Nicko McBrain vs Lars Ulrich

#-o

Καλα φιλε, ξερεις καθολου απο drums??? Aυτα που παιζει ο Lars στο Battery, Balckened,Motorbreath κλπ δεν ειναι και το πιο ευκολο να τα παιξει καποιος… Επισης εχει πολλες αντοχες και δεν κουραζεται ευκολα…

Kαλά η κούραση είναι κάτι σχετικό.
Έχω μιλήσει με δάσκαλο drums και μου έχει πει ότι αν κουράζεσαι την ώρα που παίζεις τότε κάνεις τεχνικά πολλά λάθη.

Αλλά όπως έχω ξαναπει η τεχνική δε με ενδιαφέρει καθόλου, το συναίσθημα μετράει.
Αν αυτό συνοδεύεται και από τεχνική, κανένα πρόβλημα.

Niko McBrain…

Αγια τα λες… Αρκει να μην ανοιγει το στομα του…

Ο McBrain είναι ένας καταπληκτικός drummer, ένας εξαίσιος χαρακτήρας και είναι ένας πολύ σημαντικός κρίκος στη μηχανή που λέγεται Iron Maiden.
Γι’ αυτό τον αγαπάμε όλοι.

Κι εγραψε κι ενα πολυ ωραιο κομματι στο Dance Of Death (New Frontier)…

σωστός:)
αν και ο nicko έχει χάσει την έμπνευσή του εδώ και πολλά χρόνια…είναι πολύ προβλέψιμο το παίξιμό του

Ο McBrain Φυσικά. Πως γινεται νε επιλέξω ενα άτομο που στον τελευταίο δίσκο του μόνο που δεν έχει βάλλει τα ντραμς πιο δυνατά κι απ’τη φωνή

Καλα, εσυ εισαι προκατειλημενος, δε μετραει…:stuck_out_tongue:

E και; Όλοι είναι προκατειλημμένοι με κάτι έστω και λίγο 8)

Eπ! Παλι τσατ κανετε? :lol:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:D :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Mc Brain(Afou einai myalo to leei kai to onoma toy)

exei grapsei gamw ta tympana se polla cd kai o lars exei grapsei alla me ayta pou epaixe sto AMOLAD ton pathse ton lars

Μονο που εσυ δεν εισαι ??εστω και λιγο??:lol: :stuck_out_tongue:

Εσυ εισαι ΠΟΛΥ!!!:stuck_out_tongue:

Akrivws ayto.

Έχουμε μεγάλα παιχτρόνια σε αυτό το forum…

Nicko ρε παιδια,ο κατσαρολας δεν ιπαρχει στην πραγματικοτητα…ειναι μια φαντασια μας!!!
Ασε που το Ride του Νιcko ειδικα στα πρωτα 3 των Maiden εχει αφησει εποχη!!

Και το ΗΗ του Lars επισης εχει αφησει εποχη…:slight_smile:

Ο Nicko δεν έπαιζε στα 3 πρώτα Maiden. Στο Piece of Mind πρωτοεμφανίστηκε. Btw θεωρώ τον Clive Burr πολύ καλύτερο drummer απ τον Nicko και τον Lars μαζί.

Χα, εδω συμφωνουμε… Βεβαια, πιστευω οτι ειναι καλυτερος μονο απ’τον Lars, απ’τον Νicko δεν νομιζω…

Επισης, ο Lars εχει συνεισφερει και στιχουργικα στους Metallica, ασχετα αν ο εγκεφαλος των τραγουδιων ειναι ο James…

Sorry παιδια…ειμαι και στην δουλεια βλεπετε…εννοουσα στα 3 πρωτα του στους Maiden!!!

χαλαρα lars!!!
τα drums του σε κομματια οπως battery,one και αλλα ειναι για μενα εκπληκτικα.