Nicko McBrain vs Lars Ulrich

Τότε έχεις απλώς χαμηλά στάνταρ και πάω πάσο. :smiley:

είμαι ρηχός άνθρωπος… με υπερτροφικό εγώ…

Με έκανες να προβληματιστώ :?

Nicko McBrain σαν μορφή, Lars Ulrich σαν συνθέτης.

Ποιος lars μωρε τωρα…???Nicko δαγκωτο και ευκολα…!!!

Το τοπικ ειναι ακυρο. Ειναι σαν να συγκρινεις εμενα στην κιθαρα με τον bluezlick :p.

Of course Mc Brain

Και ποιος σου λεει οτι αυτος ξερει να παιζει?

Βασικά το drumming του McBrain στο Powerslave και στο Piece of Mind είναι απίστευτο.
Μπορεί να μην είναι Lombardo , αλλά το παίξιμό του στα συγκεκριμένα άλμπουμ καθιέρωσε σχολές.

Ο Lars στο Load δίνει ρέστα.Φοβερό παίξιμο.
Στο and Justice όμως παίζει τρελούς παπάδες.

Xμ. Μαλλον Nicko. Αν και δεν τρελαινομαι για κανεναν απο τους 2, ο Νικο εινια σαφως ανωτερος.

Βασικα ο Lars μου αρεσει επειδη παιζει χωρις ride, και τις δικασιες της παιζει με το Hi Hat, κατι το οποιο ειναι πολυ κουραστικο… Ο τυπος εχει αντοχες… Βεβαια, ο Nicko εχει ωραια breaks κατ’εμε… Μαλλον ισοπαλια…:smiley: :stuck_out_tongue:

Ξερω γω, δουλεια του ειναι…:-s

Oυδείς…:wink: 8)

[-X [-X [-X

εμενα μ αρεσει περισσοτερο ο πρωτος drummer των maiden

den iparxei sigrisi o Mcbrain einai drummer o Ulrich apla tixainei na kathete piso apo ta drums twn Metallica…den kanei gia tipota…

Ο McBrain έχει πιο πολύ πλάκα πάντως

+1


Θα διαφωνησω.:stuck_out_tongue:

Εχω ψηφισει Lars για να μην παει απατος.

__Φοβερός! Υπέροχο παίξιμο και τρέλλα! To run to the hills καθόταν να το βγάλει και ο Lars και το έβαλε και στο Garage Inc. ως tribute… :wink:

__Πάντως, όποιος λέει πως ο Lars δεν ξέρει drums, είναι απίστευτα άσχετος- και όχι δεν δέχομαι κουβέντα επ’ αυτού ούτε είναι “απλά” προσωπική γνώμη. Εχω βαρεθεί να το γράφω… Εκτός ότι έπαιζε το καλύτερο thrash ΤΟΤΕ που ακόμα δεν είχε γεννηθεί (γιατί μετά είναι όλα πιο εύκολα, και σήμερα έχουμε φοβερούς παίχτες στο tappin, αλλά ποιός ήταν ο μάγκας που έπαιξε πρώτος έτσι και άνοιξε τον δρόμο και στους άλλους;) καλά καλά, έχει εντελώς δικό του στιλ…

__Ναι, υπάρχουν άλλοι πιο τεχνικοί, πιο καλοί, πιο γρήγοροι κλπ… Δε λέει αυτό κάτι. Επειδή ο Βανγκόνγκ ζωγράφιζε με ένα στιλ, δε σημαίνει πως αυτό ήταν κατώτερο ή ανώτερο απ’ τα άλλα… έλεος. Μουσικά, εμένα μ’ αρέσει πολύ η δουλειά του και είναι μεγάλη μαγκια το τόσο αναγνωρίσημο στιλ -για να μην αρχίσω να αναφέρω τους ύμνους που έχει γράψει (Ender Sandman) και πόσο βοήθησε το στιλ παιξίματος στην ανάδειξη του τραγουδιού ή το πόσα διαφορετικά στιλ έχει παίξει…

__Οχι, δεν είμαι τρελαμένος με Metallica, φανατικός κλπ, ούτε ο Lars είναι ο αγαπημένος μου drummer (δείτε και στο σχετικό θέμα αν θέλετε), ΑΛΛΑ τα του Καίσαρως τω Καίσαρι, όχι ν’ ακούω ό,τι να 'ναι, επειδή “απλά” δεν αρέσει σε κάποιον, έλεος ρε παίδες, μια αντικειμενικότητα…!

An vriskomastan 15 xronia prin 8a pshfiza Ulrich . Tote diakoreve kanonika . Pleon omws to paiksimo toy McBrain einai poly pio oysiastiko , toylaxiston kata thn tapeinh gnwmh enos metrioy ki8arista …

Ο Lars έχει ψυχή όταν παίζει και δίνει ότι έχει.
Όπως προείπα, η σύνθεση μετράει και αυτό που παίζει να ταιριάζει με τη μουσική των Metallica.
Γι’ αυτό είναι αρχηγός.

Ο McBrain είναι ένας καταπληκτικός drummer, ένας εξαίσιος χαρακτήρας και είναι ένας πολύ σημαντικός κρίκος στη μηχανή που λέγεται Iron Maiden.
Γι’ αυτό τον αγαπάμε όλοι.

ΥΓ: Ο Clive Burr είναι αδυναμία μου!