Nikos Mastorakis

Εντάξει, είπαμε…δεν μας αρέσει να χαρακτηρίζουμε κόσμο έτσι άδικα! :wink:

[size=1]οι Γερμανοί είναι φίλοι μας[/size]

Εξαιρετικό ποστ! Καλωσήρθες!

Ευχαριστώ ρε συ Kaizer για την κατανόηση. Ηρέμησα τώρα.

[size=1]Ουστ λαμόγιο!![/size] 8) :smiley: !!!

Slekka, πήρα στην εκπομπή του Μαστοράκη και του είπα να έρθει τη Δευτέρα στο Texas. Δέχτηκε μετά χαράς!! Δεν πιστεύω να έχεις κανένα πρόβλημα έτσι;; :roll:

[size=1]Deutschland Ueber Alles[/size]

Wx, re seis pou phge to post mou gia ton nikolakh? Logokrisia? Bravo vre…
Epeidh ton eipa xafie e? Bravo re paidia, (k opws 8a elege k o Mastorakis) Well done.

Pesta! LOL.

Κι εσύ είσαι έτοιμος να την κάνεις με ελαφρά άμα συνεχίσεις έτσι. Και σε άλλο topic επιτίθεσαι…

Το τι έγινε απί χούντας δεν μπορούμε να γνωρίζουμε, αφού υποθέτω ότι κανένας από εμάς δεν ζούσε την εποχή εκείνη… Πάντως υπάρχει μια σχετική παραφιλολογία για πολλούς που συνεργάστηκαν με το τότε καθεστώς… Κάποιοι εξ’ αυτών δημοφιλέστατοι πολιτικοί ηγέτες, που φυγαδεύτηκαν με τις ευλογίες των συνταγματαρχών στην Αμερική. Αυτό που λέει ο Πίπης για τον Μασταράκη έχει χιλιοειπωθεί στο παρελθόν… Δεν ξέρω αν ισχύει. Δεν ήμουνα μπροστά… Ωστόσο εδώ δεν τον κρίνουμε για τα πολιτικά του φρονήματα… Τον κρίνουμε ως άνθρωπο της τηλεόρασης… Και ως τέτοιος είναι σχετικά καλός, ειδικά σε σύγκριση με τα υποπροϊόντα που μας σερβίρουν σήμερα τα ιδιωτικά κυρίως κανάλια…
Π.χ. Χουντικιά ήταν η Μοσχολιού φιλοχουντικός ήταν και ο Δομάζος… Ωστόσο κανείς δεν τους έκρινε (ειδικά τον δεύτερο) για τις επαγγελματικές τους ικανότητες, με βάση τα πολιτικά τους φρονήματα… Ο Μαστοράκης λοιδωρήθηκε από το ίδρυμα Λαμπράκη, όχι γιατί ως προοδευτικοί και δημοκράτες είχαν πρόβλημα με τα “όποια πεπραγμένα του” επί χούντας, αλλά για να εξυπηρετήσουν τα επιχειρηματικά τους συμφέροντα…
Προσωπικά και μόνο για το λόγο ότι τον βρίζουν Λαμπράκηδες - Τεγόπουλοι και Μπόμπολες μου είναι συμπαθής…

Σε όλα τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω. Τα θέτεις ωραία και καλά. Αυτό Το τελευταίο όμως είναι μεγάλο foul my friend. Καταλαβαίνω ότι σας αρέσει ο Μαστοράκης επειδή ξέρει να εκτιμά τα καλά παλιά τραγούδια. Οκ μέχρι εδώ. Αλλά για την τηλεόρασή του ; Ο άνθρωπος το μόνο που κάνει είναι να αλειεύει από την Αμερικάνικη τηλεόραση ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΥΠΟΠΡΟΙΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ και να το εισάγει στην δική μας. Ποίος ξεχνά τα χειροκτροτήματα-κονσέρβα, τις συνεντεύξεις με υποσταρλετίτσες οι οποίες περιστρέφονταν γύρω από το σεξ και μόνο, το ζωντανό γυμνό δελτίο ειδήσεων και άλλα τέτοια γελοία. Μ’αρέσει κιόλας πως θεωρεί τον εαυτό του και πρωτοπόρο… Ο άνθρωπος κοπιάρει τους χειρότερους του είδους και φέρνει στην τηλεόρασή μας τα χειρότερα υποπροϊόντα και το χειρότερο ; Τον θαυμάζουμε για τις ιδέες του και τις προτάσεις του… ΟΥΣΤ !!!

Είσαι ξενέρωτος… Προτιμώ το Τηλεόραση = κώλοι, παρά το Τηλεόραση = κώλος

Sorry αλλά προτιμώ τηλεόραση = csi, Κούλογλου, μπάλα, αφιερώματα σε κλασικές ταινίες, παρά τηλεόραση = κ*λοι. Τους προτιμώ live…

The_Arcade, η δημοσίευση σου διαγράφηκε λόγω ανάρμοστου περιεχομένου και δέν υπάρχει θέμα λογοκρισίας…

METAL_LAWS επίσης, απαγορεύονται οι βρισιές σε ανοιχτά topic… μόνο στο off topic και εκεί με μέτρο…

Δεν διαφωνούμε… Αλλά εντελώς διαφορετικό πράγμα οι ενημερωτικές εκπομπές και διαφορετικό πράγμα οι ψυχαγωγικές… Όσο για τα νούμερα τηλεθέασης, επειδή έχω κάνει τηλεόραση, πίστεψε με ότι σ’ αυτή τη ζωή όλα έχουν μια τιμή…
:wink: :wink: :wink:
Και μην μου πεις ότι ψυχαγωγείσαι με την μπάλα…

[size=1]Αφού στο τέλος ο Ολυμπιακός πάντα το σηκώνει… [/size]

Με αυτά που σου έγραψα ψυχαγωγούμαι… Αν ελέγξεις την ετοιμολογία της λέξης θα συμφωνήσεις… Αν θέλω απλά να διασκεδάσω, απλά δεν βλέπω τηλεόραση :wink:

[size=1]
Όσο για την μπάλα, τώρα που έφυγαν οι θίασοι, θα δούμε και λίγη μαγεία… Α, υπάρχει και η nova…[/size]

Φίλε μου, αν θεωρείς την τηλεόραση που κάνει ο Μαστοράκης “ψυχαγωγική”…έχουμε εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις για τον τρόπο που ο καθένας “άγει” την “ψυχή” του!!

Και για μένα η καλύτερη τηλεόραση είναι η κλειστή!! :wink:

=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Siga min pathoun tipota ta aytakia sas. Se fan club tou Rouva bika? Heavy fuckin’ metal laws.

To pesta h’ to lol itan epithesh??? Oxi gia an xerw…

τα αυτάκια μας όχι? τα ματάκια μας όμως;
Δεν ήξερα, ρε φίλε, πως οι άνθρωποι χωρίζονται σε κατηγορίες βρισίματος? οι metalάδες βρίζουνε [θέλουν δεν θέλουν], οι ρουβίτσες [όχι, είναι παρθένες]?

[size=1]εμείς οι noiseάδες μπορούμε να βρίσουμε; [/size]

Ela mwre ta matakia sas einai pou den exoun anagi. Aytin nomizw tha itan mia afelis katigoriopoihsh efoson ginei theoritika wstoso praktika isxyei. Diafwneis me ta legomena mou?

Γνωρίζω πολύ κόσμο που ακούει metal και δεν βρίζει? όπως επίσεις και πολύ κόσμο που ακούει Ρουβά και βρίζει σαν λιμενεργάτης?
Ποια ακριβώς είναι τα λεγόμενά σου;