Nightwish

Παρακαλώ, πείτε μου. (το ίδιο έπαθα και με Ανέττα βέβαια)

Σου εύχομαι ολόψυχα να καταφέρεις να τους δεις κάπως, κάπου, κάποτε με το λάιναπ που έχουν τώρα από κοντά. Αν στα βίντεο φαίνεται υπέροχη, από κοντά είναι απίστευτη.

Τότε που είχε κυκλοφορήσει το απίθανο κλιπ του Ghost Love Score από Αργεντινή*, η καλύτερη ζωντανή εκδοχή του κομματιού change my mind, είχα ήδη σκίσει πτυχία. Όταν πήγα να τους δω Λονδίνο, στο πρώτο μισάωρο πάλευα να κοιτάξω κάποιον απ’ τους υπόλοιπους.

.* παίρνω πίσω τον αστερίσκο από δέκα ποστ παραπάνω, τόβαλα να παίξει και παραλίγο να μου φύγει ο καφές πέντε φορές σε δέκα λεπτά

3 Likes

Υπήρξε μια πολύ κοντινή περίοδος της ζωής μου που ξυπνούσα κοιμόμουν αραζα στον καναπέ επλενα τα πιάτα φυτευα λουλούδια έκανα μπάνιο you name it ακουγοντας/βλέποντας την εκτέλεση του Gost…από το wacken σε σημείο να αγανακτήσει η γυναίκα μου κ να μ λέει “έλεος πια μ αυτήν την κοπέλα κ το τραγούδι δεν βαρεθηκες;” Όταν της έβαλα να δει το λάιβ κ την απείλησα ότι θα την χωρίσω να παντρευτώ την Floor μ απάντησε “άντε βρε από εδώ ρε τάπα 2 μέτρα ειναι η κοπέλα που θα πας με το 1,70;”
αααααχχ ο γάμος τι γλυκός που ειναι; :heart_eyes:

10 Likes

Αχαχαχαχαχα είναι για hall of fame η ατάκα αυτή

1 Like

Παντρευτείτε, μας λέγανε… (στο πρότυπο του “καταταγείτε μας λέγανε…”)

1 Like

Δοκίμασέ το στην κατηφόρα Πανόραμα (ξενοδοχείο Νεφέλη) - Πυλαία (Προφήτης Ηλίας). Το νου σου μόνο στο 3ο φανάρι στην κατάβασή σου. Στα υπόλοιπα, “άνοιξέ” το.

Μεγάλη διαδρομή αφού πρέπει πρώτα κ να γίνει το Τουμπα-Πανοραμα οπότε μάλλον θα χρησιμοποιήσω αυτή τη λίστα

κ νομίζω θα γίνει δουλίτσα.

Κ μετά “καλά δεν ρωταγες;”
Ε άντε γαμησου δηλαδή :smile:

2 Likes

Αν και εχει περασει καιρος δεν γινεται να μην το ακουσεις καθε τρεις και λιγο εφοσον εισαι σαν των Nightwish

Στην Ολλανδια εγινε χαμος μετα απο αυτη την εμφανιση . Ενταξει η Floor τι να πω. Οτι πεις ειναι λιγο. Ειναι πιστευω απο τις γυναικες που μπορει να τραγουδησει οποιοδηποτε ειδος μουσικης

Απλα τρομερη εκτελεση!!!

6 Likes

Δεν ειχα δει ποτε τι γυναικαρα ειναι η Floor Jansen.

Πω, με ενα βλεμμα της θα ειχα πεσει κατω.

Περα απο φωνη που οκ… αλλου η γυναικα.

Εκπληκτικη εκτελεση πραγματικα, λεω να γινω φαν Floor Janses.

1 Like

Ακόμα και τώρα δεν το βλέπω… Έχεις καιρό να … ; :crazy_face:

Οχι ιδιαιτερα, εδω μιλαω για ερωτα ομως με αυτα τα χαμογελα και τα βλεμματα στο βιντεο

Looks like someone had a floorgasm. :yum:

Έτσι απλά και χωρίς κανένα λόγο αφήνω αυτό εδώ.

1 Like

Ειναι θεμα γουστου, εμενα δεν ειναι ο τυπος μου οι νταρντανες, το αντιθετο θα ελεγα, αλλα βλεπω το appeal.

Φωναρα ομως, εδω μαζι σου :smiley:

Δεν εβαζα αφισες στο δωματιο μου τους αγαπημενους μου τραγουδιστες η ποδοσφαιριστες στα 15 μου και στα 35 θα βαλω την Floor οπου να ναι.

Μαγεια η γυναικα .

Σε αλλα νεα της ημερας

https://www.instagram.com/p/CId5vpuBRiD/

2 Likes

Online συναυλια Nightwish

Τα εισητηρια θα ειναι διαθεσιμα μεχρι τελος του μηνα.

Για πληροφοριες

https://nightwish.com/#tickets

1 Like

Ο Μάρκο Χιέταλα αφηνει την μπαντα,βγηκε ανακοινωση

everythinghurts

3 Likes

Μεγάλη απώλεια για τη μπάντα.
Δυστυχώς η μουσική βιομηχανία ρουφάει το ρομαντισμό και την αυθεντικότητα από όσους δεν είναι φτιαγμένοι να την αντέξουν πηγαίνοντας με τα νερά της.

Πολύ θλιβερό νέο.

10 Likes

κριμα τοσο ικανοι και παθιασμενοι μουσικοι να αποσυρονται απο ξενερα…

2 Likes

εντάξει έχει και τα θέματα του ο άνθρωπος …δεν είναι μόνο η βιομηχανία
Αλλά εάν οι nightwish δεν την παλεύουν με τη μουσική βιομηχανία, τι να πουν και άλλα πιο μεσαία - πλην όμως επαγγελματικά- συγκροτήματα

ενδιαφέρουσα ανακοίνωση , στενάχωρη είδηση