Nicknames

Λοιπόν, από που προέρχονται ή τι σημαίνουν τα nickname σας;
Εμένα προφανώς δε δηλώνει τη τυρόπιτα (κουρου), προέρχεται από το επώνυμο.

Χμ, διάλεξα το nick μου μια περίοδο που άκουγα πολύ Iced Earth, και ήταν τότε κάτι σαν Holy Martyr… Μετά σταμάτησα να τους ακούω όσο κάποτε, και το άλλαξα σε Unholy Martyr… Η εναλλαγή κεφαλαίων-μικρών γραμμάτων και οι παυλίτσες προστέθηκαν μετά απο καιρό για εφέ :stuck_out_tongue: UnHoLy^MaRtYr πλέον :stuck_out_tongue:

Απο την συγκροτηματαρα τους MACHINE HEAD… :twisted:

TO STARGAZER ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ RAINBOW (ME TON ΥΨΙΣΤΟ RONNIE ΣΤΑ ΦΩΝΗΤΙΚΑ) ΚΑΙ ΤΟ ADONIS ΕΙΝΑΙ ΤΟ MIKΡO MOY ΟΝΟΜΑ.(ΑΝΤΩΝΗΣ)

Και νόμιζα ότι ήταν Άδωνης

Από Led Zeppelin :slight_smile:

εχω καψει ηχεια…Αστα.
Δεν αντεχω αλλο εχω ξεφραγγιαστει!
Ετσι ηρθε το επικο …Destroyer of speakers!

Εμπνευστηκα αυτο το νικκ απο ενα ρεπορταζ της τηλεορασης για τις μεταλλαγμενες σαρδελες…
:?:

Δλδ; :stuck_out_tongue:

Απο το αγαπημένο μου τραγούδι…

__Το δικό μου είναι μεγάλη ιστορία… Θα σας τα πω “περιληπτικά”.
Το πήρα απο έναν (εξαιρετικό και “μυθικό” πλέον) συντάκτη του USER. Υπάρχει όμως και ένα video game με αυτό το όνομα (είχε κυκλοφορήσει το '92 νομίζω -δε το έχω παίξει).

__Η καλύτερη μετάφραση που μπορώ να δώσω είναι “αυτός που ρίχνει τη σκιά”. Αυτά.

To xrhsimopoihsa mia fora s ena site giati etsi mou katebhke, alla meta m arese!:slight_smile: Kai fysika giati akoyw POLY KALH moysikh! 8) :stuck_out_tongue: :smiley:

Από το ομώνυμο κόμικ…

Otan hmoun sto Lukeio mou ekane h aderfh mou dwro mia mplouza pou egrafe panw PSYCHOBITCH. Epeidh mou arese para polu kai nohmatika kai akoustika to uiothethsa ws upografh. Apo tote pou arxisa na xrhsimopoiw internet to exw panta nickname. Se ena chat pou eixa mpei mia fora den epitrepotan lekseis opws to bitch kai to site mou to allakse aftomata se “psychonice person”. Ksenera…Fusika den ksanamphka! :slight_smile:

Καλή ιδέα, να βάλουμε και εδώ ορισμένες απαγορευμένες λέξεις. Ξεκινάμε με το “bitch” μετά με το “psycho” και τέλος το “rock” :lol:.

mhn ksexnas tis lekseis “metal”, “porwsh”, “goustarw”… :smiley:

kai to “gamwto” mias kai periexei prostyxo seksoualiko periexomeno, oxi aparaithta krymmeno

Καλή ιδέα, να βάλουμε και εδώ ορισμένες απαγορευμένες λέξεις. Ξεκινάμε με το “bitch” μετά με το “psycho” και τέλος το “rock” :lol:.[/quote]
Wraia…etsi de tha mporei na grapsei kaneis tipota kai tha einai ena keno, plhn hthiko forum! :smiley: :wink:

Βασίκα είμαι γνωστή στους IRCίτες ως blAcK_dIaMonD (το 'χω δανειστεί από τους stratovarius άσχετα αν δεν τους ακούω τωρα :stuck_out_tongue: ).
Το Ice_Queen το δανείστηκα από τους WITHN TEMPTATION από το ομώνυμο song και φυσίκα με αυτό υπογράφω…Πιστεύω πως είναι το κατάλληλο…για εδώ… :twisted:

Egw apo ton filo mou ton Tuomas ton nightwish…mazi strato blepete…:slight_smile: