν ειναι και τοσο μεγαλες.

The Eye of Every Storm, πιθανον.

We 're still promised the teeth ή

?

Λοιπόν… Δύσκολο. Οι 2 αγάπες.
Το through silver ήτανε η πρώτη επαφή με αυτούς, και με είχε ξενίσει, τότε ήμανε και αγροίκος μέταλς.
Το a sun με έκαμε να κλάφσω.
Ώλ ιν ώλ, θα πω through silver γιατί… δεν ξέρω. Θα μπορούσα κάλλιστα να είχα πει times of grace στην τελική, πάλι καλά που ψήφισα.

Αφιερωμενο σε ολους: http://www.youtube.com/watch?v=fmdmnnv2NkY

Το χω δει ισα με 100 φορες ξερωγω.

Καννιβαλοι ολοι. Μεχρι κι ο πληκτρας.

[SIZE=5]OYΓΚΑ![/SIZE]

Τι είν’ τούτο ρε?

Εντάξει, τι να πεις τώρα. Μετά την κυκλοφορία του Through Silver δεν πρέπει να είχαν αντίπαλο σ’ αυτό το γαλαξία.

Κρίμα που δεν τους έχω δει ακόμα.

Αυτο το βιντεο ηταν η πρωτη μου επαφη με Neurosis.Το ανατριχιασμα και το δεος που ενιωσα οταν πρωτοακουσα την κραυγη του Scott Kelly μετα την εισαγωγη δεν περιγραφεται και δεν νομζω να εχω νιωσει ετσι για αλλο κομματι.Απλα θα ηθελα να βρισκομουν εκεινη την στιγμη απο κατω και να τους παρακολουθω.

now playing Neurosis - under the surface .
Behind a burning red fog
The great mind swims in confusion
Its blood ferments in anger
Honor and wisdom will cower

                                                     Your river's flow is damned all to hell

                                                     Drifting in a current to stagnate
                                                     Encircle the vision of rust

                                                     Your river's flow is damned all to hell

                                                     Strong hearts soar through blindness
                                                     Tearing the fog, tearing the eyes to clarity
                                                     To a place where truth is seen

                                                      Your shell is hollow, so am i
                                                      The rest will follow, so will i

Καλα το βιντεο του Locust Star ειναι απο τα αγαπημενα μου.
Το δινω ως πρωτη επαφη σε οποιον με ρωταει.

Πόσο γτπ οι Έλληνες διοργανωτές είπατε? πόσο?

NEUROSIS announces tour dates for June and July 2009!

Tuska Festival 2009
Friday, June 26, 2009
Helsinki, Finland

Saturday, June 27, 2009
Riga, Latvia

Monday, June 29, 2009
Malmo, Sweden | Debaser

Wednesday, July 1, 2009
Stockholm, Sweden | Debaser Medis

Ruisrock Festival
Friday, July 3, 2009
Turku, Finland

Sunday, July 5, 2009
Copenhagen, Denmark | Roskilde: Arena Stage

Monday, July 6, 2009
Berlin, Germany | Astra Kulturhaus

Tuesday, July 7, 2009
Prague, Czech Republic | Palac Akropolis

Wednesday, July 8, 2009
Haarlem, Holland | Patronaat

Στη Λετονία τους βλέπουν. Εμείς εδώ όχι.

2 φορές σουηδία και φινλανδία ε