ΕNTOMBED / SLAVEBREED / GOMGOMA 6/01 Athens, AN club & 7/01 Thessaloniki, 8ball club

ΡΕ ΜΛΚΣ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΠΑΙΞΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ

[SPOILER]Living Dead
Sinners Bleed
Drowned
Chaos Breed
Revel In Flesh
To Ride, Shoot Straight and Speak the Truth
Like This With The Devil
Chief Rebel Angel
Demon
Wolverine Blues
When in Sodom
Stranger Aeons
Damn Deal Done
Crawl
Serpent Saints
I For An Eye
Left Hand Path
Supposed to Rot
But Life Goes On
Out Of Hand [/SPOILER]

ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ ΠΩ …

Απλα θ’αφησουμε τα κοκκαλα μας εκει

WTF αυτο ειναι ονειρο!!!

Γενικα αλλαζουν setlist, εχουν προβαρει πολυ πραγμα. Το ποσο θα παιξουν ειναι καλο ερωτημα γιατι στα περισσοτερα λαιβ ειναι αρκετα μικροτερο. Για να δουμε.

[SPOILER]Επειδη στο αποπανω ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ ΣΤ’ @@ ΤΟΥΣ ΤΗ ΜΙΣΗ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΕΜΦΑΣΗ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΠΡΩΤΑ. Και στο “Ride…”. Περιεργο αυτο. [/SPOILER]

[SPOILER]Για αυτο ειναι ονειρο. Επειδη παιζουν σχεδον το 75% απο τα τρια πρωτα. Αν και μου φαινεται πολυ περιεργο οτι ακομα και στα μικροτερης διαρκειας set εχουν 2-3 κομματια απο το Ride…[/SPOILER]

εγω που τους ειδα στο Way of Darkness απλα ΓΑΜΗΣΑΝ!Ναι ητανε πιο old school το σετλιστ τους κ παιζανε 2 ωρες+!σκεφτειτε μονο οτι εκαναν και 3 encore αν θυμαμαι καλα!ειδικα το clandestine το παιξανε ολο εκτος 2 κομματιων!θα πηγαινα στο live να τους ξαναδω αλλα δυστυχως πολλα τα εξοδα με τις συναυλιες κ θα το καψω γμτ!

Μου εξηγεί παρακαλώ κάποιος γιατί εμένα μου φαίνεται που υπάρχουν άτομα που θεωρούν πως οι Entombed έχουν καλύτερο άλμπουμ από το To Ride?

Γιατί υπάρχουν όντως, και είναι και η πλειοψηφία :razz:

Τα setlist τα έχω κοιτάξει και εγώ. Αυτό που έβαλε ο Angmar είναι το μεγαλύτερο που έχουν παίξει, γενικά πάντως αλλάζουν αρκετά.

Μια παρατήρηση μόνο: [SPOILER]Που είναι κομμάτια από το Uprising??? Δισκάρες βέβαια τα 3 πρώτα, αλλά και το Uprising όμως…[/SPOILER]

[SPOILER]Πάντως, αν παιχτεί το συγκεκριμένο setlist, στο σημείο προς το τέλος που παίζουν 3 απανωτά από το Left Hand Path, προβλέπω να υπάρξουν νεκροί.[/SPOILER]

Εγκεφαλικο θα παθω πουστη Ανγκμαρ. Ελεγα να μην δω σετλιστ, δεν θα εβλεπα εως οτου ειδα το ποστ σου και δεν αντισταθηκα. Νταξ, θα εχουμε θυματα, δεν παιζει. Αληθεια, παιζει κανα σολντ αουτ? Φανταζομαι πως μια ή αλλη θα εχει κοσμο βεβαια…

[SPOILER]Οντως λειπει κατι απο Uprising.[/SPOILER]

Κοιτα κι εμενα μου αρεσει το Ride, η μεγαλη μου αδυναμια ειναι το Morning Star, αλλα αν ειναι να διαλεξουμε ενα σαν Καλυτερο ε Left Hand Path θα πουμε δαγκωτο. Ο δισκος - επιτομη του Σουηδικου death metal. Δεν υπαρχει μετρο συγκρισης.

Εμενα παντως απ’οσα εχω ακουσει (3 πρωτα + Uprising), αγαπημενο ειναι το Clandestine. Οχι πως το Left Hand Path ξερω γω δεν κοβει κωλους, αλλα ειναι μισο σκαλι πιο αγαπητο το Clandestine.

Επισης, ας μου εξηγησει κανεις γιατι υπαρχουν στιχοι για 2-3 κομματια μονο του Left Hand Path στο ιντερνετ :-k

Clandestine το τελειοτερο death metal αλμπουμ.Γενικα.
Μακαρι να παιξουν κι εδω 20 κομματια,αυτο ειναι το πιο σημαντικο,τωρα οτι και να παιξουν υπερτελεια θα ειναι.Απλα το σετλιστ που ποσταρε ο Ανγκμαρ με 5 κομματια απο Clandestine και αλλα τοσα απο Left Hand Path ε ολντσκουλιλα του κερατα.Αλλα και απο απο Morning Star παιζουν και απο το τελευταιο και απο ride και απο wolverine πολλα γενικα κανενα παραπονο.Το οτι δινουν παραπανω βαση στα ντεθ μεταλ τους παρα στα πιο ροκαδικα δε με χαλαει καθολου

Απολυεστε, αλλα τελοσπαντων. Απο Morning Star “Bringer of Light” φολα δαγκωτο ειμαστε και κριμα που (για πρωτη φορα) δεν το παιζουν, αλλα θα το ξεπερασω τι να γινει. BUT LIFE GOES ON.

Ήδη τσίμπησα το τίκετ του λαιβ ([I]προπώληση από ΜΕΤΑΛ ΕΡΑ[/I]).[B] Θα’μαι εκεί ~ όπως βέβαια και στο λαιβ των Σέπτικ Φλες[/B] ([I]ναι, κι αυτό μαζί[/I]!!!)

:slight_smile:

Αρκεί να ξεκινήσουν με το chief rebel angel.

Με αυτο ειχαν μπει τη πρωτη φορα (και τη δευτερη, αλλα η δευτερη ηταν μουφα και τη προσπερναμε) αν δε κανω καποιο τραγικο λαθος, η γη σα να ανοιξε και το μονο που θυμαμαι μετα ειναι αποσπασματικες στιγμες κι ενα φιλο μου να βγαινει φαση ερπειν τη στιγμη που επαιζαν το Left Hand Path. Τι συγκινησις.

yeap, 3 φορές που τους έχω δει από τότε με αυτό βγαίνουν, δεν μπορεί να με πληγώσουν τώρα!
Ναι, ξέρω, i was there too, σταθερά πόλεμος σε entombed, τη στιγμή που μπήκε το left hand path τη [U]θυμάμαι[/U]:roll:
εμ, γιατί κράταγα δυνάμεις όλες τις γιορτές…

εντιτ - πω ρε φίλε τώρα είδα ότι είναι στο αν. όχι. ρε. ωχ. γαμώ! :wink:

Μη γελάσετε,αλλά παίζει να είμαι και εγώ

Say what? :blink: