Διαζυγιο για τους Nightwish!

Απ’την σελιδα τους στο Fb.

Another chapter of the Nightwish story has ended today. Nightwish and Anette Olzon have decided to part company, in mutual understanding, for the good of all parties involved.

In recent times it has become increasingly obvious that the direction and the needs of the band were in conflict, and this has led to a division from which we cannot recover.

Nightwish has no intention of cancelling any upcoming shows, and as a result we have decided to bring in a substitute vocalist starting in Seattle 1.10.2012. Her name is Floor Jansen from The Netherlands (ex-After Forever, ReVamp), and she has graciously stepped in to help us complete the Imaginaerum world tour.

We are all strongly committed to this journey, this vehicle of spirit, and we are sure that this will lead to a brighter future for everyone.

We forever remain excited about the adventures to come, and we are extremely proud of the two beautiful albums and the wonderful shows we shared together.

  • NIGHTWISH & Anette Olzon

Ποντάρω σε επιστροφή Tarja.

Επιτέλους !!! Έφυγε το μπάζο

Προσεύχομαι ήδη για το αντίθετο 8)8)8)8)

Καλά ναι, κι εγώ δε τη χωνεύω μια, αλλά νομίζω πως ήρθε η ώρα να επιστρέψει. Γιατί να δοκιμάσουν πάλι μια επιλογή που παίζει και να μη τους βγει;

Κράιμα για την Anette. Nightwish δεν ακούω καθόλου, πλην του Nemo που είχα ακούσει σε τρυφερή ηλικία, αλλά την Anette από όσο την είχα δει και ακούσει και από το guest στο τελευταίο Swallow the Sun την είχα συμπαθήσει πολύ κι ας μην είναι για πολλά πολλά σαν φωνή, ενώ την Tarja παρόλο που για αυτό που τραγουδάει είναι φωνάρα(όταν δεν προσπαθεί να τραγουδήσει το Still of the Night δλδ) μου έβγαζε πάντα μια αντιπαθίλα της ντίβας bitch. Καλή τύχη και σε αυτήν και στην μπάντα λοιπόν.

tututuututututututu ερχεται η tururuner

Η Floor παντως θα μου καθοταν μια χαρα στους Nightwish.

το ιδιο ακριβως με σενα πιστευα μεχρι την στιγμη που την γνωρισα απο κοντα πριν 3-4 χρονια(:wink: την πρωτη φορα στην Θεσσαλονικη…μου εκανε τρελλη εντυπωση το ποσο φιλικη και προσχαρη ηταν,χαμογελαστη απαντουσε υπομονετικα καθε ερωτηση,ακουγε με ενδιαφερον οτι της λεγαμε και δεχοταν με χαρα να υπογραψει οτιδηποτε και να βγει φωτογραφιες…καμια απολυτως σχεση με συμπεριφορα ντιβας…

οσον αφορα το γεγονος καθεαυτο,αν και μου αρεσε ο τελευταιος δισκος η Ανετ ηταν πολυ λιγη για τετοιο συγκροτημα…

Αναμενόμενο αποτέλεσμα και πολύ καλή νέα επιλογή τραγουδίστριας ! Παρόλα αυτά αυτή έφαγε τη λυπητερή αδίκως γιατί ήταν πολύ βελτιωμένη από το DPP !

gtp καβάλα ήταν το φλωροκόριτσο

μονο ταρια και οχι στα τελευταια της αλλα με τα κιλακια της.

ακουσα πως καναν προταση στην αντελ!

…αυτό ακριβώς…για να μας ξανάρθουν τώρα, γιατί το 2008 ήταν όλα μια καταστροφή:):!:

Επιτέλους!

Μια χαρά ήταν Floor, κρίμα για την Anette… :-\

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Επιτέλους. Μας είχε ζαλίσει τ’ αρχίδια το κωλόμπαζο. Εγώ προσωπικά θα ήθελα, αν και ξέρω πως είναι σχεδόν αδύνατο κάτι τέτοιο, επιστροφή Tarja και εξέλιξη του τωρινού τους ήχου τους με πισωγύρισμα(!) σε 2004 καταστάσεις για κανά Once part 2. Ό,τι και να έρθει πάντως, δύσκολα θα είναι χειρότερη επιλογή απ’ το έκτρωμα.

Εμενα το αυτι μου πηρε κατι για Παολα, ακουσαν λεει το κομματι που αντεγραψαν οι Κορπικλανι και τους αρεσε η ερμηνεια της. Ψηνεται προταση. Οσο και αν ψαχνω ομως δεν μπορω να βρω πηγη, αν βρει καποιος κατι ας το ποσταρει

Εγώ κάτι άκουσα για Φουρέιρα τώρα που θα φύγει απ’ τον Παναθηναϊκό.

Δεν ημουν πειστικος να φανταστω. Γμτ.

εντάξει, κάποιοι μπορεί να έχετε ψηλά τα στάνταρς σας και καλά κάνετε, αλλά εγώ την έχωνα ακόμα και τώρα που δεν είναι frontwoman σε ολόκληρους Nightwish