Nile ρε Απιστοι!

Το κατα την γνωμη μου καλυτερο death metal group μαζι με τους Morbid Angel και τους Death! Ποια η γνωμη σας για τους υπερτατους καφρους με τα 5 Απιστευτα αλμπουμς και με τον Θεο Κολλια στο Κιτ; Ποιο το αγαπημενο αλμπουμ απο δαυτους;

Κάφροι, τεχνίτες, μαγικά κομμάτια που μας παρασύρουν στην δίνη της Αιγύπτου και τις κατάρες των θεών της…

Στην καυτή κόντρα μεταξύ των 3 τελευταίων τους albums κερδίζει το In Their Darkened Shrines…

Ο Κόλλιας παίζει να’ναι απ’τους πιο γρήγορους εκεί έξω…

Υπερκαμμενοι σουπερκαφροι με απιστευτη πορωση να πλουτιζει το αιμα τους και να διαποτιζει, το λογοδοσμενο στον θεο Άνουβις, κορμι τους!

Τους αγαπω και τους θελω! Ματωνουν αυτακια και καθε αλμπουμ τους εχει να πει πολλα!

Αγαπημενο μου ειναι το Amongst the Catacombs of Nephren-Ka. Οχι οτι τα αλλα δεν ΓΑΜΑΝΕ, αλλα αυτο ειναι το αγαπημενο μου γιατι ηταν η πρωτη επαφη μου με δαυτους ^^

Ποτε δεν υπηρξα τρελος οπαδος των Nile, αλλα τους γουσταρω αρκετα. Οσον αφορα δισκο, διστακτικα μαλλον θα επελεγα το In Their Darkened Shrines.

Την επομενη χρονια (νομιζω), τους ειχαμε δει και λαιβ στο An μαζι με Misery Index…

τυχαινει κ εχω αγορασμενο το In their darkest shrines…

θα μιλισω ευθεως.

[SIZE=“4”]ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!![/SIZE]

αυτο δεν ειναι μουσικη ρε… αυτα δεν ειναι τυμπανα… το πιο γρηγορο dupadupa…σκατα ειναι… τι dupadura ρε…ντραμς δεν εμαθε…η μαγκια ειναι να βαλεις ωραια τυμπανα.οχι να παιζεις μια απο τα ιδια.οχι να εισαι ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟ σκατιας κ αχρηστος…

Nile και κακια και καλα… ουτε για σουβερ δε το εχεις το δισκακι…τπτ. το κραταω μονο και μονο για να γελαω με τον βλακα τον brother που το αγορασε… #-o #-o #-o #-o #-o

Camelspotter: όταν εκφράζεσαι έτσι δεν νομίζω να περιμένεις να σε πάρει κανεί σοβαρά.

Η δικιά μου γνώμη για τους Nile είναι ότι δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Έχω ακούσει το Anihilation of the wicked και δεν μου έκανε εντύπωση, περίμενα κάτι πιο σκοτεινό και πιο ατμοσφαιρικό απο αυτό αλλά απαγοητεύθηκα.

Το ‘‘In their darkened shrines’’ είναι από τους καλύτερους πρόσφατους death metal δίσκους. Δε λες πάλι καλά που υπήρξαν οι Nile και έδωσαν νεά πνοή στο ιδίωμα.

θα μιλησω ευθεως…

[SIZE=“4”]ΓΙΑ ΤΟΝ Π*ΣΟ!!![/SIZE]
:lol: :lol: :lol:
Αυτο ειναι και μουσικη και τυμπανα, και μαλιστα τυμπανα με απειρα κιλα αρχ
ια!!! Ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ δισκος και μαλλον εισαι λιγο ακαταλληλος για τετοια στυλ! Μαλλον παραειναι δυσκολο για τα αυτια σου…δεν πειραζει…προσπαθησες παντως!

Εγω δεν συμφωνω με την αποψη σου αλλα δεν λεει κατι αυτο…πραγματικα παντως αφου ηθελες κατι πολυ ατμοσφαιρικο ακου το In Their Darkened Shrines! Πραγματικα ειναι πολυ διαφορετικο απο το Annihilation και πολυ πιο ατμοσφαιρικο . Ακουσε το και θα με θυμηθεις!!! :wink:

Ok, I will:) Εμένα αυτό που με χάλασε ρε παιδί μου είναι ότι όλο σε πολύ γρήγορες ταχύτητες ήτανε ενώ αυτό που γουστάρω είναι να υπάουν και αυτά αλλά να έχει μέσα και πολλά πιο doom (δεν βρίσκω άλλη λέξη) σημεία. Κάτι τέτοιο περίμενα και απαγοητεύθηκα. Τώρα αν τους έχω αδικήσει λογικά θα το μάθω αφότου ακούσω και το In Their Darkened Shrines, οπότε θα επανέλθω με πιο κατασταλαγμένη άποψη.

