Nwobhm

Motorhead ρε μουνιά!

Θα πω το group που ακομη και σημερα παίζει 2.30 ωρες στα live του και δισκογραφικα στεκεται αξιοπρεπεστατα…

[SIZE=“7”] Saxon άπιστοι… [/SIZE]

ΣΑΓΑΠΑΩ!!!

Iron Maiden λόγω προσωπικού κολλήματος. Saxon επίσης θεοί, στα συν τους ο λόγος που αναφέρθηκε παραπάνω. Angelwitch θα ψάξω αύριο (καμία σχέση με το τόπικ, το χα προγραμματισμένο :p). Έχω ακούσει και μου άρεσαν και θα μου γράψει ένας φίλος μου κάποια γιατί κατεβάζω άλλα πράματα τώρα :stuck_out_tongue:

saxon ρεεεε.η πιο κλασσικη μπαντα του ειδους.

Το Angelwitch-Angelwitch είναι ο αγαπημένος μου NWOBHM δίσκος, οπότε θα ψηφίσω αυτούς.

Γενικότερα όμως, οι Iron Maiden τους έχουν όλους και άνετα

Ψήφισα Maiden, Αngel witch πολύ γαμάτοι, Strikelight αξίζει να αναφερθούν!

Που είναι οι Witchfinder General ρε φλώροι?!?!?

Death Penalty
και τα μυαλά στα κάγκελα!

Σεξ Πίστολς.

To άλμπουμ που σκέφτομαι όταν ακούω αυτόν τον χαρακτηρισμό είναι αυτό των Angelwitch. Κατά τα άλλα οι Maiden οκ θα βγουν πρώτοι ακόμα και στο πολλ “ποιος είναι ο καλυτερος κατασκευαστής πλυντηριών”, οπότε είπα να μην τους ψηφίσω.

Ένα άλλο άλμπουμ που είναι λίγο πιο πανκ βέβαια, αλλά είναι της φάσης:

όσοι παίρνανε το Hammer πριν καμμιά 11-αριά χρόνια θα θυμούνται το ομώνυμο κομμάτι!

Angelwitch… 8)

Καλά οι Μότορχεντ ή οι Βένομ μπορεί να θεωρηθούν νιουγουέιβοφμπρίτισχέβιμέταλ, αλλά είναι κάτι πολύ ανώτερο απ’αυτό.

Εγώ θα πω [SIZE=“4”]SAVAGE[/SIZE] .

panagiotis SE PAW. DISKARA.

Ευκολάκι!
Maiden πρώτοι και μετά η σειρά πάει όπως στο poll ίσως με τους Leppard πάνω από Motorhead…

Motorhead!!!

Ουστ!

motorhead αν και δεν ειναι NHOBHM επρεπε να εχει και επιλογη metallica

μηπως επρεπε να εχει και Six Feet Under??

μηπως επρεπε να εχει και καλομοιρα?#-o :lol: :-k

Θεωρώ το καλύτερο N.W.O.B.H.M album το ομώνυμο Angelwitch και ακολουθούν οι Diamond head με Lightning to the nations και Saxon με Wheels of steel.Γαμάτα είναι και τα Spellbound από tygers of pang tang και unexpected guest από demon.
N.W.O.B.H.M οι Motorhead?Δεν νομίζω…:-k