Διαζυγιο για τους Nightwish!

http://www.youtube.com/watch?v=-4UrW-s4J8καμια σχεση.με την jansen απεκτησαν ογκο.ειχανε μικρυνει πολυ με την annet.δε ξερω.τωρα ηρθαν στα ισια

http://www.youtube.com/watch?v=ZVKO1JwlKf0&feature=related :ok::ok::ok::ok::ok::ok:

…μια χαρά η κοπελιά:):!:

Ρε μονιμοποιηστε την κοπελα χτες λεμεεεε.

Αυτό. Και ας χάθηκαν μερικά χρονάκια, το Imaginaerum με σωστή φωνή θα είναι τεράστιος δίσκος!

Ξανασκέφτείτε το! http://www.youtube.com/watch?v=LwaM8Nvlq8A&feature=related

η Jansen γαμω τις φωνες,πηδαει και Ανετ και Σκυλι

1 Like

…πολύ καλή είναι, αλλά υπερβάλεις για Ανέτ…το σκυλί πιο είναι;:stuck_out_tongue: :slight_smile: :!:

Συγγνώμη, παιδιά, αλλά αν την ακούσω σε δίσκο των Nightwish υπάρχει περίπτωση να μ’ αρέσει η τύπισσα; Από φωνή κορμάρα, αλλά μόνο η εμφάνιση δε μου λέει κάτι. Ίσως επειδή είμαι κοπέλα βέβαια. :lol: Από φωνή βέβαια… άσε να ακούσω την Ανέτ κι ας μην ήταν Τάρια.


Συμπαθώ πολύ την Anette αλλά κακά τα ψέματα η Floor είναι κλάσεις ανώτερη και ταιριάζει περισσότερο στους Nightwish.

Ευχαριστώ πολύ, φίλε!
Την άκουσα και στην μπάντα της και όντως δε μ’ αρέσει. Ως γυναικεία φωνή και κυρίως για τους Nightwish. Με τίποτα όμως!!!

Μια πιο ονειρική φωνή θέλουν… βλέπε Epica/Within Temptation.

Προσωπική άποψη πάντα.

αν το βγάλουν αυτο σε dvd, το θελω

η jansen αυτη τη στιγμη ειναι πολυ καλη επιλογη.δεν ειναι simone ουτε tarja.μπορει να τραγουδησει ανετα και οπερικα κομματια.μπορει να μην φτανει τα σοπρανο της tarja,αλλα ενταξη.ειναι καλη.δηλαδη μποροyσε η anette να πιασει τετοια φωνητικα.οπως στο Sins Of Idealism της jansen με τους after forever.http://www.youtube.com/watch?v=caOGEnAS4Ic πλακα κανουμε;καλη και η anette αλλα για αλλου.οι nightwish θελουν και λιγο ογκο στα φωνητικα.

Λογικά εκείνοι ξέρουν τι θέλουν κι ήρθε η σειρά να αποχωρήσουμε και κάποιοι που τους στήριζαν και με την Ανέτ. Η χροιά της Φλορ δε μου λέει τίποτα προσωπικά, είναι να σε συγκινεί κι η χροιά ενός τραγουδιστή, το ταλέντο δεν αρκεί καμιά φορά. Κρίμα.

γουστα ειναι αυτα,θεωρω την Floor απο τις καλυτερες γυναικειες φωνες ever…Το οτι ειναι χαωδως ανωτερη απο την Annete δεν το θετω καν ως ζητημα…

1 Like

για άκου το Intrinsic απο το Decipher των AF και γενικότερα τα 2 πρώτα των AF και μετά βλέπουμε ποιά δεν φτάνει ποιά :stuck_out_tongue:

anyway…η Floor είναι ο,τι καλύτερο μπορούν να βρούν και κολλάει γάντι…
κουφάλα Tuomas, το είχες σχεδιάσει…σου πέφτει ψηλή βέβαια:p

ναι ρε.οι 2 πρωτοι δισκοι ειναι κλασσικουρες πλεον.εγω πρωτα ακουγα after forever και μετα εμαθα τους nightwish.ενταξη σε αλλους δεν αρεσει λεει η χροια της φωνης.γουστα.οπως και να εχει αν τελικα μεινει στου συγκροτημα.ενα εχω να πω.WELCOME BACK NIGHTWISH.

