O kαλυτερος ξενος ποδοσφαιριστης που εχει παιξει στην ελλαδα

ποιος ειναι κατα τη γνωμη σας ο κορυφαιος ξενος ποδοσφαιριστης πουο περασε απο την ελλαδα?
σιγουρα θα εχω παραλειψει καποιους αλλα δεν γινεται να χωρεσουν ολοι.εγω θεωρω ως τον σημαντικοτερο τον ριβαλντο,αλλα ως τον καλυτερο τον ζιοβανι.

  1. Βαζέχα
  2. Σαβέφσκι
  3. Τζόρτζεβιτς

Έχω την εντύπωση πως υπαρχει ένα τέτοιο τοπικ… :-k

Σαν σπουδαιοτερο ριβαλντο,σαν περισσοτερα σαν προσφορα ΒΑΖΕΧΑ!

με μια γρήγορη σκέψη, αυτούς που είπε ο μάνσον.

ωχ ναι,παρελειψα τον βαζεχα.λαθος μου,αν γινεται να συμπληρωθει στο πολλ.

Και τον Σαβέφσκι ρεεεεεεεεεε…

Το ξαναλέω: Τέτοιο τοπικ πρέπει να υπάρχει…

Εγω παντως θεωρω τον ριβαλτο ως τον καλυτερο παικτη και με την μεγαλυτερη καριερα…

Πάντως, σίγουρα δεν είναι ο Σισέ, μην τρελαθούμε κιόλας, καλά καλά 4 μήνες δεν έπαιξε στο πρωτάθλημα.
Επίσης, καλό θα ταν στις βασικές επιλογές να υπήρχε και κανένας που να μην έπαιζε στους 3 της Αθήνας.
Τεσπα, να μη γκρινιάζω, απ’ τις υποψήφιες επιλογές εγώ θα ψήφιζα Giovanni, γιατί ναι, ήταν παιχταράς.

ως καριερα νομιζω οτι ο σισε εχει αρκετα παρασημα,με κυριοτερο την κατακτηση του τσαμπιονς λιγκ και μαλιστα ωντας βασικο στελεχος της οχι οπως καποιοι αλλοι…:roll:

Απλά κατάλαβα πως το poll αναφερόταν στην απόδοση των παιχτών στο ελληνικό πρωτάθλημα, γι’ αυτό το είπα αυτό.
My bad.

βασικα αναφερεται και στα δυο.η αληθεια ειναι ομως οτι θα επρεπε να εβαζα και βαζεχα,σαβεφσκι γιατι προσεφεραν στο ελληνικο ποδοσφαιρο και ηταν σπουδαιοι παικτες,αλλα μαλλον την ωρα που εκανα το πολλ σκεφτομουν μαλλον περισσοτερο την γενικοτερη καριερα των ποδοσφαιριστων:)

Αχα, κατάλαβα :wink:
Τεσπα, με τα κριτήρια που ανέφερες εγώ βάζω και τον Πάμπλο Γκαρσία στους καλύτερους που έχουν περάσει.

εεεεεε…αμα πεις και για τον Ζε ελιας μας πεθανες…

1)Βαζεχα
2)Ριβαλντο
3)Τζορτζεβιτς
4)Χενρικσεν
5)Σαβεφσκι

Πέρα από οπαδικές προτιμήσεις κλπ, βγάζω καπέλο και υποκλίνομαι στον Μίλινκο Πάντιτς.

αν ειναι ο σισε στο πολλ γιατι δεν ειναι και ο μελμπεργκ? νταξει δεν θελω να φανω ολυμπιακαρας, αλλα και οι δυο 4 μηνες εχουν

τωρα για να απαντησω και στην ερωτηση ειναι μαλλον τζορτζεβιτς-βαζεχα-σαβεβσκι απο πλευρα προσφορας

απο πλευρα καριερας ριβαλντο

1)Τζόρτζεβιτς Πένντραγκ…για την διάρκεια που είχε και γιατί είναι παικτούρα:!:
2)Τζιοβάννι…παικτούρα…άντεξε και τον θείο τόσα χρόνια:!:
3)Ριβάλντο…η παικτούρα…αλλά και η κλάψα:!:
τιμητικό βραβείο…Πάντιτς Μίλινκο…παικτούρα, μεγάλη καριέρα, τιμή μας που έπαιξε εδώ:!:
:):!:

Sυμφωνω μεχρι τελευταιας λεξης!!! Αν και πιστευω οτι μεχρι τωρα Μελμπεργκ πιο πολυτιμος για την ομαδα του, απο σισε

O Ντέταρι δεν νομίζω πως έχει θέση στο πολλ. Μεγάλο όνομα για την εποχή ναι, προσφορά σημαντική ναι, αλλά λίγο πιο μετά ήρθαν και οι Λιτοφτσένκο, Προτασόφ και Σαμπανάτζοβιτς με πολύ μεγαλύτερες περγαμηνές (Τελικός Euro 88 με την ΕΣΣΔ οι πρώτοι 2, Κύπελλο Πρωταθλητριών με τον Ερυθρό Αστέρα ο τρίτος) και εξίσου μεγάλη προσφορά.

Μαλιστα!

Nordin Wooter…