Το In Their Darkened Shrines εχει αρκετες doomy στιγμες και πολλες αναφορες σε Candlemass!!! Εχει το, κατα την γνωμη μου, καλυτερο τους κομματι…το Unas Slayer Of The Gods που ειναι και 12λεπτο!!! Θα παθεις ΣΟΚ με τον δισκο!!! :wink:

η σοβαροτητα κατανταει και λιγο κουραστικη.θελει εκφραστικοτητα το πραμα.
οπως μιλας με τα φιλαρακια σου.αυτο ειναι το στιλ μου εδω μεσα.πρεπει να το χετε παρει χαμπαρι.

και κατι ακομα. πιστευω πως το Blast Bit δεν ειναι τπτ το ιδιαιτερο.δεν ειναι τπτ γενικως. δεν προσφερει στα κομματια. ειναι κατι το κλασικο.(εγραψε καποιος κατι.τι drums θα βαλω? blast bit. η ευκολη, προφανης και αρεστη επιλογη.) ο χαρακτηρας του drumer που φανεται μεσα απο αυτο?το αν εχει ιδεες?? μαλλον πουθενα.

το θεμα του blast bit παντα ηταν θεμα συγκρουσεων για μενα.
γι αυτο και η αηδια μου με το Black.και τις ακραιες Ντεθιες.

+1000 σε αυτο που λες . ουτε εγω ειμαι τρελος οπαδος της μπαντας , αλλα το αλμπουμ αυτο ειναι απιστευτο .

Ντάξει, τι να σου πώ, ας μπώ τότε στο τόπικ μιάς μπάντας που μου αρέσει να αρχίσω να λέω ‘‘ότι είναι για το π*****’’, ‘‘άχρηστοι, άμπαλοι ατάλαντοι’’, κτλ. Εκφραστικός μπορείς να είσαι με πολλούς τρόπους.

Όσο για το blast bit, αμφιβάλω αν είναι τόσο απλό όσο το λές. Ναι, υπάρχουν κομμάτια και είδη στα οποία προσφέρει η χρήση του. Τις περρισσότερες φορές άλλωστε σε γκρούπ του black/death που αξίζουν ακούς και blast bit, δηλαδή έχουν επιλέξει που θα το βάλουν, ανάλογα το που το χριάζεται το κομμάτι.

Τεσπά, ξεφύγαμε, εγώ το αφήνω εδώ.

Τι εννοειτε οταν λετε για το π********** ?

Κρεμαλα παιζουμε? Πρεπει να μπει και το τελευταιο γραμμα…

Πρωτα απο ολα δεν γραφεται ετσι…γραφεται blast beat!!!:stuck_out_tongue: Δευτερον ειναι μια τεχνικη η οποια εξελιχθηκε με τον καιρο! Ειναι οπως οι Ac/Dc παιζουν ολη την ωρα το ιδιο beat ετσι και το blast…Ειναι παρα πολυ δυσκολο να παιξεις σε αυτες τις ταχυτητες και να το κρατας τοση ωρα και χωρις να το γαμας!! Περαν τουτου ειναι καλυτερα να ψαξεις εναν δισκο πριν εκφερεις εμπεριστατωμενη αποψη για αυτον! Ντραμμιστικα ο δισκος ειναι ΑΛΛΟΥ!!! Ειναι απιστευτα αυτα που παιζει ο Laureno και με παρα πολυ φαντασια! Οποτε και το blast beat ειναι κατι το ιδιαιτερο και μαλιστα πολυ ιδιαιτερο…Η αγνοια δεν ειναι παντα αρετη…:wink: :stuck_out_tongue:

Οι περισσοτεροι τους μαθαμε με το In Their Darkened Shrines.
Ακομα θυμαμαι να το ακουω ολη μερα.Εχω ακουσει ολα τα αλμπουμ τους.
Πολλες φορες.Το in their … ακομα να το ξεπερασω.
Η μπαντα γενικα ειναι απο το υπερπεραν.Σε ολες τις μορφες.Ηχος,τεχνικη,
θεματολογια.Πρεπει καποια στιγμη να βαλουν και νεα στοιχεια στην μουσικη τους
γιατι αυτο που μενει στους απεξω ειναι αυτο που λεει ο πυραμιδας.Μονο τα παρα πολλα
γρηγορα σημεια.

Ποιο είναι το αγαπημένο σας album και γενικά η γνώμη σας για την μπάντα? Εγώ την πετάω την ψήφο στο Annihilation Of The Wicked με το υπερμέγιστο Lashed To The Slave Stick.
Abati the Gorer causes you to howl like a jackal in aaaaanguish!!

Ποοο έκανα μαλακία. Ξέχασα να βάλω poll…

Πήγαινε στο thread tools ------>add poll και κάνε ένα να ψηφίσω το Annihilation.:wink:

Ωραίος! Thanks.