Ρε τι λετε, η Floor ειναι ΦΩΝΑΡΑ. Και εμενα μου αρεσε και η Αννετ, αν και σε διαφορετικο στυλ αλλα η αλλη ειναι αλλη κλαση εντελως.

Έφυγε και η Anette και άντε να κάνουμε καινούρια σενάρια τώρα…
Ελπίζω μόνο να μην ισχύει αυτό με τον καρκίνο.

Οι Nightwish δημιούργησαν κάτι ιδιαίτερο με το άνοιγμά τους στο χώρο. Οπερετικοτέτοια και κάπως πιο power metal διαθέσεις (βλ. Oceanborn), τα οποία αργότερα τα έχασαν. Προσάρμοσαν βέβαια και τον ήχο τους στις φωνητικές δυνατότητες της Tarja.
Κάποια στιγμή όμως, έκλεισε αυτός ο κύκλος (κάπως άδοξα και άδικα για μένα-όσον αφορά τη συμπεριφορά των υπολοίπων προς την Tarja). Τεσπα, δεν ανοίγω αυτό το θέμα. Πάντως, οι Nightwish για μένα, ήταν η λυκειακή μου φάση και τολμώ να πω ότι ήταν ωραία.

Μετά ήρθε η Anette και έγινε και ο διχασμός Anette vs. Tarja, το οποίο άρχισε να κουράζει ιδιαίτερα κάποια στιγμή τους fans των Nightwish.
Άποψή μου, η Anette δεν είναι τραγουδίστρια για live. Δεν το 'χει. Στα studio μια χαρά την απολαμβάναμε και τη χαιρόμασταν, όμως στα live τα έκανε μαντάρα. Και δεν αναφέρομαι μόνο στα κομμάτια της Tarja που, εκ των πραγμάτων δε μπορούσε να τα τραγουδήσει, αλλά αναφέρομαι και στα κομμάτια που ήταν γραμμένα πάνω της και δε μπορούσε να τα ερμηνεύσει με την καμία. Δεν τα έλεγε. Και ερμηνευτικά, αλλά και τραγουδιστικά.

Πάντως, με την Anette, οι Nightwish άλλαξαν λίγο πλεύση και το πήγαν σε κάτι πιο folk, το οποίο μου άρεσε. Δεν ήταν και “Once” περίοδος, αλλά η “New Era” είχε κάτι να δώσει.

Έφυγε και η Anette και άντε τώρα νέα περίοδος.

Άκουσα και τη Floor Jansen στο “Dark Chest Of Wonders” και τολμώ να πω ότι ΧΑΡΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΚΟΚΟΡΑΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΦΩΝΙΑ ΣΤΟ “…fly to a dream…” και “…of the one with pure heart…” :slight_smile:

Νομίζω πως με τη Floor οι Nightwish θα πετύχουν αυτό που έπρεπε να κάνουν με το που έφυγε η Tarja. Αν και, νομίζω πως ο ρόλος της και η συμμετοχή της στη μπάντα θα υποβαθμιστεί, λόγω της υπεροψίας του Tuomas που τα κάνει ΟΛΑ ΑΥΤΟΣ.
Ήταν ζήτημα μεγάλο το ότι η Tarja δεν είχε ενεργό ρόλο στο group, όπως και η Anette και φοβάμαι πως το ίδιο θα γίνει και τώρα.
Είναι ο μισογυνισμός του Tuomas αυτός, που θέλει να “ευνουχίζει” το ταλέντο των γυναικών.
ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ.

[U]Και ας πω στο τέλος και μια τρέλα:[/U]
Θα μπορούσαν να είναι και αμιγώς male band χωρίς female vocals. Το Marco τι τον έχουν εκεί;

[B][U]http://www.youtube.com/watch?v=Wdjdiuqf3B0&feature=related[/U][/B]

Φοβήθηκα όταν το είδα στα related, αλλά τελικά δεν απογοητεύτηκα. Αυτό περίμενα από μια τραγουδίστρια που πρέπει να τραγουδήσει τραγούδια γραμμένα στη φωνή της Tarja.
Είναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΗ.
Δε γειώνει το τραγούδι, δεν το εξευτελίζει. Δε μιμείται την Tarja ούτε και προσπαθεί να ξεφύγει τελείως από το feeling του κομματιού. Και πάνω απ’όλα, δίνει τη δική της χροιά.

ΜΠΡΑΒΟ.