Διαζυγιο για τους Nightwish!

αυτοπεποιθηση αυτοπεποιθηση;:naughty:

Nτεκι αγορι μου πιο ευκολα εσφιγγα Wilson,περιπου ιδια επιπεδα θυληπρεπειας,καλυτερη μουσικη και χωρις πλαστικες.

η αλήθεια είναι πως μόνο σε φωτογραφίες την έχω δει

το άλλο που λες ντροπή σου. θέλεις να χωρίσεις το ζευγάρι της δεκαετίας ρε αλήτη?

[SPOILER][/SPOILER]

Btw, καπου διαβασα οτι παιζει να εχει καρκινο η Ανετ. Ή μπορει να ειναι και αρβυλα, δεν ξερω. Στεναχωρεθηκα παντως. Ευχομαι η Floor να την παλεψει με τα τραγουδια.

ελπίζουμε να είναι ράδιο αρβύλα αυτό…

Μπορεί σε πολλούς να άρεσε η διαφορετική κατεύθυνση στα φωνητικά που είχαν πάρει από το “once” και μετά,κυρίως γιατί τους πρόσεξαν μετά την επιτυχία του συγκεκριμένου δίσκου,αλλά χωρίς το “oceanborn”,“wishmaster” και το “century child” πρίν,δεν θα ήταν αυτοί που είναι σήμερα.Και μπορεί η Ανετ να τα πήγαινε συμπαθητικά στα τραγούδια του “once”,αλλά κομάτια σαν “kinslayer”,“she is my sin”,“end of all hopes” είναι πολύ σημαντικό μέρος του υλικού της μπάντας και αυτά τα κομάτια δεν μπορούσαν να αποδωθούν με ΤΙΠΟΤΑ με αυτα τα φωνητικα.Ήταν στημένα πάνω στα οπερατικά φωνητικά της Τάρια και αγαπήθηκαν από τους φαν έτσι.Ευτυχώς το κατάλαβαν πρίν τους γυρίσει και ο τελευταίος οπαδός την πλάτη.Η fLOOR είναι εξαιρετική τραγουδίστρια με πολύ καλή σκηνική παρουσία,η τελευταία της δουλεία με τους Revamp δείχνει τις απεριόριστες δυνατότητες που έχει η φωνή της.Θα την ήθελα στους nightwish (καθώς η Τάρια με αυτά που της έχουν κάνει δεν νομίζω να γυρίσει και καλά θα τους κάνει κατά την γνώμη μου.φαντάζεστε να πρέπει να βγεί στην σκηνή για να τραγουδήσει το bye bye beautiful ή το master passion greed;να μην αναφερθώ στον τρόπο που παρουσίασαν την ίδια και τον συζηγό της τα άλλα μέλη της μπάντας στην επίσημη βιογραφία τους συγκροτήματος).Η Jansen πάλι,τόσο στους after forever,όσο και στους revamp,είχε πρωταγωνιστικό συνθετικό και στοιχουργικό ρόλο και έχει επιμεληθεί μέχρι και το artwork κάποιων albums των συγκροτημάτων της.Όσο πετυχημένοι και να είναι οι nightwish,αν μπεί αφήνει σε δεύτερη μοίρα πολύ καλά δικά της πρότζεκτ που έχει τον πρώτο λόγο,για να παίξει έναν απλά διεκπεραιωτικό ρόλο υπό τις οδηγίες κάποιου άλλου (Τόμας).Χλωμό το κόβω.

Ή Tarja. Έχει μια λογική $.
Ή Floor, είναι βλεπούμενη, έχει φωνάρα.
H Elize Ryd, είναι βλεπούμενη, έχει πολύ καλή φωνή για pop και κάνει και κλασσικότροπα.
Αν διώχναν και τον γαιδαράκο και πέρναν κανέναν τζιβάτο θα ήταν σούπερ τρέντυ.

