Nevermore - The Obsidian Conspiracy

μιας και ξερουμε εδω και μερικες μερες το ονομα του νεου αλμπουμ των θεων , οτι νεο ξερουμε καλυτερα να γραφετε εδω …

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=120274

Ξερουμε ημερομηνια;
Ελπιζω να τς δουμε κ Live εκτος Rockwave.

μακαρι να τους δουμε

Μάλλον για 2010 παει ο δίσκος παιδιά, λογικά αρχές. Αργεί ακόμα…

Υπομονή λοιπόν, και για δίσκο και για live8):!:

Επιτελους! Εστω και 2010! Υστερα απο 5 χρονια καιρος ηταν! Υπομονη…

το καλό πράγμα αργεί…

:vibrate::vibrate: αααα ωραια οι αγαπημενες μου μπαντες φετος και στα τελη του 2008 εγραψαν δισκαρες, ε εδω δε νομιζω να χαλασει το σερι…:smiley:

Αντε να δουμε τι αλλη γκαντεμια θα τους βαρεσει…:papas:

μακαρι !!!:D:D

αναμένω δισκάρα ελπίζω να με απογοητεύσουν παντως και το προσωπικό του dane ήταν έπος όποτε ευελπιστώ σε μεγάλα πράγματα!

μαζόχα είσαι? :stuck_out_tongue:

hahah

εντάξει λείπει ένα μην αλλά ήταν και αργά ήμουν και κουρασμένος :roll:

Τον Αύγουστο μπαίνουν στο στουντιο με παραγωγό τον κιθαρίστα των Soilwork(έκανε και την παραγωγή του δίσκου του Dane).

Έχει να συγκριθεί με το καταπληκτικό “This Godless Endeavor”, αλλά έχω την πεποίθηση ότι δε θα μας απογοητεύσουν. :slight_smile:

Πωπω ρε γμτ, πολυ το αργουν. Κι ειναι και το προσωπικο του Loomis που με ανησυχησε.

Ο νεος δισκος (κρινοντας απ’ τους τιτλους των κομματιων) θα ειναι πιο ‘‘αντιεμπορικος’’ (και καλα) σε σχεση με το Godless. Κι αυτο δεν ειναι τοσο καλο, απο τη στιγμη που το προηγουμενο τα ειχε τα ψιλοεπιτιδευμενα του σημεια. Φοβερο δισκακι δε λεω, αλλα κι αυτο, οπως και το Enemies, βλεπουν την ‘‘Αγια Τριαδα’’ απο αποσταση. Μη πω με το κυαλι. Κι οσο περναν τα χρονια, εχω καποιες απαιτησεις απο τετοιους μουσικους ρε γμτ, ιδιαιτερα οταν βγαζουν προσωπικα (βλ. Dane) που ειναι στο Θεο.

Μπορει και να κανω λαθος βεβαια. Προσωπικη εκτιμηση.

Διαφωνώ με αυτό που λες, το πολύ πολυ να την κοιτάζουν στην πρώτη σειρα περιμένοντας το φανάρι από τη δεύτερη.

Κι εγώ διαφωνώ! Το This Godless…είναι δισκάρα! Πολύ μεγάλη δισκάρα! Είναι τουλάχιστον το τέταρτο καλύτερο τους…μπορεί και πιο ψηλά.

Ξερεις τι; Δε μου ακουγεται καθολου δεμενο σαν συνολο. Εχει μερικα τραγουδια που με κανουν να πεθαινω, φαση σκιζω φλεβες απ την πορωση & μερικα αλλα που τ’ ακουω και λεω ‘‘αντε να περασει να μπει το επομενο’’. Μη νομιζετε δλδ, ολα τα Nevermore μ αρεσουν, συμπεριλαμβανομενου του (φοβερου και τρομερου) EP, με μοναδικη εξαιρεση να αποτελει το Enemies, το οποιο βεβαια εχει τις στιγμες του, π.χ. αυτο το Who Decides που με κανει κομματια καθε φορα που το ακουω. Απλα, να μωρε, τους Nevermore τους εχω πολυ-πολυ ψηλα, πρωτη δεκαδα, απ’ οτι φαινεται, κι οταν μου πετανε μια ΔΙΣΚΑΡΑ (κατ’ εμε) ονοματι Praises To The War Machine, μεσω ενος μελους τους σε φαση που δεν το περιμενω, οι απαιτησεις ξαφνικα ανεβαινουν, και πλεον ζητω κατι καλυτερο του Godless, ιδιαιτερα απο τη στιγμη που εχουν (κοντα στα) 5 χρονια να βγαλουν δισκο. α και Praises > Godless ως συνολο, στις δικεσμ εντυπωσεις, εστω. Αν και το Godless μοιραια υπερνικα λογω του ομωνυμου και μονο, επειδη (παιζει και να) ειναι το καλυτερο κομματι που εχουν γραψει ποτε. Εαν σταματησουν να το παιζουν στις συναυλιες δλδ, θα τους κανω μηνυση σας λεω.

Το Godless αν πάρεις ατομικά τα κομμάτια του δεν έχει καποιο που το λες μέτριο ενώ οι κορυφές του είναι από τις κορυφές της δισκογραφίας τους γενικότερα, λίγα κομμάτια νομίζω ότι θα έκανα Skip και αυτό όχι τόσο για τα κομμάτια σαν κομμάτια αλλά περισσότερο λόγω ανομοιογένειας και Tracklisting. Το Praises είναι γαμάτο και κερδίζει όλο και περισσότερο αν το δεις σαν αυτόνομη δουλειά και όχι σαν δουλειά μέλους των Nevermore. Από εκεί και πέρα το Enemies ξέρω ότι πολλοί το βλέπουν σαν υποδεέστερη δουλειά αλλά εμένα με κερδίζει και μου φαίνεται σαν μια από τις πιο ειλικρινείς δουλειές τους(το Godless μπορώ να πω ότι και μένα ύστερα από τόσο καιρό μου φαίνεται ελαφρώς επιτηδευμένο). Τώρα και εγώ έχω πολλές απαιτήσεις γιατί αν για σένα είναι στο τοπ 10 σου, εμένα με το ζόρι φτάνουν στο τοπ 5, πιο έξω δεν φτάνουν αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο τις ικανοποιούν τις όποιες απαιτήσεις μου ακόμα και αν αυτό δεν φαίνεται αμέσως αλλά σε βάθος χρόνου.