Εnsiferum Live in Athens

κοιτα. και οι cynic καμια 200ρια ατομα ειχαν.

πλεον ο κοσμος εχει αραιωσει. να πω την αληθεια, αν υπηρχε ενα εισιτηριο των 22 ευρω και το τρεχαν αρκετα αντι π.χ. για 100-150 θα χε ισως και 100 ατομα παραπανω.

αλλο το ποσοι τους ακουνε, και αλλο το ποσοι θα πληρωσουν να τους δουν. ειναι δυο εντελως διαφορετικες εννοιες.

edit: εννοειται πως κανεις δεν αμφισβητει την αξια του γκρουπ.

Οι Cynic φερανε 200 ατομα επειδη η συναυλια τους επεσε πανω σε Rockwave, Gagarin Open Air, etc. και ο κοσμος δεν ειχε λεφτα. Αν ηταν καποια αλλη χρονικη στιγμη, ενδεχεται να το γεμιζαν το ΑΝ.

Επισης η σκηνικη παρουσια μεταξυ Cynic k Ensiferum ειναι εκ διαμετρου αντιθετες. Νομίζω οτι κ αυτοι που γουσταρουν εστω κ μερικα τραγουδια Ensiferum θα ερθουν μονο για να τους δουν να καταστρεφουν τα παντα στο περασμα τους, with Viking style…

ναι, αλλα το λεω απο αλλη αποψη. βασικα οι περισσοτεροι θυμοντουσαν την περσινη συναυλια των Atheist και γιαυτο και απουσιαζαν. δε τους κατηγορω κιολας.

παρολα αυτα, παντα παιζει ο παραγοντας Χ για καθε λαιβ. κι επειδη οι ensiferum δεν εχουν την αναγνωριση των cynic, το νουμερο των 150 το θεωρω λογικο.

μακαρι να κανω λαθος, αλλα οι περισσοτεροι δυσκολα θα δωσουν 27 ευρω αν εχει κι αλλα καλα λαιβ εκεινη την εποχη.

Ενταξει, περα απο τους Ελληνες Folk μεταλλαδες που δεν την χανουν την συναλια με τιποτα, οι ψαγμενοι οπαδοι των Amon Amarth k Childern Of Bodom να ειναι εκει, και θα μιλαμε για κολαση…

μακαρι. αν το εισιτηριο ηταν φτηνοτερο το θεωρουσα σιγουρο. μπορει να εχεις και δικιο παρολα αυτα. κανεις δε περιμενε τοσο κοσμο στους amon amarth.

Οι Ensiferum είναι καλή μπάντα αλλά δεν έχουν το κοινό τον Amon Amarth . Οι τελευτέοι εχούν τεραστιο κοινό στην Ελλάδα και αυτό οφείλετε στν εξερετική δισκογραφία τους .

Κανείς δεν είπε οτι οι Ensiferum ειναι το ιδιο διασημοι με Amon Amarth. Αν ηταν ετσι, η συναυλια των Ensiferum θα γινοταν και αυτη στο Gagarin. Απλως αυτοι που ειναι πορωμενοι με Viking metal θα γνωριζουν και τις δυο μπαντες.

Για να ζεσταινομαστε σιγα σιγα ανεβαζω σετλιστ απο τις 11 Νοεμβριου…

Blood Is The Price Of Glory
Token Of Time
Tale Of Revenge
Ahti
Hero In A Dream
Treacherous Gods (fuck yeah !!!)
Windrider
Lai Lai Hei
Dragonheads
One More Magic Potion
The New Dawn
Victory Song
------Encore------
Iron
Guardians Of Fate
Battle Song

Ειμαι σχεδον πληρως ικανοποιημενος αν και θα θελα 2 κομματακια παραπανω!!Για να δουμε…

Πολυ δυνατό setlist, θα είμαστε εκεί με ακονισμένα τα ξίφοι μας…:slight_smile:
Κάπου όμως πρέπει να χωρέσουν καμματάρες όπως White Storm k Raised By the Sword.
Για να δούμε, ενδεχεται να κάνουν μικρο-αλλαγές για την Ευρωπαική τους περιοδεία.

Τι εγινε ρε παιδια?Θα ερθει κανενας?

Γκολ στο 90!!! Ερχομαι και γω τελικα!:yahoo:

Αν και εξακολουθω να θεωρω την τιμη του εισιτηριου υπερβολικη και συμφωνω απολυτα με τον φιλτατο Angmar σε αυτο:

Θα εχει και face control να φερω το σπαθι μου?:stuck_out_tongue:

Slainte!!!:drunk:

Παιζει να σκασω μυτη. Παρολα αυτα, θα το ξερω μαλλον αυριο πρωι… :-k

Tι, δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μην ερθεις?:frowning:

Αν εχω ξεμπερδεψει με διαφορα θα ειμαι free αυριο το βραδυ. Περιμενω να δω. :-s

Πηρα εισητηριο…νο 77…θα ειναι ανετα λογικα σημερα στο Αν!

Η συναυλία ήταν Επος… κυριολεκτικα!

Μία εικόνα = 1000 λέξεις:



Eλπιζω να μας ετοιμασεις ενα μικρο report και για εμας τους καψερους που ειμαστε και λιγο μακρυα ή που δεν μπορεσαμε να τους δουμε απο κοντα…ελπιζω να ανοιξαν με το Blood is the Price of Glory και να εσπειραν τον πανικο στους δυσμοιρους αυχενες σας και στα ανεμοδαρμενα μαλλια σας,μετατρεποντας σας σε μια μαζα απο μαλλιαρα χταποδια ,που χτυπιωνταν πανω κατω απο πωρωση και εκσταση…

Νικος Summoning

Εννοειται οτι θα ετοιμασω. :slight_smile: Παντως δεν ειχε πολυ κοσμο. Καμια 100στη άτομα υπολογίζω, με τους μισους πωρωμενους ως το κοκκαλο.

Μονο 100?κριμα:( :frowning: αλλα θα μου πεις ποσους χωραει το Αν club…τουλαχιστον ειμαι σιγουρος οτι ειχε παλμο και ενταση…απαραιτητα συστατικα για μια heavy κατασταση!!
Nικος Summoning

Πωπω,κρίμα που δν πήγα…
Αρε ατοιμα φραγκα.Τα ξοδεψα ολα στους GammaRay…
Περιμενουμε review