Nightwish

Αρα το hiatus αφορα τη γεννα της Floor και ηχογραφηση νεου album? :upside_down_face:

Μπα δε νομίζω,η Floor ειπε σε δικό της live οτι δεν ηθελε κάτι τέτοιο και οτι ήθελε να συνεχίσουν.

Πωωω, ανατριχιλα…

Ολο και περισσοτερο μοιαζει με farewell tour…

1 Like

Ακυρώθηκε στη Νορβηγία. Στο τσακ προλάβαμε εμείς. Χααα

2 Likes

Τα φτυσε…εδώ δεν είδαμε ούτε το 50% απ αυτό που μπορεί να αποδώσει η Floor δυστυχώς.
Μακάρι να πάνε ολα καλά γιατί φέτος πιέστηκε πάρα πολυ.

2 Likes

Δεν ειναι ακομψο/αχρειαστο/αναρμοστο κλπα να μπαινει μια γυναικα στη διαδικασία του touring σε τοσο προχωρημενη εγκυμοσύνη; Δεν υπάρχει καποιος να την προστατεύσει απο ολο αυτο;

συμβόλαια. και προφανώς και η ίδια δεν το έκανε εντελώς με το στανιό.

1 Like

Είναι πολύ μπλεγμενο το πράγμα στους Nightwish.
Χωρίς να ξέρω ποιες ήταν οι συμφωνίες,
θεωρώ οτι φταίει κι αυτή λίγο.

ΛΟΛ όποιος δει τα σοσιαλ της Φλορ ξέρει ότι βγήκε σε τουρ γιατί αγαπάει αυτό που κάνει. Ήταν υπερκαυλωμενη που άνοιξε για τους Μεταλλικα, και για κάθε συναυλία ανέβαζε ένα σωρό ενθουσιασμένες αναρτήσεις. Με βάση και τους νόμους που ισχύουν για κυοφορουσες και λεχωνες στις Σκανδιναβικές χώρες, πιθανολογω ότι η οποιαδήποτε εταιρία δεν θα είχε κανέναν λόγο και πως ήταν εντελώς δική της απόφαση. Η θεά ξενέρωσε φουλ που αναγκάστηκε να ακυρώσει κάποιες εμφανίσεις.

1 Like

Αρα μια γυναικα 40+ χρονων που ειναι εγκυος και εχει ηδη παιδι απλα.καυλωσε για αυτο τραγουδάει μεχρι να παει στο μαιευτήριο.

Δεν είναι 8 μηνών έγκυος, ούτε πήγε σε μαιευτήριο. Υπερκόπωση έπαθε η γυναίκα, γι’αυτό πήγε σε νοσοκομείο. Τώρα όσον αφορά το αν πρέπει να βγαίνει να τραγουδάει ζωντανά, καλύτερα να ρωτήσεις αυτήν ξέρω γω. Πάντως δεν φάνηκε από πουθενά ότι το έκανε με το ζόρι. Εσύ πιστεύεις ότι την ανάγκασαν? Δε θα είχε πει τίποτα?

6 Likes

Η εγκυμοσυνη της φαίνεται προχωρημένη και εχει περασει και σοβαρο θεμα υγειας.

Αναρωτιέμαι απλα γιατι τοσο πιεση για ολο αυτο. Προφανως και δεν γνωρίζω παραπανω.

Βασικά δεν νομίζω να είναι πίεση.

Φαντάζομαι ότι πριν κάνουν το τελευταίο τουρ θα υπήρχε και κάποια σύμφωνη γνώμη γυναικολόγου η γιατρού περί εγκυμοσύνης και αν μπορεί να το κάνει όλο αυτό.

Τουλάχιστον πιστεύω ότι αυτό είναι το φυσικό και να ακολουθήσουν τις οδηγίες του γιατρού μέχρι πότε μπορούν να κάνει συναυλίες πριν τη γέννα .

Απλώς μάλλον κουράστηκε παραπάνω και δεν βγήκαν τα τελευταία lives

2 Likes

Γιατι πρεπει να δημιουργουμε ιντριγκα και σκοτεινα συμφεροντα χωρις να υπαρχει η παραμικρη ενδειξη?

Οπως λεει ο Κουντομ και οπως εβγαινε προς τα εξω αυτη που ηθελε περισσοτερο το Τουρ ηταν η Φλορ, θα το παω και ενα βημα παραπερα και θα πω οτι αν η γυναικα ειχε πιεστει για να το κανει δεν θα ηταν ουτε τοσο κεφατη ουτε τοσο ενεργητικη στην σκηνη, οπως την ειδαμε, θα φυλαγοταν ωστε να διεκπεραιωσει τις υποχρεωσεις της. Προφανως η γυναικα το γουσταρει αλλα υπερτιμησε τις δυνατοτητες της και επαθε υπερκοπωση, τοσο απλα.

Καλα να ειναι η γυναικα, η υγεια πανω απ’ολα. Ειμαστε πολυ τυχεροι που προλαβαμε και τους ειδαμε (γιατι για διαλυση η εστω πολυ μεγαλο διαλειμμα πανε) και μακαρι να πανε ολα καλα με την εγκυμοσυνη γιατι καμια μαλακια για την διασκεδαση μας δεν αξιζει οσο μια ανθρωπινη ζωη και απο πανω θα εχει και τυψεις σε ολη της την ζωη αμα στραβωσει κατι, τεραστιο κριμα.

4 Likes

Αι σιχτίρ πρωί πρωί κάτι μπήκε στο μάτι μου…

2 Likes