Kαι πολυ εκατσε. Αντε ρε Tuomas,βγαλε τους fans ασπροπροσωπους και βρες μια ΑΤΑΞΙΑ,ΣΟΠΡΑΝΟ αντικαταστατρια!

Δε θέλω με τίποτα επιστροφή Tarja.

Η Floor σαφώς θα ήταν μια άριστη επιλογή αν αποφασίσει να κάτσει/να την κρατήσουν μετά το πέρας της περιοδείας. (μεταξύ μας θα προτιμούσα επαναδραστηριοποίηση After Forever αλλά τέλος πάντων)

Στην ανεργία βρίσκεται και η Vibeke Stene (ex-Tristania), η οποία κι αυτή πιστεύω θα ήταν μια καλή επιλογή.

Να δούμε τι θα πει το αφεντικό όμως…

Ακομα καλυτερη επιλογη θα ηταν και η Lori Lewis,η οποια ειναι πολυ καντα στο στυλ της Tarja.

Κρίμα. Προσωπικά θα προτιμούσα τουλάχιστον να τελείωναν την Imaginaerum Tour με την Anette όπως και να χε, αλλα τι να κάνεις. Η Jansen είναι τρομερή φωνή και πιστεύω ότι θα τα καταφέρει μια χαρά. Το μόνο που με χαλάει για την επιλογή της είναι ότι, ενώ με την Ανεττ είχαν κάνει μια επιλογή εντελώς δική τους, χωρίς να ακούνε κανέναν και επέμεναν σε αυτήν, τώρα μου φαίνεται κάπως σαν πισωγύρισμα.

Για Tarja το χω αδύνατο, όσο είναι με τον μανατζαρέο της τουλάχιστον. Άσε που ο Holopainen φαίνεται να έχει ξεπεράσει αρκετά τις προ-Once περιόδους. Πιο πιθανό μου ακούγεται να μείνει η Jansen ή να ψάξουν για κάτι άλλο. Αν κλείνανε Vibeke θα ήταν το ιδανικότερο, αλλά μάλλον με την όρεξη θα μείνουμε.

Ένα τρελό μανούλι είναι ακόμα ελεύθερο,απορώ πως δε το έχει σκεφτεί ακόμα ο Tuomas!
Άλλωστε δε μετράει κ τόσο η εμφάνιση,ε;

[SPOILER]

[/SPOILER]

Επιτελους εφυγε η Ανετ!!!:smiley:
ας ελπισουμε σε επιστροφη της Tarja!!Αν και χλωμο το βλεπω:p
τουλαχιστον ας φερουν καποια με πιο συμφωνικη φωνη…η εστω με καλη φωνη!!
η Floor Jansen νομιζω δεν θα μεινει για πολυ,απ’οτι καταλαβα μονο για λιγες συναυλιες…παντως ειναι σκαλες ανωτερη απο την Ανετ!
we will see8)

Πιστευω πως υπαρχουν καταλληλοτερες επιλογες. Θα αποτελουσε μια στροφη στη καριερα βεβαια.

[SPOILER][/SPOILER]

πάντως δεν είστε αστείοι…

Ε, αφενος δεν εχεις αδικο. Αλλα οταν ακους “επιτελους εφυγε το μπαζο!!!” σου βγαζει μια μπουζουκοκατασταση η ολη φαση. ;p

σωστος. γι’αυτο είπα η τάρια με τα κιλάκια της. γιατί από φωνή…κορμάρα!

Υπερ-καταπληκτική παρουσία, μόνο που είναι μόνιμο μέλος των Therion πια

η αξιοπιστη λυση ειναι μια:

TODD LA TORRE!:smiley:

(χιουμορ κανω! μην με παρετε με τα μπινελικια)

Simone Simmons θέλω εγώ (Άγιε μου Βασίλη, σε παρακαλώ…) :lol:

Αυτό ήθελα όταν έφυγε η Tarja, αλλά η Simone είναι πολύ αφοσιωμένη στους Epica οι οποίοι πρέπει να τα πάνε και αρκετά καλά εμπορικά…