Nirvana

Το ειχε πει κι ο Καβαφης περιπου αυτο αλλα οχι με ασανσερ…#-o

Υπερεκτιμημενοι ειναι καθαρα λογω του θανατου του Cobain.

Σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός…

:wink: :stuck_out_tongue:

Δεν ησουν και πολυ καλη στη λογοτεχνεια, ε?:stuck_out_tongue:

Πιο καλη απο σενα στην ορθογραφια παντως.:stuck_out_tongue:

Το ποιημα Ιθακη εννοουσα, αλλα δεν το ανεφερα για να μην βγω κι αλλο off topic.:frowning:

Το ειδα γαμωτο το “ει”, δεν μου καθοταν καλα αλλα δεν ημουν και σιγουρος. :stuck_out_tongue: Κι εχω και ψυχωση με την ορθογραφια…:frowning:

Ναι, ρε. Δεν ειπα οτι το’ πε αυτος, αλλα ο χρηστης που το ανεφερε (hatebreed, κατι τετοιο) εβαλε κατι εμοτικον απο κατω λες και αυτο που ειπε ο νονβοσελικ ηταν πατατα.
Ενταξει ομως, η συγκεκριμενη φραση του Καβαφη οσο σοφη κι αν ηταν δεν ειναι και κατι δυσκολο να σκεφτεις. Εγω το ειχα πει αυτο εν αγνοία μου οταν ημουν τεταρτη δημοτικου! ΑΛΗΘΕΙΑ!

[SIZE=“1”](υπηρχαν απο νωρις ενδειξεις για το οτι ειμαι παιδι θαυμα 8)) [/SIZE]

Σαν βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη, να ευχεσαι να ειναι μακρυς ο δρομος…
καπως ετσι τελοσπαντων. 8)

σαν πρωτεργατες του μουσικου αυτου ειδους που απεχθανομαι τους μισω…αλλα σιγουρα ταυτοχρονα τους σεβομαι σαν μπαντα γιατι ηταν original και επιδραστικοτατοι…

το ιδιο ισχυει και για τους sex pistols οσων αφορα το punk…

Εμενα βασικα μου την δινει η δημοτικοτητα αυτου του ειδους αλλα οχι το ιδιο το ειδος.

Εαν επιθυμεί η θρέντ στάρτερ μπορεί να ποσταρει μια πικ της ωστε να αποφασίσω αν θέλω να της παρέχω μαθήματα αληθινής μουσικής στον προσωπικό της χώρο και ότι προκύπσει.
Γύρνα από τις διακοπές σου και σταμάτα να ακους νιρβάνα.

Ρε μηπως θες εσυ μαθηματα συμπεριφορας? Τι τροπος ειναι αυτος? Μπαινεις 2 φορες το μηνα στο φορουμ, προσβαλλεις και ξαναφευγεις. Για συμμαζεψου λιγο.

Το καλό με τους γραφικούς, είναι ότι τους καταλαβαίνουν όλοι με την μια. Το κακό είναι ότι θέλουν να ασχολούμαστε μαζί τους, πράγμα που ίσως δεν συμβαίνει στην πραγματική ζωή, γι’ αυτό εκβιάζουν ποστ από άλλους χρήστες, με ηλιθιότητες όπως οι παραπάνω.

Το να σε κάνουμε μπαν φίλε μου είναι εύκολο. Όπως επίσης εύκολο είναι να αρχίσεις να λες κάτι χρήσιμο για το φόρουμ κ όχι να επιτίθεσαι από εδώ και από εκεί έτσι στο άσχετο.

Επίσης κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβουν τα κατά καιρούς φυντάνια ότι η σωστή ψυχανάλυση γίνεται “στον χώρο σου” από ειδικούς κ όχι από εμάς εδώ στο φόρουμ. Συμμαζέψου λοιπόν, η γύρνα στον “χώρο σου” για να διδάξεις “αληθινή ροκ μουσική”. Red fm…

Successor, αν συνεχίσεις με το ίδιο προσβλητικό στυλ θα φύγεις όπως ήρθες. Για αυτό κανόνισε. Ή αλλάζεις ύφος ή ban χωρίς προειδοποίηση.

Σχώρα με κιόλας αγαπητέ μου φίλε αλλά στο συγκεκριμένο πόστ δεν με βρίσκω προσβλητικό.
Αντίθετα παρουσιάζομαι εξυπηρετικός προς την φίλη γιούζερ και διατίθεμαι να μοιραστώ μαζί της τις γνώσεις μου.
Αν βρίσκεις κάποιο μέρος του πόστ μου προσβλητικό θα σε παρακαλούσα να μου το επισημάνεις. :slight_smile:

Ξεχασες το σχολειο της ροκ Ατλαντις Εφ Εμ

οντως ειναι μεγαλη πατατα αυτο που ειπε ο νονβοσελικ για τις σκαλες και τα ασανσερ.

ήμουν πεπεισμένη πως στην καλύτερη περίπτωση θα’χε κλειδωθεί…

ο μικρος αριθμος δισκογραφικων δουλειων με χαλαει λιγο, αλλα τι να κανουμε!

+1

Μ’ αρεσει που ο τιτλος του τοπικ λεει “περασαν κιολας 13 χρονια”, ενω ζητημα η ελενη να ηταν τεσσαρων τοτε…

είμαι σίγουρη πως κάπως θα’χα επηρεαστεί δεν μπορεί(ένα κλάμα παραπάνω…θα’χα επιτεθεί σε κανα παιδάκι στον παιδικό σταθμό…θα το ψάξω)απλά οι περισσότεροι από εδώ μέσα το έζησαν σε μεγαλύτερη ηλικία(όλη τη βαρούρα που δημιουργήθηκε τότε…)…

I see dead people…

:lol: :lol: :lol:

giati ftiaxane ta asanser den exei shmasia na pas grhgora ekei pou 8es shmasia exei to taksidi pou kaneis otan pas stis skales

ρε παιδιά για πλάκα το’πε ο άνθρωπος(αν και ομολογουμένως ήταν λίγο στον κόσμο του-με την καλή έννοια πάντα)πάντως εγώ γέλασα πολύ όταν το είδα το εν λόγω βιντεάκι…

Εγω τους λατρευω. My first love.
R.I.P. στον ξανθουλη.

:respect:

successor κάποια άλλη φορά δεν χανόμαστε…

Αν και προτιμω τους παλιουυυυς Nirvana οπως και ο Karjas,ωστοσο εχω να πω μονο:respect: γιατι εκτος του οτι εκαναν ανω κατω τα δισκογραφικα δεδομενα της εποχης με το nevermind καταφεραν να γραψουν καποια πολυ αξιολογα τραγουδια.Κριμα που ο ηλιθιος-σορρυ αλλα οταν αυτοκτονει καποιος περι ηλιθιου προκειται-εφυγε τοσο νωρις,πιστευω πως ειχε ακομα αρκετη εμπνευση.

Edit by admin:
Όταν μάθεις να γράφεις πολιτισμένα και χωρίς να προσβάλεις τους άλλους, έλα και ξαναγράψε το.

Yperoxh mpanta,me kommatia poy latrevw opws Smells Like Teen Spirit,Heart Shaped Box,Come As You Are,Rape Me . An kai koylos, o Cobain eixe ena apiasto feeling sto paiksimo toy, enw kai h fwnh toy einai akrws gamisterh . Epishs toys evgnwmonw giati esteilan to poser ekei poy toy aksizei…:lol: (parepiptontws ena eidos me mono 2 mpantes ths prokophs , toys Dokken kai toys Poison) . R.I.P. Kurt Cobain.